Ćwiczenia Z Hantlami

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
No ja mam pytanie. Jakie znacie skuteczne metody, ćwiczenia z hantlami?
Bo sobie załatwiłem dwie takie 5 kilowe ;P No i się ciesze :p
Tylko, że szukam jakichś ciekawych metod.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm.. też od takich zaczynałem ^ ^ no i w sumie do niczego nie doszedłem, ale nie musisz powtarzać mojego przykładu :D

chociaż nie no, tak juz na poważnie każde ćwiczenie coś daje : > A ja na przykład wymyśliłem sobie jako ciekawe ćwiczenie, robienie brzuszków z hantlami w rękach.. : )
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
lól xD i jak długo można ćwiczenia robić? :D ąz do tego jak boli? ;D Bo ja robiłem coś trochę sporo, no bo tak jakoś dla nudów xD No a dziś lewą ręką nie mogę ruszać.... Boli jak :cenzura:... =_=
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Nie musisz ćwiczyć aż do bólu, wystarczy troche pomachać hantelkami np. 30 min, ale regularnie :D .
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
jak pomacha hantelkami 30 minut to pojara miesnie takim ciezarem. tu nie chodzi o max powtorzeń tylko o okreslona liczbe seri i powtorzen. Sprobuj sobie skolowac za jakis czas cos ciezszego bo takie 5kg to Ci na dlugo nie wystarczy wiem po sobie. Ja zaczynalem z hantelkami 2,5kg po miesiacu machalem 5kg poźniej szybko sie przestawilem na 7,5kg a teraz cwicze 10gk lub wiecej :) W sumie jak sie ma dwie hantelki po te 10kg to juz idziew domu wszystko zrobic :) Do tego jeszcze dolaczyc drażek i porostu ćwiczyc a efekty same przyjda z czasem. Do tego trzeba miec samozaparcie zeby do czegos dojsc :) Bo znam osoby ktore po miesiacu zrezygnowaly... Pozdro :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm.. no efekt ogólnie fajnej zabawy i lepszej kondycji : D trochę na brzuch, a trochę na bicepsy..
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
tylko jak robisz bica to musisz tez robic triceps bo ja robilem tak iblad ze robilem tylko bica... teraz ciezko pracuje nad tricem zeby obwod byl wiekszy i lapa lepiej wygladala... a na brzuch to najlepsza jest 6 Weidera nie ma niczego lepszego na brzuch... hantelkami tez fajnie idzie barki robic klate praktycznie wszystko idzie ;) tylko ze to juz musza byc cięższe hantelki...
 

kaczor

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
91
Punkty reakcji
0
Idealny trening to trening do 1 h i 20 minut bo wtedy najwiecej testosteronu sie wydziela. Staraj sie robic 4 cwiczenia max po 4 serie na jedna partiie miesni :)
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
ok.16 serii na większe partie mięśni a ok.12 na mniejsze i nie ró dużo powtorzeń bo tak jak już ktoś wyżej napisał poprzepalasz mieśnie powodzenia :)
 

DoriaN

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Jak ktoś chce zeby sie duzo testosteronu wydzielało to niech cwiczy nogi!!!! Są to duze miesnie ~~ Np. Dla lamerów którzy zazynają najlepsze jest zadbac najpierw o nogi ja tak zaczołem cwiczyłem najpierw na nogi ze 3 miechy zrobiłey sie 'wieeelkie". potem zaczowłem klatke bicets itp,itd. bo podczas treningu nóg wydziela sie duzo testosteronu powodujacego zwiekszenie siły i meśni pozrd... sory ze pisze nie na temat to taka ciekawostka !!
 

fluxbar

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Dużo takich ćwiczęń jest podawanych chyba w każdym numerze Men's Health. :) Więc polecam sobie kupić...
 

deju

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
eh wystarczy wejsc na www.forumsportowe.pl->atlas cwiczen i tam znalesc hantle...Z 5kg mozesz zrobic wszytko...Martwy ciag biceps triceps barki i cw nog!! Do tego dieta!!


Zaczynamy!! Bierzesz 2 pufy laczysz lub krzesla->extra byloby miec lawke

Poniedzialek Wyciskanie Hantli lezac 3x10
Rozpietki 3x10
Triceps 4x8
Sroda Cwiczenia na plecy + Biceps, brzuch i nogi

Piatek Biceps Triceps i klatka->moga byc nogi..


Tak rozpisz aby kazda partia byla 2x w tyg cwiczona mniej wiecej tym schematem po 3 serie ok 8-10 powtorzen


Efekty po miesiacu juz beda...Pozdro Dokupisz potem sztange i bedzie gitara...Jak cos pytaj


DoriaN


Nie pisz glupot!!! Prosze WAS WSZYTKICH !!! nie macie pojecia a piszecie takie glupoty ze wstyd!!!!
 

djmalysz

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
Ja 10kg na bica robie po 10 razy na kazda reke potem brzuszki(na czas 60s, ile max.sie da), nastepnie przysiady z 10kg(okolo 15), nastepnie na triceps 8kg 15razy i na koniec serii 40 pompek i to wszystko :) Do tego wszystkiego w piatki i soboty pływanie :)

Dysponuje tylko jedna hantelka z max ciezaram 10kg ;/ i nie mam nic wiecej ;p, ale pocwiczyc sie ladnie da.

