Cyfrowa lustrzanka

pekto

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam, chciałbym dokonać zakupu cyfrowej lustrzanki. Budżet to ok 2000 zł. Moje ostatnie aparaty to kompakty z kodaka, hp, i lustrzanka Minolta DYNAX 404si. Aparat potrzebuję do robienia zdjęć z wakacji, wykonywania makro i do fotografowania przyrody oraz czasami do zdjęć w ruchu. Aparat, który mam na oku to Sony alpha 350 co o nim sądzicie ? Jestem początkującym w fotografii ale chciałbym się rozwijać :D Edit: Czy wi ktoś jak jest z temperaturami pracy bo wszędzie piszą, że od 0-40 a co ze zdjęciami w górach zimą <_<
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
co do temperatury: gdy jest zimno to aparat wolniej działa. Aby temu zapobiec możesz zakupić odpowiedni akumulator do aparatu.

Kupując lustrzankę musisz wziąźć pod uwagę to, że za jakiś czas będziesz musiał dokupić jakiś obiektyw.
Ja osobiście soniaka bym odradził. Bardziej już Canon (450d lub 1000D)
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
kolega kupil sobie kilka dni temu a350 mowi ze super jest ;) dlugo szukal aparatu i ten mu podpasowal ;)
 

Forbidden

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
z dziczy ;)
również bardzo chciałam lustrzankę. mam w planach kupienie tego samego aparatu, co Ty. podobno bardzo dobry jest, a cena też nie najwyższa, wiec pokusić sie można ;)
 

Amonaria

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja równiez odradziłabym kupowania lustrzanek Sony, jak dla mnie to takie zabawki.
Radziłabym kupno lustrzanki firmy Canon ew. Nikon
 

pekto

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czy mógłbym prosić o padnie konkretnego modelu np. Canona czy Nikona, który spełniałby moje oczekiwania :)
 

Amonaria

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
perero23 podam ci lustrzanki które wg. mnie są godne polecenia jest to Nikon D60 i Canon EOS 1000D.
Z Nikonem D60 nie miałam doczynienia w "terenie" ale kiedys byłam posiadaczka Nikona D40x i w górach dawał sobie rade takze ten tez powinien.
A Canonem EOS 1000D znajoma fotografowała na komuni (w kosciele i na imprezie) i zdjecia wyszły bardzo ładne.
Mam nadzieje że choc troche ci pomogłam, oczywiscie aparaty te nie maja samych zalet ale wydaja mi sie najrozsadniejszym zakupie w tej cenie :)
 

pekto

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze pytanie co do zakresu pracy temperatur, ktoś napisał, że w górach trzeba mieć lepszy akumulator, ale czy na standardowym nie zrobię zdjęć czy po prostu będzie krócej trzymał ?? Miałem kompakty i nigdy się tym nie przejmowałem, chociaż przy -25 niektóre wysiadały :(. Amonaria wracając jeszcze do alphy 350 to pod jakim względem nie polecasz aparatów od Sony ?
 

Amonaria

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja w górach zauwazyłam jedynie że odrobine wolniej robi mi zdjecia a jak jest z ładowaniem to nie wiem.
Alphe 350 odradziłabym ze wzgledu na to że masz b.małe szanse na zrobienie ostrego i czystego zdjęcia w słabiej oswietlonym pomieszczeniu, brak podgladu głębi ostrosci , wysokosc podnoszenia lampy błyskowej, niektórym moze przeszkadzac brak przycisków szybkiego dostepu (np. do balansu bieli) ale da sie to szybko ustawic w menu, krótko trzyma bateria , czesto "gubi się" gdy robimy serie zdjęc i jego tandetny plastikowy obiektyw.
Pozatym Sony wg. mnie zajął sie dobra reklamą co reszta firm zaniednała i z tego wzieło sie wielkie zainteresowanie tym produktem.
Wg. gdybys kupił ten aparat po krótkim czasie zacząłbys szukac nowego obiektywu bo ten niespełniałby twoich oczekiwan.
 

Ludzik123

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
ja tez polecam Canona albo Nikona.
Sam mam D60 i co sie tyczy niskich temp. (-10 do -15 bo przy wiekszych jak narazie nie robilem zdjec) to tylko tyle ze akumulator szybciej wysiada (ten standardowy)
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Co do temp. to już pisałem

Modele canona? Sprawdzone: 350d/450d lub 1000D

Nikon? D60 - sam mam i jestem bardzo zadowolony. Jakość zdjęć możesz zobaczyć u mnie na fbl:
TU
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
temperatura nie ma wpływu na aparat tylko na akumulator . w niskich temperaturach wszystkie aparaty z dziadowskimi akumulatorkami słabiej działają
nieraz robiłem na -20 . ładuje się gripa , do środka najlepsze aku jakie się da i aparat jedzie jak by było +20 . jedyne problemy z foceniem na mrozie to parowanie obiektywu
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Witam, chciałbym dokonać zakupu cyfrowej lustrzanki. Budżet to ok 2000 zł. Moje ostatnie aparaty to kompakty z kodaka, hp, i lustrzanka Minolta DYNAX 404si. Aparat potrzebuję do robienia zdjęć z wakacji, wykonywania makro i do fotografowania przyrody oraz czasami do zdjęć w ruchu. Aparat, który mam na oku to Sony alpha 350 co o nim sądzicie ? Jestem początkującym w fotografii ale chciałbym się rozwijać :D Edit: Czy wi ktoś jak jest z temperaturami pracy bo wszędzie piszą, że od 0-40 a co ze zdjęciami w górach zimą <_<

osobiście jako początkujący polecam Ci Olympus E-420 bardzo fajny i dobry aparacik najprostsza lustrzanka moim zdaniem. z dwoma obiektywami 15-42 i 40 -150 to koszt ok 1500-1600 zł na necie sądzę, że znajdziesz. ja go mam i polecam b ładne zdjęcia i prosta obsługa i można na nim robić zaawansowane zdjęcia także.
 

murgrabia

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Za taką kwotę proponuję Ci nikona. Będzie Cie stać na model D60. Znam sporo osób, które posiadają ten sprzęt i nikt nie narzeka. Wręcz przeciwnie bo są bardzo zadowoleni. Poniżej 2000zl zapłacisz na electro.pl Zapewniam Cie co do sklepu. Warty zaufania i możesz liczyć na fachową obsługę
 
Do góry