co zrobic kiedy leb napie...la

cyrkonia69

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
czesc. zastanawiam sie czy jestem sama czy moze wiecej jest tu takich z takim problemem jak ja. otoz mam migrene i wychodze ostatnio z siebie probujac znalezc cos co by mi pomoglo. probowalam juz wszystkiego, nakluwania, inhalacji, zimnych okladow i nic. a panadolu i apapie nie wspomne bo chyba zjadlam juz tego tyle ze moglabym niejeden szpital obdzielic. a na dokladke moj maz ostatnio poczestowal mnie takim tekstem 'kochanie ty nie masz migreny, migrene to ma krolowa angielska, ciebie zwyczajnie leb napie...a'. i powiedzcie co tu zrobic? przeciez to jest nie do wytrzymania.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Jeśli nic dostępnego powszechnie na rynku ani okłady z zimnej wody nie pomagają to szoruj do lekarza!! Bóle głowy mogą mieć różne powody
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
mnie jak ząb bolał to wyrwałem...
a tak poważnie to może właśnie to nie migrena, tylko za mało masz wody w organizmie i głowa Cię boli. Między innymi dlatego pisze na lekach przeciwbólowych, żeby popić szklanką wody :p
 

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Po pierwsze i najważniejsze to powiedz mężowi żeby takimi tekstami to operował wśród kolegów. Wiem co to za ból, bo moja była żona miała napady migreny i to takie po kilka godzin, czasem dosłownie zwijała się z bólu. Na migrenę jedyną radą jest pójść do lekarza i poprosić o jakiś lek na receptę, bo nie ma co obciążać wątroby ibupromem czy innymi zwykłymi przeciwbólowymi lekami.
 

JaY22

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
146
Punkty reakcji
0
Miasto
HollyŁódź
Lekarz => recepta na coś "dobrego", żeby przynajmniej złagodziło ból :) niestety migrena ma to do siebie, że strasznie męczy... ale ciesz się, że nie miałaś bólu zatoki klinowej, przy tym migrena to dosłownie pikuś...
 

czepiak

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
jakaś góra :)
jeśli to faktycznie migrena, to nie ma na to jako takiego lekarstwa napewno nic co by ten ból uśmierzyło :/ (przynajmniej mi nie znany sposób)

wiem, bo mam czasami i czacha pęka :/
dostałem na to ketonal i jeszcze coś tam, ale to tylko tak zapobiegawczo
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Ale leki podawać powinno się dopiero jeśli inne sposoby nie pomagają...
 

omrtea

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
hmm moja mama często miała napady migreny, walczyła z tym domowymi sposobami, zimne okłady i inne "cudowne" metody. dopiero kiedy poszła do lekarza to ten jej powiedział że takie metody to można stosować przy zwykłych bólach głowy a nie migrenach i że przy migrenach sprawdzić się mogą jedynie leki. i faktycznie przepisał jej triptagram i pomaga. bierze tabletke jak tylko poczuje że ból nadchodzi i udaje się jej normalnie funkcjonować.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
to dziwne, bo mi na migrenę pomaga okład zimny, nawet znajomy farmaceuta mi to doradzał ;)
 

omrtea

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
wiesz, ale to może w takim razie ty nie masz migreny. bo migreny domowymi sposobami to się raczej nie da wyleczyć co najwyżej możesz sobie ból złagodzić. moim zdaniem to nie ma co się z takim czymś cackać jak moja mam tylko od razu iść do lekarza po recepte.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
umiem odróżnić ból głowy od migreny.... Oczywiście to nie tak, że od razu przechodzi, dopiero po kilku godzinach.... Ale też stosuje sen na to...
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Możecie coś więcej napisać jak złagodzić bol domowymi sposobami??Działały na mnie takie czopki-pyralgina,sie skończyły,a są niestety na receptę...
 
Do góry