Co to za wąż?

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Mój ojciec złapał dzisiaj węża który miał ok. 2 m. długości, był cały brązowy i miał takie żółte kropki przy oczach. Może wie ktoś co to za wąż? Szukałem ale nic nie znalazłem.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Niestety to nie ten. ''Mój'' miał obok oczu takie żółte kropki a ten nie ma.
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Zaskroniec zawdzięcza swą polską nazwę charakterystycznym żółtym plamom w okolicy "za skroniami". Plamy te są bardzo charakterystyczne i wyraźne – pozwalają łatwo rozpoznać ten niejadowity i niegroźny dla człowieka gatunek.
Raz miałem kontakt z Zaskrońcem w wodzie. Miałem z 10 lat i zobaczyłem, że jakiś wąż płynie w moim kierunku!! Byłem po pachy w wodzie i nie miałbym szansy ucieczki, gdyby zaatakował. Myślałem, że to mogła być żmija, ale jednak to musiał być Zaskroniec, gdyż te świetnie pływają! Nie muszę chyba dodawać, że skamieniałem, gdy go ujrzałem?? Na dodatek w pobliżu nie było nikogo :p
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Możliwe że to był zaskroniec. Ale jakaś odmiana której jeszcze nie widziałem ;)
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Odmiana jest jedna Dudu, Pospolita :p
 

RWTF

30 kg nadcipia
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
973
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Malbork '75
dobrze ,że Cie nie ugryzł w ja.....kże to bolące miejsce :p :D :p :D
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Gryźć mogą, ale w samoobronie. Bezpartyjni robią to jednakże tylko w obronie własnej :D
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Zaskroniec zawdzięcza swą polską nazwę charakterystycznym żółtym plamom w okolicy "za skroniami". Plamy te są bardzo charakterystyczne i wyraźne – pozwalają łatwo rozpoznać ten niejadowity i niegroźny dla człowieka gatunek.

i nie wiem nad czym więcej główkować. :]
 
Do góry