Cofnięcie się jądra [dosyć daleko ]

aragon123

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
Łódź
Witam
Dziś podczas przeglądania mojego interesu zobaczyłem coś, przez co prawie na zawał odszedłem. Zauważyłem najpierw "guz" wielkości orzecha włoskiego jakieś 3-4 cm na skos w górę od penisa. Już mi się słabo robiło, bo myślałem, że to rak jąder, ale po chwili " jako można mieć raka jąder nie na jądrach" . Sprawdziłem stan jąder, i zauważyłem brak prawego "kolegi" , pomimo tego, że od zawsze przy mnie służył, że tak powiem :D I od razu wszystko się wyjaśniło. Delikatnym ruchem przesunąłem "guz" na swoje miejsce. Jednak ja jak ja, chciałem sprawdzić, czy się ponownie przesunie pod brzuch. I się okazało, że tak. I mam takie pytanie, czy to normalne, że jądra przesuwają się od tak, robiąc przy tym małe wędrówki, i czy mam się tym przejmować ? Pozdrawiam.
 

Malarz

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
136
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Konin/Dortmund
Trochę nie zrozumiałem pytania . Ale jeżeli chodzi ci np jedno jądro nizej 2 wyzej to raczej jest norma nikt niema idealnie tego jedno wieksze 2 wieksze . Ale jeżeli chcesz mieć tą pewność że twoim 2 skarbom nic nie jest udaj sie do lekarza .
 
S

serwor

Guest
Witam
Dziś podczas przeglądania mojego interesu zobaczyłem coś, przez co prawie na zawał odszedłem. Zauważyłem najpierw "guz" wielkości orzecha włoskiego jakieś 3-4 cm na skos w górę od penisa. Już mi się słabo robiło, bo myślałem, że to rak jąder, ale po chwili " jako można mieć raka jąder nie na jądrach" . Sprawdziłem stan jąder, i zauważyłem brak prawego "kolegi" , pomimo tego, że od zawsze przy mnie służył, że tak powiem :D I od razu wszystko się wyjaśniło. Delikatnym ruchem przesunąłem "guz" na swoje miejsce. Jednak ja jak ja, chciałem sprawdzić, czy się ponownie przesunie pod brzuch. I się okazało, że tak. I mam takie pytanie, czy to normalne, że jądra przesuwają się od tak, robiąc przy tym małe wędrówki, i czy mam się tym przejmować ? Pozdrawiam.

Nie ma co sie przejmowac ,podobno po kopniaku w d.... wszystko wraca do normy,radze sprobowac.
 

Malarz

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
136
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Konin/Dortmund
Chłopie to nie jest nic śmiesznego ... to tak jakbyś dostał piłką w klejnoty i po tygodniu lub kilu tyg zorientował sie że masz wodniaka .
 

new_boyArt

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Na razie nie masz się co martwić, jeśli nie sprawia ci to bólu. Jednak zaciekawiłeś mnie bo to jest rzadkie, to jest pozostałość ewolucyjna (może uczyłeś się o tym na biologi) trochę dla mnie śmieszne, ale ta twoja pozostałość to mechanizm obronny, podobno jądra chowały się w sytuacjach zagrożenia. Jednak radzę ci nie daj się kopnąć w krocze. Mocne kopnięcie może wsunąć jądra bardzo głęboko (będzie boleć) i będzie potrzebna wizyta u lekarza, to jest możliwe i są takie przypadki.
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
Gladiator- na razie spokojnie , obserwuj sytuację
smile.gif


Przy wnętrostwie/jądrach wędrujących, jądro może się cofać/uciekać do jamy brzusznej, a w zasadzie do kanału pachwinowego.<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; "><br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">Ten stosunkowo często spotykany problem dotyczy raczej mężczyzn wieku dziecięcego i chłopięcego, z wiekiem, rozwojem i dojrzewaniem, a co za tym idzie zmianami anatomicznymi często jądra powracają do prawidłowego ułożenia, w innym przypadku stosuje się leczenie hormonalne lub operacyjne. Aczkolwiek zdarza się też, że u niektórych dorosłych mężczyzn podczas seksu, uprawiania sportów, stresu czy wystawienia na zimno, jądro się cofa/ucieka.

Obserwuj obserwuj i jeszcze raz obserwuj ...
smile.gif



 
Do góry