Ćwiczenia dla 14 latka

RobertBucza-Buczyn

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
87
Punkty reakcji
3
Wiek
26
Miasto
Łódź
Chciałbym zrzucić brzuch, ale nie wiem co mi w tym pomoże, 6 Weidera?
Czytałem (a może mi się pomyliło), że ćwicząc mięśnie brzucha spadnie mi coś innego :szuka:
Może były już takie tematy, ale ja potrzebuję ćwiczeń dla 14 latka, najlepiej żeby były do wykonania w domu, bez przyrządów.
 
D

Dziubek_1

Guest
To w końcu szukasz diety czy ćwiczeń?
Jeśli chodzi o dietę to trochę ryzykowne w twoim wieku. Musiałaby ona być pełnowartościowa i uwzględniająca indywidualne potrzeby Twojego organizmu. Nikt rozsądny na odległość Ci tego nie ułoży. Najlepiej byłoby udać się do poradni dietetycznej.
Jeśli chodzi o ćwiczenia to PRZYŁÓŻ SIĘ DO WFu i powinno Ci to wystarczyć (chyba że masz nauczyciela typu "mata-grajta") W Twoim wieku kości są jeszcze dość plastyczne a mięśnie nieukształtowane. Przyczepy mięśniowe też są jeszcze nie w pełni wykształcone, a gospodarka hormonalna w tym wieku wariuje. Intensywnymi ćwiczeniami bez nadzoru fachowca możesz zrobić sobie sporą krzywdę a nawet wpędzić się w kalectwo (przypadek z mojego podwórka).
Najbezpieczniej będzie zacząć biegać lub jeździć na rowerze (z naciskiem na to drugie) lub jeśli masz taką możliwość basen. Na basenie trudno o przeciążenia układu kostno- mięśniowego a wysiłek i spalanie kalorii spore...
powodzenia
 
D

Dziubek_1

Guest
Dla 14latka nie poleciłbym takich ćwiczeń, ale co kraj to obyczaj... Zacznij biegać, pływać lub jeździć na rowerze. Ruch Ci pomoże w zgubieniu brzucha.
 

Arduum

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak to się mówi "lepiej późno, niż wcale". :p
Możesz też robić dużo pompek, brzuszków (i grzbietów, żeby odciążyć kręgosłup po brzuszkach).
 
D

Dziubek_1

Guest
Jak to się mówi "lepiej późno, niż wcale". :p
Możesz też robić dużo pompek, brzuszków (i grzbietów, żeby odciążyć kręgosłup po brzuszkach).
Może od razu wysłać 14-latka do kamieniołomów, tam szybko zgubi brzuszek...
Takie ćwiczenia jak koleżanka proponuje to dla 14-latka pewne skrzywienie kręgosłupa. Nie w pełni ukształtowana tkanka kostna kręgów w dużej części bazuje na sile i sztywności mięśni okołokręgosłupowych, a zachwianie ich równowagi skutkować będzie zbytnią kifozą lub lordozą, albo jeszcze gorzej skoliozą. Nie bardzo wyobrażam sobie zrobienie np. 100 brzuszków a potem 100 "grzbietów"- cokolwiek to za ćwiczenie. Przypomnę tylko że organizm ludzki nie jest anatomicznie przystosowany do wyginania ciała w tył w odcinku lędźwiowym...
 
Do góry