Co sądzicie o polskim HH?

kartel_wrz

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Września
SIEMA :D

Mam nadzieje ze da sie jeszcze uratować chociaż niewielka część polskiego HH.
Ja kocham polski HH tylko on się za bardzo sprzedaje.
A wy jak uwazacie??

POZDRO :)
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Ehhhh,słuchacze rozumieja komercję tylko i wyłacznie jako pokazywanie swojej mordy w TV,prowadzenie programów w TV,emisje w radiu,itp.Do k u r w y nedzy,komercja w polskim HH to MM i jego kosmiczne twory takie jak GO.

Wsyscy mówią : "TEDE,komercha".Terksty o tym nie świadczą.Robi to co robi i robi to dobrze."Ej,ziomuś,TPWC,techno,komercha" - jak ktoś tak jeszcze raz powie to wysmiejej go w twarz bo jak za nie długo wyjdzie płyta Sokoła z klasycznym hh to będą go ziomy chwalić.Taka prawda.

Jeszcze jedno : gdybyscie byli kim byli a mielibyscie do słuchania tylko amerykański HH to nawet NAs-a nazwalibyscie komercha bo sie w TV pokazał,łoj ludzie,ludzie :D
 

BoBik09

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Tlx no masz racje, cokolwiek by się nie działo, i tak to bedzie komercha :D a to , że ktoś szczerzy zęby do kamery to przecież nic złego, wręcz przeciwnie, coś sie przynajmniej dzieje :D
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
tlx, to mnie wyśmiej... Bo ja powiem, że TEDE to szmata, która się sprzedała... Mam ku temu powody...

<-- Posłuchajcie nagrania, czas: 1:37-1:45 - I porównajcie to do tego co robi dzisiaj, ma własną wytwórnie, wozi się jak czarnuch i sprzedaje dzwonki i tapety na telefony komówkowe...


Teraz kolejny przykład tego jak grubas się zmienił...
(3:26-3:31) Dla niektórych może wydać się to dziwne, ale nie dla mnie. Ponieważ słuchałem go za małolata i myślałem o tym co nawija i nagle się tak zmienił... Widać Tedunio nie trzyma się żelaznych zasad o którch nawijał w jatach 90' tylko jest :cenzura:anym pozerem... Żenada

Dzisiaj juz nawet go nie słucham :)


Dzisiaj szacunek mam jeszcze np. do ELDO - za:cenzura:iście trzyma poziom - ale nie wozi się jak :cenzura:a
 

Nati_NTA

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Tzn. wg mnie lepiej rozwija się andegrandowy hh w Polsce niż legalny wiec komercji to tu sie dopatrzeć zabardzo nie da. Natomiast jezeli chodzi o przykład typu Tede: nie słucham jego kawałków bo tak wyszło, a nie ma to nic do rzeczy, po 1) po cześci komercja... na pewno, po 2) z kąd raperzy mają mieć hajs na nagrywanie, wydawanie płyt itd. ? Kasa z nieba nie spadnie, a co prawda to prawka wiekrzość ludzi woli zciagnąć nagrywke z neta niż kupić płyte... Bo w końcu Polak potrafi :)
 

pnutka

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Kasa zawsze stanowi problem, czy grasz czy spiewasz czy chcesz cokolwiek stworzyc. A Ze net bogaty jest w sample to sie kreci nielegalne sciaganie
Ale grunt ze powstaja nowe kawalki i wciaz sie dzieje wokol HH.
Wierni fani takimi pozostana i to jest gwaracja ze ta muzyka bedzie zawsze

A ja sobie poslucham teraz Bob One, a co lubie to bede sluchac i nawet plytke kupie jak bedzie do kupienia
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
sląsk up!
Jasne że tede się zmienił, ale co z tego...Ci którzy sie nie zmienili odpadli albo non stop trzymają poziom z 1996 roku!!
a molesta sie nie zmieniła?? Styl z podwórek, a popatrzcie na ich reklamy na autobusie koncertowym.

Zadajmy sobie pytanie czy progres to coś złego?? Czy branie pieniędzy za muzykę to komercja??

