Co sądzicie o marketingu szeptanym?

imna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
26
Punkty reakcji
2
Witam, od kilku tygodni prowadzę niewielki sklep z artykułami sportowymi. Szukam odpowiedniej ścieżki reklamy dla działalności. Kilka tygodni temu czytając artykuł natknęłam się na marketing szeptany. Co sądzicie o formie? Nie jest tego za dużo?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Czy marketing szeptany jest skuteczny ? Najlepiej byłby zapytać kogoś kto tej ścieżki kariery próbował. Według mnie jest to nieco mozolny sposób pozyskiwania klientów. Bazuje na opiniach które ludzie piszą na forach a tutaj po pierwsze są moderatorzy którzy takich ludzi banują itd. Po drugie trzeba czasu żeby wyrobić sobie renomę na takim forum. Nikt nie zaufa osobie która ma dwa posty na forum i obydwa zachwalają jakiś sklep.
 

Winduru

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
imna napisał:
Witam, od kilku tygodni prowadzę niewielki sklep z artykułami sportowymi. Szukam odpowiedniej ścieżki reklamy dla działalności. Kilka tygodni temu czytając artykuł natknęłam się na marketing szeptany. Co sądzicie o formie? Nie jest tego za dużo?
Forma jest najlepszą z możliwych, ale musisz być naprawdę dobrym strategiem i psychologiem, żeby sztucznie coś takiego wytworzyć wśród ludzi.

Poza tym marketing szeptany to nie tylko posty na forum. To bezpośrednie polecenia klient-klient.
 

kondzioo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Uważam podobnie, jest tego sporo na forach. aczkolwiek na pierwszy rzut oka widać, że ktoś cos próbuje "wcisnac" zakladajac temat zwiazany z tancem, ktos mi sie wcina i proponuje sklep wedkarski, no to chyba cos nie tak, juz z gory odpychaja od pseudo reklamy
 

songostylizator

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
1. Należy być świadomym, że to obecnie raczej standard (zwłaszcza w przyadku nowych marek / firm).
2. Należy umieć rozróżnić rzeczywiste fakty od naciągania i manipulacji faktami. Tego drugiego niestety jest obecnie co raz więcej ;/
 

drNoo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Z tym marketingiem szeptanym trochę ciężki temat z uwagi na licealistów, studentów, którzy psują rynek. Rozliczają się 20gr za post i jak tu oczekiwać wielkiej jakości wątków. Zaśmiecają SPAMUJĄ internet. Marketing szeptany powinien polegać na nienachalnej promocji, tak aby nikt nie poznał. W dyskusji biorą udział liderzy, którzy umiejętnie kierują rozmowę pod swoje dyktando zmierzając do określonego celu. Kampania prowadzona w sposób dobry jest skuteczna, blisko 70% konsumentów jest podatna na recenzje innych użytkowników.
BTW
Jakby kogoś zainteresował temat to prowadzę blog o e-marketingu http://blog.4image.pl/
 

imna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
26
Punkty reakcji
2
drNoo napisał:
Jakby kogoś zainteresował temat to prowadzę blog o e-marketingu
Poczytam w między czasie,
Pytanie z drugiej beczki. Dlaczego patrząc po niektórych agencjach koszt takiej usługi wynosi 100 pln, a u innch 2 tys.



songostylizator dobre stwierdzenie z tą :"manipulacją faktów"
 

fantin

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
imna napisał:
Jakby kogoś zainteresował temat to prowadzę blog o e-marketingu
Poczytam w między czasie,
Pytanie z drugiej beczki. Dlaczego patrząc po niektórych agencjach koszt takiej usługi wynosi 100 pln, a u innch 2 tys.
songostylizator dobre stwierdzenie z tą :"manipulacją faktów"
Marketing na forach może się dobrze sprawdzić w pozycjonowaniu strony. Na samą reklamę raczej bym nie liczył, chyba że byłby robiony bardzo dobrze i na naprawdę wartościowych stronach, a najczęściej wygląda to tak jak bylo pisane wyżej. Wiem, bo korzystałem z kilku takich ofert i jeśli chodzi o jakość to marnie, ale linki bardzo się przydały w pozycjonowaniu stronki.
 
Do góry