Cyfrówka/lustrzanka do 1500zł ?

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Planuję zakupić nowy aparacik... Cena jak w temacie, do 1500zł.
Bardzo ciekawy jest model Sony DSC H9, może ktoś mniał z nim doczynienia?
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
DO CZEGO Ci ten aparat?

Wszystkie kompakty z dużym zoomem to ultrazoomy.

Wiesz co to oznacza?

STRASZNIE SŁABĄ OPTYKĘ.

Jeśli chcesz za 1500 zł kupić aparat, który będzie robił zdjęcia jakościowo ZNACZNIE gorsze niż Canon PowerShot A60 sprzed 4 lat wart obecnie 200-300 zł to rzeczywiście Sony DSC H9 będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nie opłaca się kupować kompaktu za 1500zł odkąd Canona EOS 300D można już dostać za taką kwotę.
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Jej... Nie znam się... :niepewny:
Aparat ma być dobry. Nie musi być to kompakt.
DO CZEGO Ci ten aparat?
Do robienia zdjęć :D na pewno nie profesjonalnych :D musi mieć dobre makro, stabilizator obrazu...
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Nie profesjonalnych, tzn. chcesz po prostu pstrykać nie zagłębiając się w ten temat, tak? Taki sprzęt na imieniny u cioci itp.?

Jeśli tak, to zdecydowanie lepszy będzie kompakt niż lustrzanka cyfrowa, z Canonem A630 zmieścisz się nawet w 1000 zł.

Choć i tak polecam lustrzankę, można tym focić w miarę fajnie a w razie czego zacząć półprofesjonalną przygodę.
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Nie profesjonalnych, tzn. chcesz po prostu pstrykać nie zagłębiając się w ten temat, tak? Taki sprzęt na imieniny u cioci itp.?

Nie, nie... Obecnie mam SONEGO DSC W30... I po prostu nie wystarcza mi. Jak dla mnie jest za słaby. Nie łapie ostrosci i w ogóle.
A co do zagłębiania się w temat... to oczywiście, że chcę ale to nie będzie profeska.
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Nie, nie... Obecnie mam SONEGO DSC W30... I po prostu nie wystarcza mi. Jak dla mnie jest za słaby. Nie łapie ostrosci i w ogóle.
A co do zagłębiania się w temat... to oczywiście, że chcę ale to nie będzie profeska.

To musisz zastanowić się czy chcesz używaną lustrzankę cyfrową czy nowy kompakt. Jakość zdjęć z dobrej lustrzanki (300D/350D) jest lepsza niż z większości dzisiejszych kompaktów, ale lustrzanka jest nieco większa, cięższa, mniej poręczna oraz nie rzuca na LCD obrazu w czasie rzeczywistym. Ponadto wiele lustrzanek nie umożliwia nagrywania filmów. To tylko kilka trywialnych przykładów, które dla amatorów są ważne, a dla profesjonalistów nie mają znaczenia.

Za to zabijają bogactwem obiektywów, możesz osiągnąć astronomiczne zoomy i fotografować kratery na księżycu (i to za kilkaset złotych), przy odpowiednim obiektywie możesz robić świetne (znacznie lepsze niż na kompaktach) zdjęcia makro itd. itp. Nie wspomnę o tym, że lustrzany są piekielnie szybkie i generalnie bezgranicznie uniwersalne (właśnie ze względu na obiektywy).

Wybór należy do Ciebie. Ja bym jednak skłaniał się ku lustrzance, skoro fotografia nie jest Ci już całkiem obca.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Z tego co wczoraj zauważyłem (kupując właśnie EOS'a 350D) do 1500 złotych z reguły są dostępne w wersji body (ew z dodatkami typu karta pamięci/aku), więc licz się z dodatkowym wydatkiem na obiektyw (na dobry początek najlepiej KIT - koszt od 100zł do 150zł - allegro).
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
A co powiecie o Nikonie D40 albo D70s ?

D40
D70s

D40 śmieć. Jak i D50.

D70s - dobry aparat.

Niestety system Nikona jest znacznie droższy niż Canona + nie ma wsparcia dla starszych szkieł, co sprawia, że Nikon to sprzęt z punktu widzenia 99% społeczeństwa niespecjalnie opłacalny, szczególnie dla osób fizycznych.

Wybór należy do Ciebie, D70s to też świetny aparat, ale licz się z tym, że jego eksploatacja będzie droga (przy założeniu, że zajmiesz się tylko jednym typem fotografii wyjdzie od 1500-2000 zł w górę na szkło). Całkiem sporo, szczególnie, gdy człowiek jeszcze nie wie co chce focić (wtedy trzeba przynajmniej kilka takich obiektywów obrócić ;)).
 

Batts

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
wiesz skąd ?? bo ja wiem ;p
Przepraszam że tak zajde troche z tematu ale za 1500 zł kupisz sobie Zenitha TTL/XP 12 (lustrzanka :lol: ) dobry skaner i wyposarzysz sobie ciemnie :lol:
 

fst

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2006
Posty
236
Punkty reakcji
0
a co sadzicie o takim czyms jak Fuji FinePix S6500? Warto sie tym interesowac w ogole?
 

lexavanti

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Lustrzanki nie radze kupowac na allegro bo nie wiadomo Co przyjdzie tzn nie mówie ze jakas cegla czy cos ale chodzi mi o naprzyklad aparacik z lustrem porysowanym lub cos tego typu lepiej sie zaopatrywac w normalnych sklepach a jak uzywane to gdzies gdzie mozna go dodtkona zrobic zdjecie . Ja bym polecal normalnego kompakcika daje rade Canon PowerShot S2 IS juz jest troche stary i nowego jak dobrze poszukasz to kupisz moze nawet za 1000zl ale jak masz te 1500 to mozesz pujsc troche w góre i kupic Canon PowerShot S3 IS lub Canon PowerShot S5 IS.
Zdjecia z Canon PowerShot S2 IS http://flickr.com/photos/lexavanti
I zdecia z cyfrowej lustrzanki Nikon D70 wykona przez "fotoreportera" http://flickr.com/photos/actiphoto
Chociaz Ci proponuje normalnego kompakta lecz jak bys sie rozwilal w fotografi to moze Ci juz potem nie wystarczas a przy lustrzance daleko mozna zajechac. Ale i tak wybór nalezy do Ciebie
 

trabant_drajwer

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
33
... a jeśli chcesz coś mniejszych rozmiarów niż lustrzanki, to może Canon G7? Mały, z możliwościami. Co prawda ceny od 1447 zł, także już lustrzanke byś kupiła, ale to dosyć ciekawy sprzęt, i z kompaktowych aparatów chyba jeden z lepszych, szczególnie jeśli chcesz go wziąć najmieniny, wsadzić do torebki, bo na pewno jest poręczniejszy niż lustrzanka. Polecam testy aparatów na www.dpreview.com i www.optyczne.pl, możesz sobie wyrobić opinię. Tam wszystko jest dobrze wytłumaczone i opisane. Pozdrawiam :)
 
Do góry