Co osłabia działanie tabletek anty?

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
Hej,

mam pytanie, na co zwracać szczególną uwagę, co może spowodować osłabione działanie tabletek anty?
Wiem o różnych ziołach, szczególnie dziurawiec,
Wiem o witaminie C, czy dawka jaką mi zalecono (600mg/dobę) jest bezpieczna?

Myślę, że taki temat się przyda
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wszystko jest napisane w ulotce co oslabia dzialanie tabletek! do wit. c duża dawka podnosi poziom estrogenów, teoretycznie, jeśli dłuższy czas kobieta zazywa wysokie dawki witaminy C i pigułki, a potem nagle rezygnuje z wit., jej organizm "wariuje" czyli nagły spadek estrogenów interpretuje jako zapomnienie pigułki czyli bardzo szybko mozna w takim wypadku zajsc w ciaze. nie przekraczaj dziennej dawki..
 

Linnea

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
też się nad tym zastanawiam, bo jednocześnie przyjmuję szczepionkę bronchovaxon i nigdzie nie mogę znaleźć info czy ma ona wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych, czy nie?
wiem, ze niektóre leki ziołowe i uspokajające, albo przeciwzakaźne mogą osłabić działanie doustnej antykoncepcji.
ale jak to jest ze szczepionkami - nie wiem :(
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
a jeśli chodzi o wszystkie gripexy i tego typu przeciwwirusowe tabletki mogą osłabiać? i co w takie sytuacji, jest jakaś dawka dopuszczalna albo można coś zaradzić?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jesli chodzi o srodki z paracetamolem, trzeba przestrzegac dawki nie ze wzgledu na antykoncepcje ale ze wzgledu na nasz zoladek... jezeli kobieta przyjmujaca hormony przez dluzszy czas bierze laek z paracetamolem a pozniej odstawia jej organizm wariuje(podobnioe jak z wit.c)...
 

koniczynka_21

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Niektórych tabletek nie należy łączyć z antybiotykami z grupy tetracyklin, ampicylin i cefalosporyn... A o tej wit. C to pierwsze słyszę, i się wystraszyłam, bo osobiście brałam duże jej dawki a później odstawiłam ... :/
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
o antybiotykach jest napisane w ulotce...a z wit. c nie mozna przesadzac
 

alika oo

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuu jest moje miejsce :)
odkad biore tabletki nie jem zadnych innych tabletek ... jestem troszkę przeziebiona i niewiem czy moge wziac gripex... i z ta wit C mnie przestraszyłyscie bo ja zawsze pije herbate z cytryna... tak 3-4 szklanki dziennie;/;/ i teraz wiem ze kurde moge przez to zajsć w ciaze ??? ;/;/;/:(
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
odkad biore tabletki nie jem zadnych innych tabletek ... jestem troszkę przeziebiona i niewiem czy moge wziac gripex... i z ta wit C mnie przestraszyłyscie bo ja zawsze pije herbate z cytryna... tak 3-4 szklanki dziennie;/;/ i teraz wiem ze kurde moge przez to zajsć w ciaze ??? ;/;/;/:(

zaczynam obalac mity...przeciez w ulotce napisane jest,jakie tabletki oslabiaja dzialanie hormonow!a czy gripex jest antybiotykiem,ktory oslabi dzialanie anty? nie zawiera paracetamol ktory po bardzo dlugim stosowaniu podnosi stezenie hormonow we krwi jezeli kobieta z nienacka przestanie przyjmowac paracetamol to "organizm" wariuje, wiec czego sie boisz? przyjmujac paracetamol bardziej sie boj o swoj zoladek a nie o obnizenie dzialania antykoncepcji. a nie no przeciez cytryna obnizy dzialanie tabletek, Boze dziewczyno moze nic nie jedz i nic nie pij!czy ty uwaznie przeczytalas moj post dotyczacy wit c i w ogole go rozumiesz? jaka ciaze?
Ostatnio słyszałam, że palenie papierosów osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych.
nastepna... nie tyton nie obniza dzialania antykoncepcji!
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
Slyszalam, ze nie mozna naduzywac grepfrutow :) bo cos tam zawieraja ... i moga nie pozwolic na przyswojenie tabletek :) ale to zalezy oczywiscie od tabletek :)
 

Egoistka21

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Miasto
.północny wschód.
no właśnie. można pić do woli tylko trzeba uważać żeby nie wymiotować w przeciągu 3-4 godzin po zażyciu tabletki.

ja szczerze mówiąc nie mam nawyku zastanawiania sie czy mogę brać jakieś leki z tabletkami anty :/ chociaż poza apapem, witaminą C i ziołowymi tabletkami na uspokojenie innych nie biorę :) a moja gin powiedziała że te ziołowe mogę brać.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wóda

branie tabletki a potem pić wódę raczej nie będzie korzystne :]
??? jezeli alkohol nie spowoduje do 4 godz od przyjecia tabletki wymiotow,antykoncepcja nie zostaje obnizona

Nie sądzę, by Pani na biologii nam bajerowała. :)
pani od biologii nie jest ginekologiem! wiec nie tylko wiadomosci z biologii przyswajaj ale siegnij do lepszej lektury!
Slyszalam, ze nie mozna naduzywac grepfrutow :) bo cos tam zawieraja ... i moga nie pozwolic na przyswojenie tabletek :) ale to zalezy oczywiscie od tabletek :)
to samo co z wit c.owoc ten zawiera substancje, ktora moze wplywac na dzialanie roznych lekow.wazne zeby zachowac odstep mniej wiecej 4h po tabletce aby nie dochodzilo do polaczenia substancji z grapefruita ktore wspomagaja wchlanianie substancji czynnych tabletki.organizm odbiera informacje, ze tej substancji czynnej jest wiecej,jezeli natychmiast przestajesz pic sok z grapefruita czy go jesc, to organizm "przyjmie"ze zapomnialas tabletki, bo substancji czynnych wchlonie sie mniej. rozumiesz teraz? jak najbardziej mozesz pic i jesc grejpfrut ale wszystko z umiarem i nie tylko na wzglad o hormonach
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Na internecie jest długi wykaz leków które wpływają bądź nie, na skuteczność tabletek anty. Wystarczy poszukać i już macie spokojną głowę :)
 
Do góry