Mam tez cwiczenia na motylki, wyciskanie francuskie etc. etc. i jest to bardzo fajne
 

kokser

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mógłby mi ktoś wymyśleć jakiś plan prostych cwiczeń dla 15-sto latka np. jakie ćwiczenie,kiedy i ile serii ? jakieś do których nie potrzeba przyrządów + ćwiczenia z ekspanderem.Jeśli możecie kierujcie plan na numer gg : 5252922
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
eh wystarczy wejsc na www.forumsportowe.pl->atlas cwiczen i tam znalesc hantle...Z 5kg mozesz zrobic wszytko...Martwy ciag biceps triceps barki i cw nog!! Do tego dieta!!
Zaczynamy!! Bierzesz 2 pufy laczysz lub krzesla->extra byloby miec lawke

Poniedzialek Wyciskanie Hantli lezac 3x10
Rozpietki 3x10
Triceps 4x8
Sroda Cwiczenia na plecy + Biceps, brzuch i nogi

Piatek Biceps Triceps i klatka->moga byc nogi..
Tak rozpisz aby kazda partia byla 2x w tyg cwiczona mniej wiecej tym schematem po 3 serie ok 8-10 powtorzen
Efekty po miesiacu juz beda...Pozdro Dokupisz potem sztange i bedzie gitara...Jak cos pytaj
DoriaN
Nie pisz glupot!!! Prosze WAS WSZYTKICH !!! nie macie pojecia a piszecie takie glupoty ze wstyd!!!!


heh widze ze masz pojecie jak ch... o silowni 3x10?? chyba cie jaja swedza najlepiej piramidka :cenzura:...ac a nie tak bo sie chlopak namacha i kija zdziala... triceps 4x8 stary skas ty sie urwal nie mowiac juz o srodzie dwie duze drupy miesniowe w jeden dzien ciebie zdrowo powalilo albo nogi i bic albo plecy i bic... ja sie juz wiecej nie wypowiadam na ten temat.... doinformuj sie i poźniej dopiero pisz posty...
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
no DoriaN widze ze niezle do:cenzura:ales z tym treningiem, efenty po miesiacu....buaahaha wolne zarty ja zaczalem chodzic tak intensywnie od 2 miechow i jeszcze nie poczulem specjalnych efektot oprocz silniejszego tricepsa i bicepsa.

a co do tematu to najlepsze cwiczenia z hantlami wg mnie to:
-rozpietki-

( jest kilka rodzajow np rozpietki zwykle czyli ruszamy od poziomu iklatki i stykamy hantle nad soba, rozpietki rozwijajace srodekl klatki- polegaja na skladaniu i rozkladaniu rak zgietych w lokciach /jak na motylku atlasowym/ , no i wkoncu rozpietki szerokie czyli lezac na lawce z wyprostowanymi rekami na boku podnosimy rece do gory i stykamy hantle jak w rozpietkach zwyklych


-biceps-

mozemy go robic na rozne sposoby, zarowno stojac ( unosimy hantle na przemian do klatki)siedzac (podobnie jak w pozycji stojacej ustawiamy hantle po bokach i unosimy na przemian) no i chyba najbardziej popularna wersja cwiczenia bicepsa jest pozycja siedzaca gdzie opieramy reke o bok naszej nogi i opuszczamy hantal do samego dolu do wyprostowanej reki ( mozna sobie pomoc druga reka w podtrzymaniu reki na nodze


-triceps-
sa dwa sposony ( bynajmniej ja znam 2 :p) mianowicie pierwszy w pozycji stojacej, prostujemy reke nad glowa i opuszczamy za glowe w strone karku a nastepnie podnosimy rzecz jasna :], drugi sposob jest bardzo podobny do ppierszego tylko ze w tym lezymy na laweczce i uginamy reke w lokciu do klatki piersiowej

-plecy i barki-
na cwiczenie tych partii miesni jest wiele
*uginamy rece w lokciach i unosimy je trzymajac hantle na wysokosc czola (tak jakbyscie mieli robic pompki tylko bez podlogo :D) a nastepnie nie zmieniajac ugiecia rak opuszczamy rece tak aby hantle sie ze soba stykaly
*stajemy prosto, cwiczymy znow dwoma hantlami, wyprostowana reke unosimy przed siebie na wysokosc twarzy, cwiczymy rekami na przemian, mozemy rownierz wykonac cwiczenie bardzo podobne do tego jednak na inna partie miesnie a rozni sie ono tym ze rece unosimy nie przed siebie ale w bok
*kladziemy sie na laweczce na brzuchu, wystawiamy rece po bokach laweczki i lezac podnosimy hantle z ziemy
*siadamy na krzesle, najlepiej aby mialo ono wysokie oparcie taki mniej wiecej do lopatek, bierzemy dwie hantle ustawiamy na wysokosci glowy i pochylajac glowe nieco do przody podnosimy hantle nad siebie


to narazie chyba na tyle, to sa cwiczenia ktore znam, jezeli cos zle napisalem to mnie poprawcie bo dopiero cwicze 3 miesiac i mogle cos schranic, licze na poprawki i opinie
 

Mat23

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ell. Jakie są ćwiczenia na klatę, biceps, triceps, na motylki i kaptury. Mam hantle. 10 kilosów na jednym. Wydaje mi sie ze mam zła kolejność. Jeśli można to powiedzcie jakie też ćwiczenia robić w kolejnych dniach. Z góry Dzieki :) :)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
przeciez napisalem post wyzej podalem pare przykladowych cwiczen z hantlami....moze najpierw poszukaj i poczytaj a potem zadawaj pytania ;]
 
Do góry