Coraz głośniej o aniołach biznesu

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Zauważyłam, że coraz głośniej mówi się o osobie inwestora i współpracy z nim. Na e-biznes.pl pojawił się obszerny artykuł na temat platformy symultana.org kojarzącej przedsiębiorców z aniołami biznesu. A na bodajże TV4 emitowany był program DragonsDen, gdzie osoby szukające kapitału przedstawiały pomysły przed pięcioma inwestorami. Co sądzicie o współpracy z aniołem biznesu? Opłaca się?
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Inwestor to bardzo dobra szansa na rozpoczęcie biznesu. Wielu ludzi ma pomysły z potencjałem i szansą na sukces, jednak blokuje ich brak kapitału, który pozwoliłby na rozpoczęcie działalności. Do tego dochodzi brak "znajomości" z potencjalnymi inwestorami i tutaj takie serwisy łączące inwestorów z pomysłodawcami jest dla nich ratunkiem. Bez zbędnych kosztów można znaleźć inwestora. Bardzo fajnie, że istnieją takie miejsca. Internet to jednak fajna sprawa!
 

karolina_kot

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Myślę, że współpraca z inwestorem brzmi ciekawie. Lepsza alternatywa kredytu, nie zaciągamy długów w bankach. Dzięki czemu można powiedzieć, że śpimy spokojniej. Inwestor po części staje się partnerem biznesowym, może doradzać w podejmowaniu jakiś ważnych działań lub decyzji.
 

Kukła

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
37
Punkty reakcji
0
ja uważam , że jest to świetna perspektywa i doskonały drogowskaz dla młodych przedsiębiorców, taki mentor, któty wskazuje Ci drogę rozwoju, uważam, że na pierwszych etapach własnej działalności jest błogosławieństwem, służy radom, doświadczeniem a często też własnym kapitałem
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Opłaca się jeżeli masz dobry pomysł a brak pieniędzy na inwestycje. Po za tym taki opiekun będzie pilnował abyś nie przeinwestował itp.
 

karolina_kot

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
taki mentor, któty wskazuje Ci drogę rozwoju, uważam, że na pierwszych etapach własnej działalności jest błogosławieństwem, służy radom, doświadczeniem a często też własnym kapitałem
Opłaca się jeżeli masz dobry pomysł a brak pieniędzy na inwestycje. Po za tym taki opiekun będzie pilnował abyś nie przeinwestował itp.

Zgadzam się w zupełności. Uważam też,że warto, mimo wszystko, zachować wszelkie możliwe środki ostrożności, np. poprosić o podpisanie umowy z klauzulą o zachowaniu poufności zanim pokaże się biznes plan.
 

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
ja uważam , że jest to świetna perspektywa i doskonały drogowskaz dla młodych przedsiębiorców, taki mentor, któty wskazuje Ci drogę rozwoju, uważam, że na pierwszych etapach własnej działalności jest błogosławieństwem, służy radom, doświadczeniem a często też własnym kapitałem

Masz rację. Młody przedsiębiorca nie ma co liczyć na kredyt małych kwot a co dopiero na kwoty wystarczające na start firmy. Inwestor wnosi prócz kapitału doświadczenie, więc myślę, że jest nim skłonny się podzielić. Dobre wyjście z sytuacji.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Trzeba tylko uważać na oszustów, których w internecie jest niemało. Przed podpisywaniem i dzieleniem się czymkolwiek, warto sprawdzić na wszelkie sposoby wiarygodność osoby. Dlatego trzeba korzystać z takich serwisów, bo przynajmniej stoi za tym właściciel strony, który jest zobowiązany filtrować i kontrolować wszelkie ogłoszenia.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Simple nie zawsze filtruje, wierz mi. Często omija pewne szczegóły.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Mimo wszystko od jakichś ogłoszeń na forach łatwiej jest mi zaufać portalowi, który się konkretnie zajmuje jednym tematem, tym bardziej, że za symultaną stoi stowarzyszenie, które zajmuje się wsparciem przedsiębiorczości. Myślę, że mają jakieś doświadczenia i oferują sprawdzone rzeczy.
 

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
86
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Kraków
Zbratanie się aniołem biznesu to powinno być naprawdę ciekawe wydarzenie. Po to oni właśnie są - żeby inwestować w dobre pomysły, którym jednak brakuje kasy na rozwój. Ale UWAGA: pozyskanie prawdziwego "angel business" to jest niełatwa sprawa. jeżeli znajdujemy ogłoszenie, gdzie ktoś bez żadnych warunków do spełnienia oferuje nam partnerstwo w biznesie - to jest to mocno podejrzane. Z reguły takie akcje mają miejsce w poważnych instytucjach , chociażby w Inkubatorze Przedsiębiorczości, gdzie aniołowie biznesu zgłaszają się, aby przejrzeć pomysły i biznesplany przyszłych przedsiębiorców.
Z tego co wiem, z reguły, aby przystąpić do takiej współpracy trzeba wygrać konkurs na najlepszy biznesplan, czy coś w tym stylu. Ci , co mają pieniądze, też nie chcą inwestować w byle co.
Druga strona medalu jest taka, że anioł biznesu będzie z jednej strony naszym opiekunem biznesowym, ale te i znacznym udziałowcem w zyskach z przedsięwzięcia. Więc bierze na siebie dużą część ryzyka, ale i zgarnia profity.
 

