Co uważacie o kierunku "polityka społeczna"?

_angelicaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam
Jestem tegoroczną maturzystką i rozważam wybrać kierunek "polityka społeczna" na UW lub UMK. Jednak jest to dosyć rzadki kierunek i z tego też powodu trudno uzyskać mi jakiekolwiek informacje o nim. Czy ktoś z Was miał kiedyś z nim styczność - sam studiował/studiuje lub ktoś z jego środowiska to robi. Jeśli jesteście w stanie mi coś o nim powiedzieć to będę zobowiązana - czy trudno się dostać, jak się studiuje, jak z pracą po, czy w czasie studiów odbywa się jakieś praktyki?
Z góry dziękuję :)

(P.S. rozważam także politologię oraz pracę socjalną - według Was który z tych trzech kierunków jest najlepszy?)
 

ksantypa88

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nie słyszałam o kierunku 'polityka społeczna', ale ja idę na kierunek 'administracja i polityka publiczna' na Akademię Ignatianum w Krk. Skusiłam się, bo sama goła administracja to mnie jakoś nie kręciła, a tutaj program studiów jest bardzo ciekawy.
Co do kierunku polityka społeczna, to wydaje mi się, że to może być kompilacja politologii i socjologii. Nie wiem, brzmi bardzo ogólnie, wydaje mi się, że jednak lepiej jakaś administracja, albo już faktycznie politologia albo praca socjalna.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Na pracę socjalną i politykę społeczną dostać się łatwo.
Jednak warto wziąć pod uwagę, że to są kierunki lewicowe i nie bardzo popularne. Nawet u Rydzyka ociekają socjalem. Pracę po ich ukończeniu dostają bardzo dobrzy studenci
 

sulp

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wśród osób zainteresowanych tematyką słychać, że jak polityka społeczna, to w WSP im. J. Korczaka, żadne tam UW czy UMK. Z tego, co wiem, bardzo mocną stroną tego kierunku w WSP jest kadra dydaktyczna. Po prostu najwybitniejsi w Polsce specjaliści od polityki społecznej. A drugą bardzo mocną stroną są unikatowe specjalności, których absolwenci bardzo poszukiwani są na rynku pracy, ale, paradoksalnie, żadna uczelnia oprócz WSP takich specjalności nie prowadzi. Na Twoim miejscu, gdybym wybierał się na politykę społeczną, nie zawracałbym więc sobie głowy wspomnianymi przez Ciebie UW i UMK.
 
Do góry