Coaching - warto?

berenikaeliza

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
na wysokokich stanowiskach managerskich pewnie warto z czegos takiego skorzytać, natomiast tak dla samego siebie to szkoda by mi było pieniędzy.
 

Piotr Wanicki

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie.

Widzę tutaj znaczne poruszenie jeśli chodzi o temat coachingu.
Prawda jest taka, że wiele osób nie ma bladego pojęcia czym jest a czym nie jest coaching. Z tej niewiedzy wynika potem baaaardzo wiele problemów.
Coaching jest skierowany do każdego człowieka i to że jest drogi nie jest prawdą, chyba że trafiacie na naciągacza...

W Polsce jest baaardzo wielu samozwańczych coachów, którzy robiąc tygodniowy kurs coachingu uważają że mogą zbawiać świat, a to nie jest prawda. Coach cały czas musi się dokształcać. Sam jestem coachem, jestem studentem 3 roku doradztwa filozoficznego i coachingu.

Wiem, że pomimo posiadanej wiedzy, wciąż muszę się bardzo wiele nauczyć, ale wiem również, że nauka to nie tylko książki, coach uczy się również w czasie sesji. Każdy człowiek jest inny, ma inne problemy, inne podejście do życia, dlatego też do każdego trzeba podejść indywidualnie. Coach nie ma dawać nam odpowiedzi, ma nas uczyć samemu znajdywać odpowiedzi poprzez odpowiednie zadawanie pytań.

A to wcale nie jest łatwe....
 

MajoBajo

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
jak dla mnie coaching to teraz moda, każdy chce nim byc i sciagac kase za mowienie: dasz radę! wszystko w twoich rekach! ostatnio bylem w poznaniu na wielkim wydarzeniu z nickiem vujcicem m in. i fajnie, byli najsłynniejsi 'kołcze' i milo posłuchać ich histori i pozytywnego przekazu, ale kasa ogromna na to poszla a czy cos zmienila? NIC. niektorzy po prostu maja talent do mówieniai milo ich się słucha ale wiekszość 'kołczów' powinno usunąc sie w cien bo sa beznadziejnymi naciągaczami!
 
L

Lesandra

Guest
Warto jeśli zostaliście awansowani na stanowisko menadżerskie, które co jak co ale wymaga posiadania dużej ilości wiedzy.

Odsyłam na stronę Academy of Business:
http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/finanse-dla-niefinansistow,20/- obecnie prowadzone są tam ciekawe szkolenia finansowe dla niefinansistów. Awans na wyższe stanowisko wymaga posiadania dużej ilości wiadomości z zakresu finansów.Szkolenie umożliwia poznanie wielu pojęć z tego właśnie działu.
 
J

jagnam

Guest
berenikaeliza napisał:
na wysokokich stanowiskach managerskich pewnie warto z czegos takiego skorzytać, natomiast tak dla samego siebie to szkoda by mi było pieniędzy.
A ja się z tym nie zgadzam. Jestem zdania,że każdy powinien dbać o własny rozwój. Nie tylko osoby , które są na wysokich stanowiskach. Poza tym odpowiednia motywacja oraz nakierunkowanie pozwoli Ci odnieść sukces.
Polecam sobie poczytać o automotywacji bo ma naprawdę dużą moc:
http://www.imigomo.com/blog/69-automotywacja

Jeśli będziesz potrafił się odpowiednio zmotywować to wszystko będzie dla Ciebie możliwe. O wiele łatwiej będzie Ci spełniać wyznaczone cele. Na przykład nauczyć się języka czy podnieść swoje kwalifikacje.
 

