co się stanie jak telefon wpadnie do wanny?

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Wyciągałam telefon, który mi chlupnął do miski z wodą i nic mi się nie stało, więc w wannie też by się nic nie stało. Ale na suszarki to lepiej uważać ;-)

Co do psucia się takiego telefonu - niekoniecznie!
Wprawdzie Siemens popsuł mi się na amen (naprawić się, sukinkota, nie dało) jak tylko troszkę wody wylało mi się z butelki do torebki, ale Nokia, co wpadła do wyżej wspomnianej miski z praniem, po wysuszeniu działała idealnie ^^
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
No dokładnie - martwić trzeba się zacząć jak do takiej wanny z ludziem wpadnie suszarka czy taki inny sprzęt podłączony bezpośrednio do gniazdka i prądu.
A telefon - nie zaszkodzi. No chyba że to telefon nowy i nie kupiony za przysłowiową złotówkę bo wtedy człowieka może szlak trafić ;)
 

rebeliant

permanentnie niewyspany
Dołączył
12 Lipiec 2008
Posty
702
Punkty reakcji
6
Miasto
ja to znam?
hehe, widzę, że ktoś tu jest na bakier z podstawowymi prawami fizyki :) prąd stały o tak niskim napięciu może jedynie połaskotać :p
bać się powinnaś tylko urządzeń podłączonych do gniazdka z prądem (zmiennym).

btw. to jest "trudność życiowa"? :bag:
 

chleb88

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Co sie stanie jak telefon wpadnie do wanny, w której jest człowiek.
Może mu sie coś stać?
Proszę o szybką odpowiedź
należy wziąć pod uwagę jaki telefon wrzucasz i jaką on ma wagę. jeśli wpadnie typowa 'nowoczesna' komórka to raczej nic się nie stanie, ale jeśli telefon stacjonarny spadnie z większą siłą w męski narząd rozrodczy to może być już niezbyt sympatycznie :)
 

Kaka Demona

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
1
Radzę sprawdzić we własnym zakresie, a w przypadku braku jakiegokolwiek efektu, polecam dorzucanie kolejnych sprzętów domowych.
 

Glammaniara

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2007
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
A no właśnie, nie zostało powiedziane o jaki telefon chodzi, bo jeżeli o taki podłączony do gniazdka, to bym się zastanawiała :) No a jeśli chodzi o komórkę, to raczej nie ma takiej możliwości żeby coś się stało człowiekowi. Wprawdzie nigdy nic takiego mi się nie przydarzyło, ale nigdy nie słyszałam żeby ktoś zginął od utopienia w wannie telefonu :D
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
eh..
radze po prostu nie wrzucac sobie czy innym telefonu do wanny
nie trylko komorki, ale stacjonarny to tez nie za dobry pomysl :p
 

Simed

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Jeśli telefon z malej wysokości wpadnie i bateria jest normalna (nie zaden akumulator z auta;p) to się nic nie stanie chyba ze walniesz z całej siły tym telefonem w człowieka hehe, ale to inna bajka... a z telefonem moze nic nie będzie jedynie po takim czymś polecam porozzkładac go na czesci i wysuszuc:D a jesli wpadnie wyłączony i sie go wysuszysz to działać będzie na 99%;D Ale nie wiem co sie stanie jak do ladowarki bedzie podłączony, ale raczej słabo połaskocze:D aczkolwiek jak ja zassałem powietrze z ładowarki nokii to mi sie oczy zaswiecily i az mnie trzepało tak mnie "cwiekło" xD zdaje mi się że 230 poszło o0:D
Pozdro tylko nie rob nikomu krzywdy jak by co:p
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Co sie stanie jak telefon wpadnie do wanny, w której jest człowiek.
Może mu sie coś stać?
Proszę o szybką odpowiedź
dziecko, może sama sprawdź, to się przekonasz
najpierw wiedz to że bateria komórki ma zbyt małe napięcie aby porazić człowieka, choć niezbyt pewny byłbym jej mocy, bo mają sporą, chyba nawet ponad 1000 mAh (mili ampero godzin) a napięcie 3,6 V więc praktyczne nieszkodliwe dla człowieka, choć konia może zabić.
zdejmując wełniany sweter a co gorsza rozwijać gołymi rękoma spory rulon cieńkiej folii może nas porazić prąd od którego już dostajemy po nerwach w sensie tym i dosłownego odruchu bezwarunkowego (odjęcie ręki).

hmmm
jeśli komórka okaże być sprawna pod wodą to takie wpadnięcie komórki do wanny może okazać się bardzo przyjemne dla kobiet, gdyż zaspokoi im pewną potrzebę, wiadomo jaką
zaś jeśli wpadnie do wanny gdzie jest mężczyzna, komórka okaże się pewnie rozbawieniem tego osobnika

jak ja lubię filozofować :)
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
nic się nie stanie :p inaczej to już byśmy słyszeli nie raz jak to komórka zabiła człowieka :D
 
Do góry