Co to znaczy brac udział w życiu forum?

Status
Zamknięty.

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
No właśnie, pytanie takie jak w temacie nasuwa mi się po przeczytaniu niektórych założonych przez użytkowników tematów.
,,BITWA O PUNKTY TRWA', ok ja to rozumie. Nagrody czekają.
Tylko czy motto do celu po trupach faktycznie w tym przypadku się sprawdzi?
Na forum pojawiły się tematy, które nic nie wnoszą w życie forum tak na prawdę.
Mało inteligentne tematy, gdzie wystarczy jednozdaniowa odpowiedź.
Mam wrażenie że nie ważne w jaki sposób napisane, masę błędów, na uwadze tylko to aby punktów przybywało. Czy w tym rzecz? Mam wrażenie że takowe ,,tematy'' do dyskusji będą się pojawiać na forum jak wysyp grzybów po deszczu, dopóki ,, walka trwa''.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Możesz podać jakiś przykład?
Sporo też zależy od moderatora danego działu czy takie coś akceptuje.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Tematy? Sprawdźcie usera o nicku Sumik777 :] zarejestrowany 29 maja, piszący ok.56 postów na dzień (!), wypowiadający się często bez przemyślenia, byleby było o jeden post więcej, do tego konto VIP. Troszkę chyba nie o to chodziło, co angel?
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Tematy? Sprawdźcie usera o nicku Sumik777 :] zarejestrowany 29 maja, piszący ok.56 postów na dzień (!), wypowiadający się często bez przemyślenia, byleby było o jeden post więcej, do tego konto VIP. Troszkę chyba nie o to chodziło, co angel?
http://www.forumowisko.pl/topic/174712-testerzy-nowej-funkcji-forumowiska-poszukiwani/page__pid__2709397__st__80#entry2709397
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli użytkownik pisze krótkie posty, nie otrzymuje za nie punktów. Punkty przyznawane są za stworzenie poprawnego merytorycznie, zgodnego z zasadami forum, wolnego od błędów ortograficznych i gramatycznych wpisu. Wpis powinien dotyczyć tematu w jakim został napisany. Nie przyznaje się punktów za posty krótsze niż 50 znaków. Do długości posta nie wlicza się kodu BBcode i emotikon.

Moja droga Calliope wiedz, że wcale nie tak łatwo walczyć z ludźmi którzy nabijają posty. Regulamin jaki jest taki jest. Cały czas jestem zdania, że powinien on zostać sprecyzowany. Moderator nie może dać warna ot tak, tylko dlatego, że user napisał 100 postów w ciągu jednego dnia a każdy z nich zazwyczaj kończył się na pierwszym zdaniu które na dodatek miało minimum 50 znaków (pisane dla punktów) User Sumik777 dostał już dwa ostrzeżenia. Jedno za zakładanie identycznego tematu jak już istniejący a drugie za offtop od moderatora Mechanizator. To nie jest tak, że nam się podoba, że tyle postów nagle pojawiło się na forum. Mamy 10 razy więcej pracy a trolli i spamerów ciągle przybywa. Nie martwiłbym się jednak o los forumowiska. Tacy ludzie albo szybko się nudzą albo są szybko banowani. Jeżeli dodatkowo chcecie pomóc raportujcie posty które wg. was mogą łamać regulamin. A jeżeli zauważycie, że któryś z użytkowników notorycznie spamuje zaraportujcie jego profil. Wasze raporty są naprawdę bardzo ważne dla nas moderatorów ponieważ pomagają nam i ułatwiają utrzymać porządek na forum.
 

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Nowy limit ilości znaków to 250.
Już wkrótce dostawa nowych nagród w postaci gadżetów forumowiska :) Do odebrania za mniejszą liczbę punktów.
Proszę też nie zapominać że każdy ma prawo do dyskusji. Typowy off top to np. recenzja "gwiezdnych wojen" w temacie o odchudzaniu...
 

mr7wws

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
416
Punkty reakcji
29
Wiecie co...Róbta, co chceta, ale na tym forum od jakiegoś czasu nie dość, ze zrobiła się dzieciarnia, to teraz jeszcze powoli będzie tutaj rosła liczba nabijaczy bezsensownych postów, robiących śmietnik, który , nawet bez ich "pomocy", moderacja ledwie ogarnia.

Fakt faktem. Na forum jestem ponad cztery lata z przerwami, jest to moje czwarte konto, pech chciał że miałem nieproszonych gości na pc, w zasadzie nie ważne. Od tamtego czasu sporo się tu zmieniło, niestety na minus. Sprzeciwy które piszemy nie są istotne, chodzi tu wyłącznie o pieniądze, nie dziwię się ponieważ każdy wykorzystał by forum z tak długim stażem i z tak dużą liczbą użytkowników do zarobku. Moim zdaniem jest wiele nieprzemyślanych spraw z regulaminem konkursowym i jestem niemal pewien że na forum będzie pojawiało się coraz więcej takich osób jak Sumik777. Pisze na temat, nie łamie regulaminu, spełnia wszystkie wymagania, szkoda tylko że jago posty jak i tematy pozbawione są większego sensu. Nie znam się na forach, zastanawiam się z czego właściciel ma korzyści, z liczby postów, tematów na forum? z vipów, nie zależy mi na konkursie, na koncie, odczuwam tylko pewien sentyment ponieważ bardzo dużo wyniosłem z forumowiska.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Calliope- napisała wszystko to co chciałam napisać.
Każdy ma prawo do dyskusji- ok my to rozumiemy. Tylko dziwnym trafem ktoś kto się nigdy nie udzielał ma teraz ( w czasie kiedy są jakieś konkursy organizowane) najwięcej do powiedzenia. A co drugi temat założony przez tego użytkownika jest bez sensu.
Calliope- zapodała delikwenta, który poraził mnie swoimi bezsensownymi tematami. I masą postów, gdzie odpowiedź była jednozdaniowa.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Mr Mortal... tacy jak sumik777 długo nie pociągną, ma już 3 na 5 warnów...i widać że już mu się dziś albo odechciało albo przystopował po tych warnach...cała moderacja stara się wyłapać takich agentów.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Pisząc przynajmniej 250 znaków w poście, głowiąc się co napisać aby nie było to spamem i patrząc jak licznik idzie bardzo powoli w górę to prędzej się rezygnuje ze szczytnego celu przez znudzenie. Trzeba napisać Przynajmniej taki post jak ten aby punkty dodano. Można jedno zdanie bezmyślnie palnąć ale kilka już nie.

Lecz przeliczając ile w takim razie jest wart jeden post to wychodzi że 0,71 grosza, a przejrzenie tematów 7,1 grosza. Liczyłem odnośnie doładowania. Napisanie kilku postów jest męczące i zajmuje czas jednakże jest to o tyle zachęcające iż za same klikanie w reklamę dostaje się czasem 10 krotnie mniej, choć zależy od serwisu, bo czasem można dostać 0,5 grosza.

W poście jest: 744 znaków ze spacją i 620 znaków bez spacji :]
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
A może wyłączymy punkty dla marudów, co? :)
Forum, to forum. Jego ideę wyjaśniłem w jednym z innych tematów do narzekania.
Marudzimy i narzekamy tutaj
 
Status
Zamknięty.
Do góry