Co uważacie o Kim Dzong Unie?

Emily_

New Member
Dołączył
26 Wrzesień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Cześć! Mam do Was pytanie dokładnie takie jak w temacie, co uważacie o przywódcy Korei Północnej, Przewodniczącym Kim Dzong Unie. Zdaje sobie sprawę, że dla niektórych temat może być trochę kontrowersyjny, ale bardzo będę wdzięczna za kulturalne i rzeczowe odpowiedzi i ewentualne wsparcie mojego pomysłu, który opiszę poniżej.
Chodzi konkretnej o to, że ja osobiście go uwielbiam, kocham po prostu szczerze mówiąc. Jest wspaniałym i mądrym przywódcą, patriotą, a moim zdaniem niezwykle ważne jest to żeby głowa państwa była patriotycznie nastawiona wobec swojego kraju, nie tak jak nasi politycy. On ciężko pracuje dla swojego kraju i cały jego kraj go kocha tak bardzo, że nigdzie indziej tak nie ma, każdy to powie. Jest też w ogóle świetnym człowiekiem, wyjątkowym i jest też bardzo przystojny, choć to tak swoją drogą, ma żonę, wiadomo ( niestety xD). Wydaje mi się, że wbrew tej czarnej propagandzie powielanej przez niektóre media i oszczerstwach nie raz na niego rzucanych jest w Polsce dużo osób, które mają podobne zdanie jak ja, dlatego chciałabym założyć oficjalny fanklub Przewodniczącego Kim Dzong Una. To znaczy nie jestem pewna czy to powinno nazywać się fanklub, ale chodzi o organizacje skupiającą ludzi zafascynowanych Przewodniczącym Kim Dzong Unem tak jak ja, zajmujących się promowaniem prawdziwych informacji o nim i jego kraju, obroną jego dobrego imienia. Myślę, że taka organizacja mogłaby przyczynić się do tego, aby zdecydowana większość ludzi zrozumiała, że Przewodniczący Kim Dzong Un jest zupełnie inny niż przedstawiają go niektóre zakłamane media i że jest wspaniałym człowiekiem, któremu należy się ogromny szacunek przynajmniej. Na razie mam dwie chętne osoby, ale po prostu z wieloma osobami jeszcze się tym pomysłem nie dzieliłam, dlatego myślę, że chętnych będzie dużo dużo więcej. Na razie jest to oczywiście jeszcze tylko pomysł i nie wiem czy go zrealizuje, ale bardzo chciałabym. Co o tym myślicie i czy ktoś z Was byłby chętny do udziału?
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
 

Anno1506

New Member
Dołączył
29 Lipiec 2019
Posty
20
Punkty reakcji
0
Co to za bełkot? Poczytaj trochę, pooglądaj, wróć i porozmawiamy :)
 

Emily_

New Member
Dołączył
26 Wrzesień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wybacz, ale lepszy mój "bełkot" niż Twoje zero argumentów. Tak się składa, że bardzo wiele już poczytałam bo już od bardzo dawna zafascynowana jestem Przewodniczącym Kim Dzong Unem i jego krajem. Dlatego umiem odróżniać prawdę od zwykłych bzdur. I niczego tak bardzo nie jestem pewna jak tego, że jest on wspaniałym człowiekiem. Politycy najczęściej traktują pełnienie funkcji głowy państwa jako możliwość zdobycia jak największej ilości korzyści od narodu dla siebie, a on odwrotnie całkowicie się poświęca dla narodu. I naród go kocha, tak bardzo, że jest to coś bezprecedensowego na świecie. Zobacz nagrania z jego spotkań ze zwykłymi obywatelami, większość z nich po prostu płacze ze wzruszenia, to są przepiękne emocje, których nie da się udawać. Obywatele, nie tylko dzieci czy kobiety, ale nawet wydawałoby się mniej wylewni mężczyźni, nawet żołnierze z łzami szczęścia w oczach padają mu w ramiona. Relacje jakie istnieją w Korei Północnej między ludźmi a przywódcą są wyjątkowe, nigdzie czegoś takiego nie ma, on jest jak prawdziwy ojciec jednej wielkiej rodziny, to naprawdę wspaniałe. Nigdy by takie coś nie mogło mieć miejsca gdyby nie wyjątkowa osobowość przywódcy i jego wielka miłość do narodu. On jest fascynujący w każdym aspekcie, dla bardzo wielu osób, które nie spotkały go osobiście, ja sama go uwielbiam tak bardzo, że nie mogę opisać. A już wśród osób, które go osobiście spotkały nie ma osoby, która nie byłaby nim zachwycona i nie uwielbiałaby go. Znajdź mi proszę osobę, z Korei Północnej lub z zagranicy, która spotkała się z nim osobiście i powiedziała o nim choćby jedno negatywne słowo.

Może zabrzmi to trochę nieskromnie, ale uważam, że mam wiedzę o Korei Północnej i to całkiem sporą i chciałabym założyć organizację, która po prostu pozwoliłaby mi się nią dzielić. A obronę dobrego imienia człowieka, którego wielbię i szanuję uważam za nie tylko mój moralny obowiązek, ale również zaszczyt.

