coś mi sie zepsuło

maniurka15

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
227
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tu daleko
Błagam pomóżcie mi ;(
Zacznijmy od tego, ze weszłam w dysk D i usunęłam jakiś program, nazywał sie ATI coś.
I doslownie od razu cos sie zepsuło, wszystko mam 2 razy wieksze (ikony, wszystkie okna z informacjami, gg jest wieksze, nawet jak wlanczam komputer, to jak wybieram użytkownika to tam wszystko jest duże, włączyłam internet, tez wszystko duże, strony jak sie przesuwa to tak faluja ;(. Juz nie wiem co mam robić ;(
Wszystko jest duże i wolno chodzi, mam dość ;(
Poza tym, mam coś z klawiatura, nie mogę pisać "ć" itd (powklejałam sobie literki, żebyście sie mogli doczytać, aż mi sie płakać chce ;(
Jak to naprawić?
Proszę pomóżcie mi
Będę wdzięczna.
 

Attachments

  • tapeta1.JPG
    tapeta1.JPG
    81,4 KB · Wyświetleń: 52

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
No więc pewnie usunęłaś pliki sterownika karty graficznej. Polecam odwiedzić stronkę ATI, znaleźć odpowiednią kartę graficzną i pobrać sterownik po czym zainstalować.
BTW: fajna tapetka ;)
----
Albo rozdzielczość się zmniejszyła. Ustaw na większą: na pulpicie prawy przycisk myszki -> właściwości -> tam gdzieś w zakładkach poszukaj ustawień rozdzielczości i przesuń suwak w prawą stronę.
 

maniurka15

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
227
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tu daleko
No więc pewnie usunęłaś pliki sterownika karty graficznej. Polecam odwiedzić stronkę ATI, znaleźć odpowiednią kartę graficzną i pobrać sterownik po czym zainstalować.
BTW: fajna tapetka ;)
----
Albo rozdzielczość się zmniejszyła. Ustaw na większą: na pulpicie prawy przycisk myszki -> właściwości -> tam gdzieś w zakładkach poszukaj ustawień rozdzielczości i przesuń suwak w prawą stronę.

weszłam w ta rozdzielczość, jest ta najmniejsza, jak zwiększę, tyle ile sie da najmniej to wtedy wszystko jest za małe
mam oryginalna płytę tego ATI ale sie nie da tego zainstalować :(.
Jaki ja mam ten sterownik zainstalować? bo to dla mnie czarna magia :(


proszę pomóż jakoś
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
weszłam w ta rozdzielczość, jest ta najmniejsza, jak zwiększę, tyle ile sie da najmniej to wtedy wszystko jest za małe
To weź ustaw na więcej.
mam oryginalna płytę tego ATI ale sie nie da tego zainstalować sad.gif.
Tzn? Zrób screenshot albo opisz dokładniej.
Jaki ja mam ten sterownik zainstalować? bo to dla mnie czarna magia
Wkładasz płytkę, klikasz Install dalej dalej dalej, restart komputera i dziękujemy, mamy wgrany sterownik ;)
 

siloos

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
krak
wsadzasz plyte ze sterownikiem i powinno ruszyc instalowanie sterownika w kompie. Ale aby sprawdzic czy masz jaki kolwiek sterownik zainstalowany to wejdz
Prawy przycisk myszy na pulpicie> Wlasciwosci>Ustawienia>Zaawansowane>Karta I tutaj powinno byc napisane jaka masz karte graficzna jesli jest podany model to masz zainstalowany jakis sterownik wiec moze byc wina zlej rozdzielczosci


Poza tym, mam coś z klawiatura, nie mogę pisać "ć" itd

Najpierw sprawdz czy masz ustawiony jezyk "Polski Programisty"
Panel Sterowania>Opcje regionalne i jezykowe>Jezyki>szczegoly>I tutaj powinnas miec ustawione Polski programisty
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Możesz także spróbować kombinacji klawiszy (lewy) SHIFT + (lewy) CTRL / będzie szybciej ;)
 

maniurka15

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
227
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tu daleko
Dziękuje za pomoc, wielkość już mam dobra, tylko ta strona sie dziwnie przewija, zaraz spróbuję zainstalować jeszcze raz ta płytkę.


:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Dziękuje za pomoc, wielkość już mam dobra, tylko ta strona sie dziwnie przewija, zaraz spróbuję zainstalować jeszcze raz ta płytkę.


kiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gif
kiss.gifkiss.gifkiss.gifkiss.gif
Efekt braków sterownika, spróbuj z płytką, wtedy będzie dobrze ;)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
wejdź na stronkę ATI, wybierz kartę graficzną taką jaką masz w komputerze, pobierz odpowiedni sterownik i zainstaluj :)
 

maniurka15

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
227
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tu daleko
a gdzie to jest jaką mam kartę graficzną? i co wtedy jak już będę wiedziała jaką ja mam?
skąd mam wiedzieć jaki sterownik?
bo wiesz, ja sie nie znam :(
ale dziękuję za pomoc ;*
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
a więc tak:
prawy przycisk myszki na ikonkę mojego komputera -> tam szukasz po zakładkach "Menedżer urządzeń" klikasz i pokazuje się lista wszystkich urządzeń. Spisujesz wszystko z karty graficznej, wklepujesz to w Google ewentualnie z dopiskiem sterownik albo driver i szukasz odpowiednich stron w celu pobrania sterownika.
 
Do góry