Co to jest truskul?

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Elo! Odkąd zacząłem robić rap wnikam coraz bardziej w kulturę hh i mam pytanie: co to jest truskul? Szukałem na google ale z tego tematu
http://www.hip-hop.pl/forum/projector.php?forum=4&thread=11325076530265 nie dowiedziałem się zbyt wiele:)
Liczę na odpowiedzi pozdro;]
 

dobry

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że nie ma jasnej definicji truskulu (trueschool - prawdziwa szkoła, jako jedna z alternatyw dla starej szkoły - oldschoolu). Znalazłem w necie wypowiedzi, że to styl skupiający się na pokazaniu umiejętności. Wydaje mi się, że to totalna bzdura. Gdybym miał podać cechy charakterystyczne, to bym postawił na stwierdzenie, że to rap inteligentny, szukający głębokiego przekazu, stawiający bardziej na treść niż na formę.
Najpopularniejszym wykonawcą kojarzonym z truskulem jest w Polsce Eldo.
 

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
ok dzieki;) jak znajde tez cos ciekawego o tym truskulu to napisze tutaj:)
 

Benz

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Eudezet // Pabianice
Wszedłem na link , który podałeś . Poczytałem jak tam ludzie definiują trueschool i stwierdziłem , że nie zjadę Cię za samo "Biore sie za robienie rapu , ale nie wiem co to trueschool" tylko Ci powiem , żebyś przypadkiem nie wziął na serio niektórych rzeczy tam wypisanych . . . Trueschool to jest styl o tematyce nie tak bardzo ulicznej jak hardcore , o tekstach refleksyjnych , a bitach bardziej klasycznych. Jeśli chcesz wzór trueskullu to posłuchaj pierwszej płyty Pezeta "Muzyka klasyczna"
 

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Wszedłem na link , który podałeś . Poczytałem jak tam ludzie definiują trueschool i stwierdziłem , że nie zjadę Cię za samo "Biore sie za robienie rapu , ale nie wiem co to trueschool" tylko Ci powiem , żebyś przypadkiem nie wziął na serio niektórych rzeczy tam wypisanych . . . Trueschool to jest styl o tematyce nie tak bardzo ulicznej jak hardcore , o tekstach refleksyjnych , a bitach bardziej klasycznych. Jeśli chcesz wzór trueskullu to posłuchaj pierwszej płyty Pezeta "Muzyka klasyczna"

Dzięki za odpowiedź Benz:)
 

Dundig

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Czeladź
Trueschool moim zdaniem to bity w klasycznym stylu na samplach z vinyli, ze specyficznym ciepłym brzmieniem. RadioRewers ma kanały tematyczne i wiem, że jest tam kanał muzyczny trueschool. Posłuchaj, sam to poczuj i nikt Ci nie będzie musiał tłumaczyć. ;)
 
Do góry