Patrząc po małym odzewie podejrzewam, że wiele osób może w ogóle nie mieć do końca wyrobionego zdania w temacie. Jeśli ktoś z Was niewiele wie, ale chciałby pogłębić swoją wiedzę to możemy tutaj podyskutować, chętnie odpowiem na wszystkie pytania w oparciu o kilka lat intensywnego zajmowania się tym tematem.
 

Kibic Polski

Member
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
296
Punkty reakcji
4
Przypisuje się mu zlecenie zabicia swojego przyrodniego brata wcześniej chyba kazał rozstrzelać swojego wujka. Ciekawy obiekt sympatii.
A co do płaczu to przypominam sobie że po śmierci Stalina ludzie tez płakali płakali po śmierci Kim Ir Sena czy też po śmierci poprzednika Una.
Ciekawe czy dziś zwiedzający Koreę tez są wożeni pod pomniki w/w aby skłonili z szacunkiem przed nimi głowy? Pewnie można jeszcze coś wymienić ale dam sobie już spokój. Życzę bardziej sensownych w przyszłości założonych wątków.
 

Emily_

New Member
Dołączył
26 Wrzesień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Kibic Polski napisał:
Przypisuje się mu zlecenie zabicia swojego przyrodniego brata
No właśnie, przypisuje się, bo niektórzy uważają, że Koreę Północną trzeba besztać tylko dla zasady. Jednak na to rzekome zlecenie zabicia nie ma żadnych dowodów. A został on zabity przy pomocy VX, substancji, której Korea Północna nie posiada.


Kibic Polski napisał:
wcześniej chyba kazał rozstrzelać swojego wujka
To nie jest taki mechanizm, że Kim Dzong Un "kazał go rozstrzelać". Sąd skazał go na śmierć zgodnie z prawem bo ten pan bardzo mocno sobie na to zasłużył. Myślę, że choćby w USA przynajmniej kilkadziesiąt osób rocznie skazywanych jest na śmierć i nikt krzyku o to nie podnosi. Oczywiście Przewodniczący Kim Dzong Un nie interweniował żeby zapobiec wykonaniu tej kary na swoim członku rodziny i jaki z tego wniosek? że jest sprawiedliwy i nie traktuje członków własnej rodziny lepiej niż innych, to bardzo dobra cecha, szczególnie u przywódcy państwa, nie powód do krytyki. Na pewno było mu ciężko, że tak się stało, ale to wina jedynie Jang Song Thaeka (wujka).


Kibic Polski napisał:
.
A co do płaczu to przypominam sobie że po śmierci Stalina ludzie tez płakali płakali po śmierci Kim Ir Sena czy też po śmierci poprzednika Una.
Co do Stalina nie wypowiadam się, ale jeśli chodzi o Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila to ludzie płakali bo byli bardzo z nimi związani podobnie jak z Kim Dzong Unem. Nawet osoby, które zdradziły Koreę Północną i mieszkają dziś za granicą nie raz to przyznają.Kibic Polski napisał:
Ciekawe czy dziś zwiedzający Koreę tez są wożeni pod pomniki w/w aby skłonili z szacunkiem przed nimi głowy? Pewnie można jeszcze coś wymienić ale dam sobie już spokój. Życzę bardziej sensownych w przyszłości założonych wątków.
Jadąc do innego kraju trzeba przygotować się, że tamtejsi ludzie mają swoją kulturę i uczucia narodowe. Inteligentni i kulturalni ludzie to rozumieją. Korea Północna to kraj leżący w Azji Wschodniej, w tym kręgu kulturowym szacunek do przywódców jest ważny w ogóle a tym bardziej gdy przywódcy są szczególnie cenieni za zasługi co ma miejsce w przypadku przywódców Korei Północnej. Z tego powodu większość turystów kłania się gdy odwiedzają pomniki, o których mówisz.
 

Emily_

New Member
Dołączył
26 Wrzesień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Masz rację, dyskusja to wymiana argumentów a Ty żadnych najwyraźniej nie posiadasz, więc rzeczywiście, więc próby "dyskusji" z Tobą to strata czasu.
 

Emily_

New Member
Dołączył
26 Wrzesień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
Po pierwsze w ogóle nie widzę powodu żeby wierzyć takim doniesieniom bo na Koreę Północną kłamano już nie raz. A po drugie, nawet jeśli byłaby to prawda to na potępienie zasługuje nie Korea Północna tylko ci, którzy pozbawili ten kraj wszystkich legalnych źródeł dochodów. Sprawdź sobie proszę co obejmują sankcje ekonomiczne ONZ nałożone na Koreę, a dla ułatwienia Ci mogę powiedzieć, że obejmują de facto wszystko. Korea nie może praktycznie nic eksportować, zakazano nawet kupowania od niej węgla, tekstyliów czy owoców morza, a tym artykułom raczej daleko do rakiet czy broni atomowej. Korea nie może robić prawie nic co zapewniałoby napływ pieniędzy, więc co ma robić? Wyobraź sobie, że pieniądze potrzebne są nie tylko na broń atomową, ale np. też na edukację, służbę zdrowia, produkcję żywności, zakup jej za granicą itp, na wszystko są potrzebne środki finansowe, więc czego oczekiwać od kraju, który się od nich totalnie odcina? Ciekawe co Ty zrobiłbyś gdyby zabroniono Ci pracować zarobkowo. Czekałbyś aż Ty i Twoja rodzina umrzecie z głodu czy szukałbyś wszelkich metod na zdobycie pieniędzy?
 
Do góry