Co myślisz o faktcie, że statystycznie kobiety są mnie inteligentne od mężczyzn?

N

Naxxramas

Guest
Kobiety są tak samo inteligentne jak mężczyźni.

Gdzie niegdzie się nawet mówi, że mężczyźni rządzą światem a kobiety rządzą mężczyznami :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Warto dodać, że inteligencja u kobiet jest bardziej uśredniona. To znaczy, że wśród mężczyzn jest więcej skrajnych przypadków - tak wybitnych jednostek, co ograniczonych. Mocno upraszczając: na każdego, męskiego geniusza znajdzie się jeden debil.

IQ nie jest do końca miarodajne, ponieważ pomija kwestie kulturowe jak np. Zjawisko Matyldy. Polega ono na podświadomym umniejszaniu kobiecym dokonaniom w dziedzinie nauki. Na przykład proporcjonalnie częściej cytuje się teksty męskich naukowców, niż żeńskich.
 

kidarw

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2015
Posty
36
Punkty reakcji
1
Kobiety nie są mniej inteligentne tylko mają mniejsze mózgi bo są drobniej zbudowane
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Caleb - za to w razie czego fajnie jest utożsamiać się z tą bardziej inteligentną grupą, jeżeli ktoś już uznaje, że faceci są inteligentniejsi.

Nie wnikam w to, ale mi się ten pogląd nie podoba. Za to mam wrażenie, że kobiety łatwiej się przystosowują do nowych okoliczności i w razie czego mają większe szanse na przetrwanie. Faceci chyba się łatwiej załamują, jak świat się zmienia.
 
M

MacaN

Guest
A ja znam kilka, które pewnie by Cię rozgromiły w grze królów. Zakładam, że wśród nich jest także nasza moderatorka :)
 
G

gregor234

Guest
Ja myślę, że to jest uwarunkowane kulturowo. inteligencję też trzeba rozwijać, a kobiety przez wieki nie miały takiej szansy. Nawet dziś bywają dyskryminowane. Poza tym sa generalnie mniej pewne siebie, a to przeież też duzo znaczy.
 
Do góry