Jeśli jesteśącie tacy przeciwni mediom, promocji, programom tv i całej tej napompowanej błazenadzie w polskim hiphopie, zachęcam do słuchania podziemia i nielegalnejk sceny która momentami nie odstaje od ,,profesjonalistów''

Zastanawia mnie jedna sprawa; mianowicie, dlaczego temat komercji jest tak bardzo często poruszany w rozmowach o hip hopie.Niekt nie mówi o komercji przy rozmowach o muzyce rozrywkowej, poprocku czy jakims tandetnym pseudo tehno..
Nawet nie wyobrażcie sobie o jakich pieniądzach tam jest mowa.

Jeśli powiedzmy raper weżmie 4 tysiące za koncert jest przeklęty, a jakaś piosenkarka biorąc 40 tysięcy jest powszechnie rozumiana bo za sztuke trzeba zapłacić odpowiednią cenę!! :/
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
No zieliusz masz rację. tlx też.

Czemu wy się wszyscy Tedego czepiacie? Ludzie. Ten świat się opiera na kasie. Bez kasy żyć się nie da. Może w 95 roku dla nich to była zajawka, coś nowego, sposób na spędzanie wolnego czasu. Ale z biegiem czasu zaczęli na tym zarabiać i prawidłowo. Czemu wypinacie się na kogoś kto robi coś dobrze, a przy okazji czerpie na tym korzyści materialne?
Rozumiem besztać takie 18L, które jednym pseudo hh kawałkiem wdarło się w media narobiło szumu i kasy i znikło. Ale dlaczego czepiacie się kogoś, kto w kilkanaście lat stopniowo pracował na swój sukces?

Gdyby Tede przechodził po warszawskim chodniku pchając wózek ze złomem, ubrany w brudną flanelkę i brudne spodnie bylibyście zadowoleni? No kurde, żal...

Czy Wy nie macie marzeń, aby to co robicie, co kochacie, obrudzić w sukces, czerpiąc na tym pieniądze i żyć lepiej niż żyliście do tej pory?:>

Kilka cytatów z Esende Mylffon:

"Pomogła Bogna i Bogny program
Dostałem od nich coś, czego nie oddam.
Mam inny widok na świat zza okna
Na deszcze, i wiesz jak chcesz to można.
Wiem, chcieć to móc, móc to chcieć
Ale nie jest już jak w '95.
I wiesz, nigdy nie wróci już tamto
No cóż, ja jestem, dalej gram to.
Słońce czy deszcz, w każdą pogodę"

"To tylko świat, w którym żyjemy
Euro, dolce, PLNY, jeny
Przemyśl! Tak jest nie tylko w Polsce.
Tu chodzi o coś więcej niż forse.
Nie wiesz? Chodzi o wiarę w siebie
Wiarę w to, że może być lepiej.
Uwierz! Może być lepiej niż jest
Mówię! Marzenia mają sens.
Chcę być kimś w stylu konferansjera
Patrz na mnie teraz! To jest kariera.
Scena. Ja w świetle jupitera
Piękne! Spęłanij marzenia. Do dzieła!"

I to jest piękne. Z niewinnej zajawki, po kilkunastu latach dorobić się tego :cenzura:ego BMW z wysadzanymi brylantami felami. I tego sobie i Wam życzę :D

Polski HH ma się dobrze, trzeba tylko wiedzieć kogo warto słuchać, a kogo nie...
 

Glaukos

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2008
Posty
114
Punkty reakcji
0
Wiek
24
Miasto
KNW
Wg mnie ten polski hip hop to jest dno pełno piosenek o jednym bez chwytliwego rytmu...
O jak ja lubię wybitnych znawców polskiego HH, którzy swa wiedzę czerpią z Vivy :)
Rownie dobrze można uogólnić ze pop to kicz, a metal czy rock to tylko darcie mordy.
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
Ostatnio gadałem z Zajką (jak ktoś nie wie to ex WYP-3) (Dla jeszcze większych debili WYP-3 = Wzgórze Yapa-3) i on sądzi nooo trzeba z czegoś żyć a że niektórzy się dobrze zakręcili (TEDE) to nie znaczy że jest komercyjny i wogóle bo dajmy na to ktoś lubi słuchać jak sobie tede nawija, a gdybyś nie kupował jego płyt i inni by tylko je ściągali to biedny TEDE musiałby iść do roboty aby utrzymać siebie ROBOTA > RAP czyli byśmy zobaczyli takiego TEDEGO płytke raz na 2- 3 lata.

Więc sam uważam że TEDE troche przesadza ale trzeba z czegoś żyć.
 
Do góry