Co sądzicie o ekranizacji Pratchetta?

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Jak w temacie :)Przyznam się, że lubię jego książki, ale jakoś wcześniej nie trafiłem na ekranizacje. Dzisiaj o 20 lecą obie części „Piekła pocztowego” w HBO i nie mogę się doczekać. Widział to już ktoś? Ciekawy jestem, czy film odda klimat książki :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja oglądałem Kolor Magii. Takie sobie było, nawet nie wytrwałem drugiej połowy, choć nie powiem też, że krytycznie wyszło. Natomiast Piekło nakręcił już inny kolo i słuchy po wsi chodzą, że jest lepsze.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Pierwsza mysl - nie uda się, bo narrator, bo mysli bohaterów, bo takie rzeczy w filmach nie wychodzą.

Druga mysl - przypomniały mi się kreskówkowe ekranizacje komiksów o Asterixie... Tam udanie zabawnego narratora wprowadzono (nie kojarzę szczerze mówiąc w tej chwili innego przypadku).
W ogóle chyba nawet jako animacja lepiej by się to sprawdziło niż film z aktorami i efektami specjalnymi.

Jestem więc za (żeby robiono). Sam ekranizacji jeszcze żadnej nie widziałem.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Adam, tak się składa, że animacja do którejś z książek o wiedźmach była. Niestety, to rarytas. Trudno zdobyć.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Trzy wiedźmy"? Nawet na youtubie jest (Tutaj np

Akurat ta książka u mnie na 4 miejscu w kolejce do czytania leży(za "Miasta pod skałą", "Malowanym człowiekiem" i "Krwawy południk"), więc kreskówki sobie odpuszczę na razie.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Osobiście wolę filmy z aktorami. Teraz technika pozwala na (prawie) wszystko :) A co do „Piekła pocztowego” – obejrzałem i mi się podobało ;) Lubię konfrontować to, co sobie wyobrażam czytając z filmem. I powiem, że się nie zawiodłem. Wiadomo – książka zawsze będzie inna, ale film jest dobrze zrobiony. Też miałem obawy co do narratora (bo jego najbardziej lubię w książkach), ale klimat książki jest oddany. Jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć, to w poniedziałek o 16:30 będzie jeszcze raz leciało w HBO. Ale tylko pierwsza część. Ale sądzę, że warto.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Obejrzałem wczoraj te "Trzy wiedźmy" (wczesniej zapoznając się z kilkunastoma pierwszymi stronami książki).
Ekranizacja wydaje się super wierna, ale chyba nie jest to jego najbardziej udana książka (animacja przynajmniej nie zrobiła na mnie dużego wrażenia).
Jest ok, oglądanie zbytnio nie męczy, ale fabuła delikatnie mówiąc nie jest najwyższych lotów. Z humorem też dosc przeciętnie. Kilka momentów było jednak całkiem, całkiem.

Nie jestem jednak jakims fanem wielkim Pratchetta.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
A mnie się ekranizacja 3 wiedźm nie spodobała. A o Piekle pocztowym zapomniałam a miałam sobie nagrać. Zaraz zerknę kiedy powtórki.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Jeśli pytasz się o Piekło pocztowe, to jak dla mnie dobrze wyszło. Nie powiem, że z książką wypada blado. Ciężko mi porównać książę z filmem, bo przy książkach, to od naszej wyobraźni wszystko zależy. W filmie wszystko mamy „gotowe”. Ja tam polecam do obejrzenia. Jeśli chcecie powtórki, to sprawdźcie na stronie HBO. Tylko może się okazać, że nie będzie to już w bloku leciało – ja oglądałem obie części pod rząd :D
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Akurat Piekło pocztowe można oglądać bez żenady, zgadzam się, że dobrze wyszło. Książka więcej pokazywała, ale film był miłym zaskoczeniem.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Widziałem "Piekło pocztowe" i - przeciętny. Książki nie czytałem, ale w filmie zupełnie niemal brak tego typu humoru, którego u niego lubię. No i zakończenie kiepsko wyszło.

Widziałem również "Wiedźmikołaj" - i bardzo mi się podobał. Śmierć w głównej roli (a więc mój ulubiony Pratchettowy bohater), no i humor taki jak trzeba. Polecam.
 
Do góry