Co robić?

justina09

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Mój chłopak pije jak zauważam codziennie po piwie. Gdy z nim spędzam czas to piwo zawsze musi być,oczywiści mi da jedno napić się. Co mam mu powiedzieć aby przestał tak pić, a zarazem żeby go to nie spłoszyło i przeraziło.

Pomóżcie!
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
To zależy od tego, jak bardzo potrzebuje pić, od jak dawna to się ciągnie i oczywiście od tego, jak długo jesteście razem i jak bardzo sobie ufacie. Jeżeli jesteście razem dość krótko, to napomknięcie o tym rzeczywiście może sprawić, że go do siebie zniechęcisz, bo uzna, że niepotrzebnie się czepiasz i chcesz go na siłę zmieniać. Jeżeli ma jednak do siebie nieco rezerwy i ufasz mu, znasz jego reakcje, to byłoby łatwiej pogadać z nim na ten temat - na początek możesz w żartach powiedzieć mu, że ma tygodniowy alkoholowy celibat, bo czytałaś, że piwo obniża potencję, a tego byś nie chciała i że jeśli do tego się nie dostosuje, to nici z seksu/pieszczot/ czegokolwiek na etapie, na jakim jest wasza znajomość. Będziesz mogła dzięki temu stwierdzić, czy jego picie to większy problem, czy też robi to z przyzwyczajenia, nudów, czy też coś go dręczy.
Wkurza mnie tylko twierdzenie większości, że piwo to lżejszy alkohol i praktycznie jeśli ktoś używa tylko jego, to nie ma problemu, bo nie ma też szans na uzależnienie <_<
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Hmmm, nie mialam takiego problemu, moj chlopak nie przepada nawet za alkoholem i piwo pije tak z raz na pol roku, a szampon, wino ze mna na sylwestrze itp albo czasem z rodzina na Wigilii np.
Jednakze tez by mnie to denerwowalo jakby bylo piwko codziennie. Sprobuj delikatnie z nim porozmawiac, czemu tak czesto pije, ze moze by to robil troche rzadziej, chociaz raz na tydzien z kolegami. .
Mozesz tez napomknac, ze wolisz, zebyscie na sptoykaniu zrobli cos bardziej romantycznego i ze zapach po piwie nie jest zbyt fajny.
 

melostupro

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
133
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Springfield
od piwa się zaczyna. twój chłopak powinien się opamiętac. fakt jedno piwko raz na jakis czas to nawet dla nerek dobrze, ale nie można tak codziennie... :|
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Dobra, widzę, że chcesz zabronić swojemu chłopakowi pić, ale jedno piwo dziennie to nic wielkiego, ciesz się, że się nie zachlewa. Jeśli Ci to strasznie przeszkadza, to spokojnie porozmawiajcie, przecież to oczywiste. ROZMOWA.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Powiedz mu wprost, jeżeli wypije przed waszym spotkaniem piwo, że śmierdzi i odejdź, może coś zrozumieć, a jak nie to na kolejne spotkanie przyjdzie z gumą orbit w ustach, wtedy porozmawiaj z nim, a jak nie to daj mu wybór.

Dobra, widzę, że chcesz zabronić swojemu chłopakowi pić, ale jedno piwo dziennie to nic wielkiego, ciesz się, że się nie zachlewa. Jeśli Ci to strasznie przeszkadza, to spokojnie porozmawiajcie, przecież to oczywiste. ROZMOWA.

Z jednej strony to nic takiego, a z drugiej strony od tego zaczyna się, znam kilku typów którzy zaczynali od 1 po pracy, teraz oprócz tego co wypiją w pracy (np. na budowie) musi być jeszcze 3-4 piwa wieczorem.
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Może powiedz mu że gdyby co dzień odkładał te 3 zl dziennie które idą na piwo po dłuższym czasie zebrałby niezłą sumke.I za tą kase mógłby kupić sobie coś extra,tak bez okazji.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Mój chłopak pije jak zauważam codziennie po piwie. Gdy z nim spędzam czas to piwo zawsze musi być,oczywiści mi da jedno napić się. Co mam mu powiedzieć aby przestał tak pić, a zarazem żeby go to nie spłoszyło i przeraziło.

Pomóżcie!
Tobie też się daje napić? To może grzecznie odmów i daj mu do zrozumienia, co o tym myslisz?
Piwko wypite z jakiejśtam okazji - jest ok, codziennie - niekoniecznie.
Jeżeli Tobie coś w Twoim chłopaku przeszkadza - jasno o tym mów. Bez owijania w bawełnę i bez obaw, że go stracisz. Co najwyżej on straci Ciebie. Nie jest chyba ostatnim facetem na tej planecie, prawda...?
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Nie jest tak naprawdę ważne czy ktoś raz na jakiś czas upija się do nieprzytomności czy każdego dnia musi się napić piwa. I jedno i drugie jest uzależnieniem. Tak naprawdę niewiele można na to poradzić. Tylko osoba uzależniona jest w stanie sobie pomóc. Takie związek jest bardzo trudny, będziesz bardzo cierpieć. Może rozmowa pomoże, na pewno w3arto ją przeprowadzić
 

Selek

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
sierpc
Hmmm, nie mialam takiego problemu, moj chlopak nie przepada nawet za alkoholem i piwo pije tak z raz na pol roku, a szampon, wino ze mna na sylwestrze itp albo czasem z rodzina na Wigilii np.
Jednakze tez by mnie to denerwowalo jakby bylo piwko codziennie. Sprobuj delikatnie z nim porozmawiac, czemu tak czesto pije, ze moze by to robil troche rzadziej, chociaz raz na tydzien z kolegami. .
Mozesz tez napomknac, ze wolisz, zebyscie na sptoykaniu zrobli cos bardziej romantycznego i ze zapach po piwie nie jest zbyt fajny.
jakies konkretne marki pije, czy co wpadnie pod lape? :p BB)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
jakies konkretne marki pije, czy co wpadnie pod lape? :p BB)

Hnm szampan nie pamietam marek, kupujemy jakies rosyjskie czy cos w tym stylu.. wypijemy po lampce, dwoch i tyle.. nie lubimy pic.
 

wodniczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
u siebie
Moim zdaniem powinnaś mu szczerze powiedzieć, że Cię to martwi i że Ci to przeszkadza.
Zobaczysz jak zareaguje.
Jeśli niczego nie zmieni powinnaś zmienić chłopaka. Niestety od tego zaczynają się większe problemy.
 
Do góry