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
Niby opłacalne ale coraz więcej ludzi na rynku którzy się tym zajmują. Wręcz ostatnimi czasy jakaś fala ;)
 

Gangeska167

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wg mnie coaching warty jest każdej ceny - potrafi przyspieszyć rozwój kariery. To jest jednak tylko jeden aspekt coachingu. Przede wszystkim z pomoca coacha można dotrzec do własnego wnętrza i odkryć wiele więcej niż nam się wydaje. Jednak jak wyjaśnił mi mój coach - bardzo łatwo można się uzależnić od pomocy, której nam udziela i pozbawić się samodzielności, dlatego tylko mi pomaga, a nie odpowiada na pytania, które sobie sama mam zadać :) Dla zainteresowanych: jestem z Poznania i chodzę do coacha w osrodku Pomarańczowe Ja na Grochowskiej. Przy okazji pogłębiam moją wiedzę z zakresu psychologii, bo moj coach jest również psychologiem i możemy sobie czasami porozmawiać na tematy typowo fachowe :D
 

Paula889

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja zaczynam się tym powoli interesować jednak bardziej tak dla samej siebie niż żeby iść taką drogą zawodową.
 
P

progresywni

Guest
Te sesje same w sobie wiele ci nie dadzą, musi to być z 90% twoja inicjatywa

progresywni napisał:
Te sesje same w sobie wiele ci nie dadzą, musi to być z 90% twoja inicjatywa
Te sesje same w sobie wiele ci nie dadzą, musi to być z 90% twoja inicjatywa
 

czytacz4

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
184
Punkty reakcji
3
Coaching drogi

Faktycznie wydaje mi się że jedna sesja z coachem nic nie daje, podobnie jak w psychoterapii. Kwestia tego ile to kosztuje za taki trening. Może aby więcej się nauczyć dobrze jest poczytać o tym, np "Coaching drogi" to indywidualne doświadczenia coacha z wieloletnim dorobkiem. Mając ksiązkę możemy wiele razy powracać do przeczytanych kwestii a jesli to połączymy z treningiem z żywym coachem to jest spora szansa na sukces :)
 

KamilKuc

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jestem po kursie na trenera i nie wystarczy kilka godzin żeby ogarnąć cały materiał. Mój kurs trwał ponad 300 godzin, był to kurs w Szkole Trenerów STER i na każdych zajęciach było coś innego, coś nowego. Dużo zajęć, które przede wszystkim skupiają się na Tobie, Twoim charakterze i rozwijaniu siebie. Po przejściu takiego kursu można dopiero rozpocząć pracę z innymi. Wiadomo, że im więcej doświadczenia, tym lepszym trenerem się jest. Ale warto mieć solidne, mocne podstawy do dalszej pracy z podopiecznymi.
 
J

jolos

Guest
Taki coaching to świetna opcja. Ja korzystam z coachingu internetowego i widzę jak moje życie zmienia się z dnia na dzień. Budzę się rano zmotywowany do działania, nie marudzę, moje życie zmienia się na lepsze nie to co kiedyś :) Z tym, że ja tam jestem zapisany na kurs ":droga do sukcesu" więc codziennie dostaję jakieś materiały na maila itp. Polecam każdemu
 

lcwierz

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2017
Posty
1
Punkty reakcji
1
coaching.. zależy co przez to rozumiemy. Czy chcesz coś zmienić w życiu czy tylko myśleć, ze jak zapłacisz za szkolenie, to się samo zrobi... weźmie w cholerę i od następnego dnia będzie lepiej?? Nie wydaje mi się. Z takim podejściem nie możemy nic powiedzieć na temat coachingu. Trenerzy bądź trenerki dają mocnego kopa ale to jednak TY musisz coś zrobić nie oni. Dzisiaj w internecie jest meeeeeega dużo takich rzeczy za free wiec spróbuj, skorzystaj i jak odmienisz swoje życie o 180*, zobaczysz uśmiech na swojej twarzy i osób wokół ciebie to powiedz wtedy czy się opłacało :)

jednak czlowiek jest z natury leniwy i narzekający wiec.. każdy woli demotywować niż motywować

fajnie jest gdy człowiek zrozumie jak świat działa... :)
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
wydaje mi sie, że siła napędowa coachingu w ostatnim czasie nieco przygasła.
 

Babadook

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Jak dla mnie coaching jest jedną wielką proażką. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak chętnie korzystają z czegoś takiego. ;)
 
Do góry