Co To Za Bóle?! :(

Status
Zamknięty.

dynka17

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Mam takie pytanie. Czesto boli mnie brzuch wsumie to okolice jajników. Czasem boli jeden, innym razem dwa. Nie weim skad się to bierze. Czy możłiwe są takie bóle po stosunku? Ostatnio kochałam sie z chłopakiem i na drugi dzień miałam takie bóle..tzn do tej pory mam od ok 2 dni.. Nie są strasznie bolesne ale odczuwam je. Może ktoś z was wie dla czego tak sie dzieje? I jeszcze chciałam spytać czy może to byc spowodowane tym ze był to stosunek przerywany? Bo gdzieś wyczytałam ze po takim stosunku moga pojawiać się bóle?Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 

agusia0406

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2005
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Wiesz, ja czesto tez tak mam. Jajniki mnie bolą, raz jeden raz drugi albo oba :( Myślałam ze to obajwy przed miesiączkowe, ale jednak nie.. i wiesz co ci powiem ze to by się nawet zgadzało z tym stosunkiem przerywanym. Moze dlatego nas boli ?? hmm..
 

dynka17

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiesz, ja czesto tez tak mam. Jajniki mnie bolą, raz jeden raz drugi albo oba :( Myślałam ze to obajwy przed miesiączkowe, ale jednak nie.. i wiesz co ci powiem ze to by się nawet zgadzało z tym stosunkiem przerywanym. Moze dlatego nas boli ?? hmm..


hmmm no tak.. odezwij sie na gg to pogadamyy 14255705 :) buśka

Wiesz, ja czesto tez tak mam. Jajniki mnie bolą, raz jeden raz drugi albo oba :( Myślałam ze to obajwy przed miesiączkowe, ale jednak nie.. i wiesz co ci powiem ze to by się nawet zgadzało z tym stosunkiem przerywanym. Moze dlatego nas boli ?? hmm..


pomyłka z tym numerem heh 1425705 to jest prawidłowy
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
"Metodą zaliczaną do naturalnych jest stosunek przerywany (Coitus interruptus), który polega na wycofaniu prącia z pochwy tuż przed wytryskiem nasienia. W przeciwieństwie do innych metod naturalnych nie jest on związany z okresową wstrzemięźliwością.
Metoda ta wymaga opanowania i pewnego doświadczenia u mężczyzny oraz umiejętności warunkowego odruchu przerywania stosunku. Dlatego też nie powinni jej stosować mężczyźni pobudliwi, chwiejni emocjonalnie, ze skłonnością do przedwczesnego wytrysku.
Należy także pamiętać o tzw. kropelkowaniu polegającym na wydaleniu niewielkiej ilości plemników tuż przed wytryskiem nasienia na skutek ekscytacji płciowej. Pewna liczba plemników pozostaje również w cewce moczowej, w okolicy napletka oraz żołędzi po stosunku i może być wprowadzona do pochwy podczas kolejnego aktu płciowego.
Plemniki te mogą spowodować zapłodnienie, dlatego też skuteczność tej antykoncepcji jest bardzo mała. Poza tym u mężczyzn może ona niekiedy prowadzić do nerwic seksualnych, skłonności do przedwczesnego wytrysku, a z czasem nawet do impotencji. Niekorzystna jest także dla kobiety, bowiem trwale przekrwione narządy miednicy mniejszej i brak orgazmu (który może być wynikiem stosowania tej metody) mogą powodować bóle brzucha, bolesne miesiączki oraz nerwice seksualne. Mimo tych wszystkich wad do tej pory jest to niestety najczęściej stosowany rodzaj antykoncepcji w Polsce."



Jeżeli stosujecie ciągle taką metode to może rzeczywiście to jest powód tego... ale jeżeli jest to sporadyczne no to nie wiem, też mi się kiedyś zdarzyło to pare razy i nie pamiętam żeby mnie brzuch bolał... ale już tak nie robimy.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Dynka , może lepiej byłoby z gumką ? Ja bym sie prędzej tej nerwicy nabawiła... to nie na moje nerwy.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No dokładnie, strasznie stresujące, przy stosunku przerywanym to jakoś tak nie za bardzo sie rozluźnić można...
 

dynka17

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
No jasne że z gumką, to było jednorazowe bo akurat tak sie stało ze ani ja sie nie zabezpieczyłam ani on, a tak nigdy tego nie stosujemy bo rzeczywiscie za duzo nerwów. Tylko zdziwiło mnie to ze mnie brzuch bolał pozniej ale teraz jest juz ok i chyba wybiore sie do ginekologa po tabletki ;)
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No jeżeli możesz brać tabletki to jasne, to jest wygodne :) o wiele wygodniejsze niż gumka :D
 

dynka17

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
przynajmniej postaram sie je brać:D chociaz przyznam ze moja kolezanka bierze i tyje od nich...ale o juz zalezy chyba od tabletek..trzeba dobrac odpowiednie
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Może nie tyle od tabletek co od organizmu, możesz brać z koleżanką te same tabletki i ona bedzie tyła a Ty schudniesz.
Ja biore Yasmin i schudłam, a koleżanka przytyła i też nie ma co zwalać winy na tabletki bo moza dużo je :p
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
tez mam czasem taki bole jajników i w okolicach :/
Mimo tego ze obecnie nie wspolzyje to jednak sa.... a jak pojde do ginekologa to jak zwykle powie mi ze wszystko ok i sama nie wiem z czego to jest :/
 

dynka17

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
ja to samo usłyszalam od lekarki ze wszystko jest ok :/ ale powiedziała ze w polowie cyklu mozna odczuwać takie bóle
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No mnie sie zdarzały w połowie cyklu czyli jak jest owulacja plamienia i bóle gorsze niż podczas okresu pare razy, samopoczucie okropne.... koszmar. Poszłam do lekarza to powiedziała, ze to jest tak czasem, ale ja mam problemy z tymi "kobiecymi sprawami" i teraz biore tabletki.
 

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
A moze poprostu przeziębiłas swoje jajniki .. najlepiej skieruj sie do gina ... nie wydaje mi sie ze od przerywanego stosunku wystepuja takie bóle...
To moga być też bóle np od zbyt wielkiego podniecenia i nie koniecznie sa to bóle jajników tylko ogólnie dolnej czesci brzucha
 
Status
Zamknięty.
Do góry