Cory Doctorow "Mały Brat"

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
MAŁY BRAT PATRZY!


Zamach bombowy w San Francisco wywraca spokojny świat Marcusa do góry nogami. Aresztowany wraz z grupą przyjaciół przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego trafia do tajnego więzienia. Gdy w końcu zostaje wypuszczony, odkrywa, że teraz żyje w państwie policyjnym, a każdy obywatel traktowany jest jak potencjalny terrorysta. Odtąd pragnie tylko jednego – zniszczyć DBW i odnaleźć zaginionego przyjaciela.
"Mały Brat" to porywająca powieść o walce z opresyjnym systemem w czasach virtual reality, cyberprzestrzeni i gier komputerowych. Wielokrotnie nagradzana (między innymi Nagrodą Campbella dla najlepszej powieści 2009 roku) i okrzyknięta fenomenem w Stanach Zjednoczonych.
Po przeczytaniu tej książki dobrze się zastanowisz, zanim znowu naciśniesz enter.


"Najlepsza rzecz, jaką czytałem w tym roku".
Neil Gaiman

Źródło Esencja.

Jeszcze obczaiłam ich profil na Facebooku: http://www.facebook.com/Maly.Brat
 

Attachments

  • MALYBRAT_okladka.jpg
    MALYBRAT_okladka.jpg
    205,5 KB · Wyświetleń: 18

david88

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
"Mały Brat" jest świetny. To nie jest zwykła książka SF, z porywającą wizją przyszłości, bo i czasy nie są odległe. Wydarzenia z książki mogą mieć miejsce już jutro! Oczywiście, oby tak nie było :niepewny: Nikt przecież nie chce, aby ktoś ingerował w jego życie i prywatność. Książka jest wspaniałym opisem jak rodzi się władza totalitarna. Nikt z nas nie może być pewnym jak zachowałby się wobec opresyjnej władzy. Doctorow wierzy zaś w młodych ludzi, bo to oni mogą prowadzić tylko prawdziwą rewolucję.
Janek Wiśniewski padł, na na na :lol:
 

Janos87

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
56
Punkty reakcji
0
Poczytałem trochę o tej książce i faktycznie całe przesłanie w niej zawarte wydaje się nader aktualne. Oby tylko się nie sprawdziło w rzeczywistości bo patrząc na to co się teraz dzieje to już chyba niczego nie można być pewnym.
 
Do góry