Co studiować? 2013

globcke44

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie
Chciałbym poznać opinie na temat kierunki studiów,znalazłem taki temat ale co prawda sprzed paru lat a wiadomo że czasy sięzmieniają ;)
Jestem w klasie maturalnej,niestety bardziej mam umysł humanistyczny niż ścisly-z matematyką słabo :/ natomiast od przyszłego roku chciałbym studiować
Mam pytanie o opinie na temat takich kierunków jak historia,administracja,bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe-jak jest z tymi kierunkami,warto czy nie?? Wiem że zdania sią podzielone ale chciałbym przeczytać opini kogoś kto studiuje albo studiował i jak to z tym jest
Znacie jescze jakieś kierunki humanistyczne,które się opłacają?? (filologia polska,dziennikarstwo sobie odpuszczam,w sumie historie idzie mi najlepiej)
Proszę o opinie
Pozdrawiam!
 

reniferbd

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
globcke44 napisał:
Witam serdecznie
Chciałbym poznać opinie na temat kierunki studiów,znalazłem taki temat ale co prawda sprzed paru lat a wiadomo że czasy sięzmieniają ;)
Jestem w klasie maturalnej,niestety bardziej mam umysł humanistyczny niż ścisly-z matematyką słabo :/ natomiast od przyszłego roku chciałbym studiować
Mam pytanie o opinie na temat takich kierunków jak historia,administracja,bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe-jak jest z tymi kierunkami,warto czy nie?? Wiem że zdania sią podzielone ale chciałbym przeczytać opini kogoś kto studiuje albo studiował i jak to z tym jest
Znacie jescze jakieś kierunki humanistyczne,które się opłacają?? (filologia polska,dziennikarstwo sobie odpuszczam,w sumie historie idzie mi najlepiej)
Proszę o opinie
Pozdrawiam!
Jeśli chcesz mieć po tych studiach pracę w zawodzie to musisz sobie zadać podstawowe pytanie: czy zamierzasz być na tych studiach wybitny? Jeżeli jesteś w nauce przeciętny a dodatkowo nie udzielasz się ani społecznie, ani w jakiś kółkach naukowych lepiej sobie takie studiowanie odpuścić, chyba że zależy tobie na samym odbębnieniu studiów i potem praca w fabryce. Tyle że jakbyś teraz w tej fabryce zaczął miałbyś większe szanse na awans niż koleś po studiach.

W tych czasach żadne studia nie gwarantują pracy, a tym bardziej humanistyczne. Więc liczenie że praca będzie a sesja "aby zaliczyć" może pozostać w większości przypadków w marzeniach sennych.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Daruj sobie na wstępie studia humanistyczne, bo po nich będziesz miał tyle samo, co po zdanej maturze w szkole średniej czyli- gówno. Jak już koniecznie chcesz iść na studia, to idź na jakieś techniczne. Politechnika, coś w tym stylu. Studia humanistyczne, to tylko pieniądze i czas wywalone w błoto.
 
M

MacaN

Guest
Dokładnie, jak wyżej. Przyszłość stoi otworem przed naukami technicznymi. Jeśli jesteś humanistą, znajdź sobie jakąś spokojną pracę, która Ci odpowiada, jak choćby bibliotekarz i sobie w nim siedź. Chyba, że rzeczywiście będziesz w tym dobry - wtedy jakieś dziennikarstwo, albo języki. To chyba jedyne możliwości dobrego zarobku dla humanisty.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ja bym postawiła na języki, bo reszta studiów humanistycznych w tych czasach to jest tylko finansowy magiel i maszynka do wypluwania magistrów. I koledzy wyżej mają rację - szanse na pracę masz takie same jak z samą maturą...już lepsze będziesz miał, mając wpisane w CV jakieś doświadczenie zawodowe bez ukończonej uczelni niż ukończoną byle jaką uczelnię z byle jakim kierunkiem i zero doświadczenia.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
No i znajomość języków, przyda Ci się, np jeśli będziesz chciał wyjechać za granicę. Język, oraz studia techniczne, to w dzisiejszych czasach moim zdaniem jedyne rozwiązanie. Ale pamiętaj, nie ma nic pewnego. Tak czy inaczej, to daje Ci największą szanse po zakończeniu edukacji.
 
M

MacaN

Guest
Hehe :D Wiecie co ? Najśmieszniejsze jest to, że dla normalnego człowieka przedmioty ścisłe, a tym bardziej techniczne to jedyne rozsądne rozwiązanie, a tymczasem elita Polskich władz w większości ( a prawie w całości ) składa się z humanistów :p - Pewnie dlatego tak nami rządzą. No, ale kolego zawsze możesz studiowac historie - może zostaniesz prezydentem.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Tak jak już kiedyś napisałem w jednym temacie- każdy debil może zostać magistrem. Ludzie, którzy rządzę tym krajem najlepiej o tym świadczą. Potem się dziwić, że polskie szkolnictwo leży i kwiczy, skoro rządzi humanistka, która o przedmiotach ścisłych, technikum, zawodówkach nie wie kompletnie nic. Witamy w Polsce.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Prawda jest taka, że studia to ściema... Nawet techniczne, połowę tych bzdur które kazali mi się nauczyć wywalił bym. Przyszłość polskich uczelni widzę w młodych magistrach, którym się jeszcze chce, no i może garstce (zdrowych) pasjonatów. Polskie studia techniczne uczą jak zostać Einsteinem, albo Teslą którym nigdy się nie dorówna (albo jak wysiedzieć na 3 godzinnym wykładzie na kacu).
Ja jestem świeżo po studiach inż. i w trakcie mgr. Inż robiłem dziennie, co nieco się nauczyłem głównie dzięki młodej kadrze, laboratoriom i praktyce. Na mgr. zaocznie tylko kasę wyciągają i cały czas się usprawiedliwiają, że nie bd o tym gadać bo czasu niema.
 
Do góry