Cukrzyca

sachara13

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Polski
No cóż,
Ostatnio sprawdzałam poziom glukozy we krwi.Wynik 5.5 mmol/l(wartości referencyjne 3.9-5.8).
Wydaje mi się,że poziom cukru jest dość duży...
Kuzyn choruje na cukrzycę.
Pytanie.Jak obniżyć poziom glukozy?
Wiem,że wysiłek fizyczny.
Chce dostać się do Lublina,a poziom glukozy może być przeszkodą.
 

emi_1

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
108
Musisz jeśc małe porcje posiłków ale częściej, ograniczyc węglowodany czyli słodycze, owoce...,nie pic alkoholu. Trzeba jeśc dużo grejpfrutów, pomarańczy, ciemne pieczywo. Troche diety i ruchu i będzie ok;-]
 

sachara13

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Polski
Alkoholu nie pijam.Za młoda jestem;D
Prawdziwy wiek-15 lat.
Czyli posiłki muszę sobie rozłożyć?
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Chce dostać się do Lublina,a poziom glukozy może być przeszkodą.

Wiesz, kiedy ostatni raz byłam w Lublinie, wpuszczali bez sprawdzania badan lekarskich. Trzeba mieć tylko przepustkę od wojewody i poświadczoną notarialnie zgodę opiekuna prawnego.

Pamiętaj, że wiarygodny wynik uzyskujesz po minimum 6 - cio godzinnym poście.
 

sachara13

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Polski
Humor dopisuje;D
No więc uściślę.Liceum o profilu sportowo-szybowcowym.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jaki poziom masz? Normalnej skali podaj, a nie w jakis mmol. Masz dostep do glukometru to zbadaj i normalna skale podaj. Poza tym co jadlas przed badaniem i kiedy?! Moze trzeba pomyslec, potem zastanawiac sie nad poz. cukru. Insulina cos Ci mowi? Pewnie nie. Poza tym jakie masz objawy, co sie dzieje? Poza urojeniami.
 

sachara13

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Polski
Widzisz próbujesz coś wnieść ale Ci się nie udaje.Dla wyjaśnienia.Zawartość cukru we krwi (glikemię) podaje się w miligramach na 100 ml krwi (mg%) lub w milimolach na litr (mmol/l); związek między nimi określany jest wzorem [mmol/l] x 18 = mg%.
Tak więc łatwo mogę obliczyć skoro to już takie potrzebne,że mam 99mg%.Test robiony na czczo.
Czyli wcale sytuacja dobrze nie wygląda i urojeń też nie mam.
Jeśli chodzi o insulinę to też coś o tym wiem.Hormon wydzielany przez trzustkę,reguluje poziom cukru we krwi.
Objawów nie mam.Mi chodzi o ZAPOBIEGANIE.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Nie zapobiegasz, nie ma sposobu na nie chorowanie. Ktos zachoruje, ktos inny nie.

Mowisz o poziomie glukozy na pod. badan biochemii ;), ale w praktyce badamy cukier szybciej i mamy jasne wyniki, a w liczenie niech sie bawia Ci, ktorzy nie maja nic do roboty. Znasz poza tym wartosci glukozy u zdrowych ludzi?
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Tak, ale profilaktycznie warto miec duzo ruchu. To zwalcza otylosc itp, a jak wiadomo czasami otylosc prowadzi do cukrzycy. Dlatego warto o siebie dbac.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Warto udac sie do psychologa. Psycholog zapobiega urojeniom, a to zapobiegnie schizofrenii ;)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Warto udac sie do psychologa. Psycholog zapobiega urojeniom, a to zapobiegnie schizofrenii ;)

Ojejku Lestat czy Ty nic nie zrozumiales? Po prostu profilaktyka jest bardzo wazna, warto o siebie dbac, miec duzo ruchu. Nawet jezeli ktos ma w rodzinie jakies zalozmy choroby dziedziczne to wrecz lekarze radza, aby uprawiac sport, odzywiac sie zdrowo, bo czasem moze to zapobiec rozwinieciu sie choroby, jest miejsze ryzyko. dlatego warto dbac o siebie, bo zwykle predzej zachoruje na cukrzyce osoba otyla, zle odzywiajaca sie niz uprawiajaca sport, odzywiajaca sie zdrowo. Nie widze w tym nic dziwnego, to tylko profilaktyka.
 
Do góry