co z mlekiem?

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Drogie kobietki pijecie mleko? Dajecie mleko swoim dzieciom?
Ja miałam długą przerwe, ale znow zdecydowałam pić, odczuwałam braki w swojej diecie ;/
Zresztą tyle się słyszy o poularyzacji mleka...np. "pij mleko będziesz wielki, czy portal łaciatego na o2.pl (zresztą bardzo pomysłowy) Widziałyście to?
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Drogie kobietki pijecie mleko? Dajecie mleko swoim dzieciom?
Ja miałam długą przerwe, ale znow zdecydowałam pić, odczuwałam braki w swojej diecie ;/
Zresztą tyle się słyszy o poularyzacji mleka...np. "pij mleko będziesz wielki, czy portal łaciatego na o2.pl (zresztą bardzo pomysłowy) Widziałyście to?

Pijemy, pijemy :D A co do akcji różnych, to dla mnie bomba, im więcej tym lepiej. A krowę wirtualną mam i ciągle rozkminiam, jakby to zrobic, coby ją uczynic jeszcze bardziej mlekodajną:D
 

Sweet_Honey

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2007
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
..
pij mleko będziesz wielki

chyba najbardziej zakłamana i szkodliwa propaganda mediów ;/
mleko wcale nie jest bogatym źródłem białka- wręcz przeciwnie, powoduje osteoporozę.
poza tym picie mleka nie dość że krowiego to jeszcze po okresie niemowlęcym jest dość sprzeczne z naturą, nie sądzisz?
 
K

kinga_sc

Guest
chyba najbardziej zakłamana i szkodliwa propaganda mediów ;/
mleko wcale nie jest bogatym źródłem białka- wręcz przeciwnie, powoduje osteoporozę.
poza tym picie mleka nie dość że krowiego to jeszcze po okresie niemowlęcym jest dość sprzeczne z naturą, nie sądzisz?
oczywiscie popieram


lepiej juz jakies przetworzone mleko- sery twarozki serki itd
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Z tą osteoporozą istnieją sprzeczne teorie. wg mnie to bzdura, a sie znam!
Mleko potrzebne jest w naszej diecie. u dzieci w szczegolności. Oczywiście nie samo. Masło, sery, jorurty też!

I przede wszystkim to glowne zrodlo wapnia, nie bialka.
Łaciate rządzi! ;p
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
mistall napisał:
Mleko potrzebne jest w naszej diecie. u dzieci w szczegolności. Oczywiście nie samo. Masło, sery, jorurty też!
Mleko jest potrzebne noworodkom - mleko matki a nie krowy.
Masło, sery, jogurty to są produkty, które nam nie zaszkodzą w przeciwieństwie do mleka

I przede wszystkim to glowne zrodlo wapnia, nie bialka.
Takiego wapnia, z któego są budowane kopyta krów, a nie kości ludzi...
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Pijam mleko, ale czasem, może dwa, trzy razy w miesiącu, jak mnie najdzie "ochota". Musi być prosto z lodówki i tłuste. I piję je nie z racji, że jest zdrowe, po prostu lubię ten smak. Albo jakiegoś drinka z mlekiem. Mhmmm pychota ;)

Co do krówek na str. Łaciatego- całkiem fajny pomysł, wygrał już Ktoś coś?

A co do wartości mleka i tego czy powinno się mleko pić codziennie, są zdania podzielone i w sumie to nie wiem po której stronie stanąć.
Ale czy widział ktoś dorosłego ssaka, który piłby mleko?????? Ja raczej sobie nie przypominam. Tylko dorosłe osobniki ludzkie tak robią. Dziwne.
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Co do krówek na str. Łaciatego- całkiem fajny pomysł, wygrał już Ktoś coś?

A co do wartości mleka i tego czy powinno się mleko pić codziennie, są zdania podzielone i w sumie to nie wiem po której stronie stanąć.
Ale czy widział ktoś dorosłego ssaka, który piłby mleko?????? Ja raczej sobie nie przypominam. Tylko dorosłe osobniki ludzkie tak robią. Dziwne.

Co do krów wirtualnych to ja póki co nic nie wygrałam, bo mi krowę wyzerowali w zeszły weekend, jak już osiągnęła piękny poziom uczuciowy:/ Ale walczę, walczę:p Co do mleka, to nie wiem, co tutaj za antymleczna kampania się rozkręciła. U mnie cała rodzinka mleko pije litrami i jakoś żadna babcia problemów z osteoporozą na szczęście nie ma. Mleko jest niezdrowe jeżeli ktoś ma alergię pokarmową. W innych wypadkach mówię: RĘCE PRECZ OD MLEKA!
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
taaa jasne..
własnie o to chodzi że mleko pozbawia wapnia twoje kości, a nie tak jak mówią w reklamach

nie oglądam reklam.Wiem swoje.

OD MLEKA WARA - zgadzam sie. Mleko nie powoduje osteoporozy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czemu na osteoporoze zalecane są jogurty i białe sery? z czego powstają?...z mleka!!!
Na prawde nie wiem gdzie sie naczytaliście takich bzdur.........
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Nie ma to jak pro-mleczny front:D Mleko, mleko i jeszcze raz mleko :eek:k: A rad zasłyszanych w telewizji słuchajcie, taa, to daleko zajdziecie:p
 

Sweet_Honey

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2007
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
..
Nie ma to jak pro-mleczny front:D Mleko, mleko i jeszcze raz mleko :eek:k: A rad zasłyszanych w telewizji słuchajcie, taa, to daleko zajdziecie:p
a zadałaś sobie może kiedyś pytanie co to jest to twoje "mleko"?
bo jak dla mnie to mniej więcej zawiesina z martwych bakterii poddana takiej obróbce żeby był duży termin ważności. Ale Ty wiesz zapewne lepiej xD
Naprawdę radziłabym nie wierzyć slepo w reklamy i zacząć czytać i edukować się z książek.
 

Sweet_Honey

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2007
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
..
Bo w telewizji nie mówili?
telewizja zrobi wszystko żeby ludzie kupowali. są nawet lekarze którzy dali sie przekupić i pieprzą w reklamach jakie mleko jest zdrowe chociaż wiedzą jak jest.
życie..
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
zachęcają do picia, tyle że istnieje jeszcze coś takiego jak nabyta nietolerancja laktozy. więc mleko nie każdemu służy
 

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Bo w telewizji nie mówili?
telewizja zrobi wszystko żeby ludzie kupowali. są nawet lekarze którzy dali sie przekupić i pieprzą w reklamach jakie mleko jest zdrowe chociaż wiedzą jak jest.
życie..

Picie mleka nie jest kwestią wiary w reklamy. Pijemy mleko bo jest to w nas zakorzenione od pokoleń. To podstawowy ludzki napój. Kiedys człowiek pił jedynie mleko i wode....W ogole nie wydaje mi się ze mleko trzeba reklamować. Było pite jest i będzie.
To niestety nasze syntetyczne czasy oddalaja nas od naturalnego pożywienia...i ciagłe "szokujące odkrycia" konkurencji.

a jak wam idzie z tymi krowami? Moja juz nieźle sobie radzi. Czas chyba na randki :D
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Moja łaciata utrzymuje stały, mistrzowsko mlekodajny poziom ;D
 
Do góry