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Masz rację, inwestor będzie wybierał najlepszy biznes plan, nie koniecznie poprzez konkurs, myślę, że właśnie dlatego warto przygotować się bardzo rzetelnie do spotkania z inwestorem jeśli takowe miałoby się odbyć. Dla kogoś kto nie ma oszczędności może to być najlepsze wyjście z sytuacji, chociaż dosyć sporym kosztem. Jeśli chodzi o ogłoszenia to trzeba je bardzo uważnie czytać, uważać na osoby które podają się za anioła biznesu właśnie na forach tylko po to żeby wycisnąć pomysł na biznes.
 

karolina_kot

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Druga strona medalu jest taka, że anioł biznesu będzie z jednej strony naszym opiekunem biznesowym, ale te i znacznym udziałowcem w zyskach z przedsięwzięcia. Więc bierze na siebie dużą część ryzyka, ale i zgarnia profity.

Niestety coś za coś, nie można mieć wszystkiego, trzeba coś poświęcić. Nie koniecznie musi być to konkurs, można samemu znaleźć inwestora, poszukać. Jednak nie przez fora bo tam nie ma sensu i jest małe prawdopodobieństwo znalezienia kogoś poważnego, tylko na platformach takich jak właśnie Symultana. Wydaje się to bardziej pewną opcją, niż fora.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Młodzi ludzie mogą się nauczyć od takiego partnera skutecznego sposobu prowadzenia biznesu. Brak doświadczenia, początek ze światem biznesu stawia nas w trochę gorszej roli, bo inwestor będzie miał więcej do powiedzenia w trakcie negocjacji.

Jest też druga strona medalu. Ci, którzy mają dużo pieniędzy i chcą je inwestować, w tych trudnych czasach mogą poważniej pomyśleć o rozpoczęciu biznesu. Często też tacy ludzie nie mają czasu na kolejny biznes, więc znalezienie osoby, która ma fajny pomysł i go zrealizuje to bardzo korzystne wyjście.
 

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Młodzi ludzie mogą się nauczyć od takiego partnera skutecznego sposobu prowadzenia biznesu. Brak doświadczenia, początek ze światem biznesu stawia nas w trochę gorszej roli, bo inwestor będzie miał więcej do powiedzenia w trakcie negocjacji.

Wiesz, zawsze można nie zgodzić się na warunki jakie stawia inwestor, bądź się nad nimi zastanowić. Ale i tak ogólnie rzecz biorąc współpraca z inwestorem może okazać się dobrym wyjściem, jeśli ma się taką opcję.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Nie mówię, że nie młodzi nie mają nic do powiedzenia. Miałem na myśli to, że taki inwestor będzie na pewno miał przewagę z racji tego, że daje pieniądze. Wszystko też zależy od innowacyjności pomysłu. Jeśli taki pomysł wiąże się z wysoką technologią to wtedy możemy, jako pomysłodawcy, mieć mocną pozycję przetargową.
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
Największą kartą przetargową są wszelkie innowacje i nisze rynkowe. Ciekawa strona. Fajne jest to, że jeśli nie ma się ochoty umieszczać ogłoszenia na Symultanie zawsze można odpowiedzieć na zamieszczone przez inwestora. Dobrze, że ludzie są coraz bardziej świadomi możliwości jakie mają podczas rozpoczynania działalności.
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Inwestor jest dobrą alternatywą dla kredytu, którego zdobycie w początkowej fazie biznesu jest bardzo trudne. A anioła biznesu można spłacić na wiele sposobów zaczynając od zapewnienia udziałów w biznesie, kończąc na spłacie dofinansowania. Inwestorowi będzie zależało przede wszystkim na tym, żeby biznes się rozkręcił i zapewniał dochód. Jak zarabiamy na biznesie to i inwestor.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Inwestor jest dobrą alternatywą dla kredytu, którego zdobycie w początkowej fazie biznesu jest bardzo trudne. A anioła biznesu można spłacić na wiele sposobów zaczynając od zapewnienia udziałów w biznesie, kończąc na spłacie dofinansowania. Inwestorowi będzie zależało przede wszystkim na tym, żeby biznes się rozkręcił i zapewniał dochód. Jak zarabiamy na biznesie to i inwestor.

Ciągle mówimy o nowych biznesach, ale aniołowie są również chętni (czasami myślę, że i bardziej chętni) na dofinansowanie już działającego przedsiębiorstwa, które dobrze rokuje. Łatwiej jest wtedy przekonać człowieka do tego, że to ma powodzenie i szansę na sukces.
 
Do góry