Ćwiczenie sylwetki na basenie

Jenx

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam Panowie!

Ostatnimi czasy zastanawiałem się, w jaki sposób poprawić zarówno swoje zdrowie jak i wygląd ciała. Myślałem nad siłownią i to długi czas, zacząłem robić domowe ćwiczenia (6 weidera plus inne) ale po prostu tego typu wysiłek jest dla mnie tak wielkim trudem, że chyba nie przebrnę przez to. Przeszedłem się po siłowniach i stwierdziłem, że kompletnie mi to nie pasuje. Nie zależy mi w żaden sposób na masie. Ja mam taki problem, że kiedyś byłem grubszy, teraz mam ciało szczupłe, ale bez typowo męskich rysów. Chciałbym jakoś to zmienić, zależy mi na smukłej sylwetce, płaskim brzuchu itp, nie chcę mieć masy mięśni. Pomyślałem, że pływacy mają jak dla mnie wystarczającą budowę, a że wodę uwielbiam to wpadłem na pomysł, żeby zapisać się na basen - przyjemne z pożytecznym. Jednak nie mam pojęcia, czy regularne pływanie na basenie coś zmieni, czy może tutaj trzeba czegoś więcej niż samo pływanie? Proszę o rady, jak dobrze "rozegrać" tą partię.
 

O.N!

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
263
Punkty reakcji
2
Ale pływacy przecież duzo ćwiczą na siłowni, tak samo piłkarze nie spędzają czasu wyłącznie na płycie boiska, tak samo hokeiści, siatkarze, bokserzy etc...
Siłownia to podstawa w każdym sporcie a twoja niechęć wzięła się z niewiedzy, bo gdybyś zaczął cwiczyc pod okiem instruktora sylwetka poszłaby na plus ale pewnie pokręciłeś się po siłowni nie wiedząc nawet jak wykonać ćwiczenie i dałeś sobie spokój. Na siłowniach nie robi się wyłącznie masy, nie wiem czemu o tym piszesz skreślając taka aktywnośc fizyczną bo przecież mając cały osprzęt mozesz poprowadzić swoją sylwetkę do wyglądu jaki ci pasuje.
Przemyśl sprawę jeszcze raz, doedukuj się sprawach treningu i diety i najlepiej połacz basen z w/w. Samo się niestety nie zrobi od weidera i dwóch długości basenu ale zrobisz jak bedziesz chciał.
 

Jenx

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
No nie jestem znawcą, ale się orientowałem co do siłowni i na forach temu poświęconych itd, ale wszyscy gadają tylko o masie. Siłowni chciałem uniknąć dlatego, że przyznaję iż nie należę do ludzi lubiących sport czy cokolwiek, a pływanie wydaje się dość przyjemne i zdrowe, dlatego chciałem postawić na to. Wiem, wiem, zaraz ktoś mi napisze, że z takim podejściem mogę sobie, ale dopiero zaczynam "odkrywać" zaułki dbania o swoje ciało, więc... :p Poza tym w szkole wf skutecznie wzniecił we mnie niechęć do sportu, a chciałbym zmienić o nim zdanie ;)
 

O.N!

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
263
Punkty reakcji
2
To zacznij na początek od basenu. Potem zdecyduj co dalej ze soba robić.
 
Do góry