Co myślisz o faktcie, że statystycznie kobiety są mnie inteligentne od mężczyzn?

N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
I czy "równouprawnienie" wyrówna różnice w ilorazie inteligencji? Czy problem tkwi gdzie indziej, bo raczej w naturze i kobiety są po prostu stworzono do innych rzeczy, które nie wymagają ponad-przeciętnej inteligencji?
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kobiety nie są mniej inteligentne od mężczyzn.
Spójrz na historię. Z reguły to mężczyźni podejmowali decyzje,
To oni zajmowali się tym by rodzina przeżyła,
To oni walczyli i to oni zdobywali jedzenie.
Ich rola wymagała myślenia strategicznego, problematycznego.
Zadaniem kobiet za to było wychowywanie potomstwa.
Kiedy u facetów rozwijała się inteligencja praktyczna, tak to nazwę,...
to u kobiet rozwijała się ta emocjonalna i intuicyjna.
Pomimo, iż my kobiety później wystartowałyśmy ,
to i tak dorównujemy mężczyznom we wszystkim.
Oczywiście zawsze zostają drobne różnice np. w tym , że...
kobieta będzie miała większy problem z upchaniem rzeczy do bagażnika ( rozeznanie przestrzenne)...
A typowy facet ...na sześć odcieni czerwieni z trudem dopatrzy się trzech.

Ta granica się już dawno zatarła...
Mamy genialne dziewczyny i chłopaków... Całe 68% przeciętniaków po obu stronach
i tyle samo ludzi mniej polegających na inteligencji co geniuszy, też po obu stronach :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
O ile temat jest poważny a nie samą prowokacją, to może jakieś statystyki byś załączył skoro wspominasz o nich w temacie ?
 
M

MacaN

Guest
Sądzę, ze statystyczny Polak ma IQ 96 a co za tym idzie mógłbym stwierdzić, ze żyję wśród debili. Mimo to na swojej drodze spotykam wielu inteligentnych, mądrych oraz fajnych ludzi.

Załapałeś aluzję ?
 
P

profes

Guest
Bo niestety jest to prawda. Zostało to udowodnione, ale to niepoprawnie politycznie.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
Sądzę, ze statystyczny Polak ma IQ 96 a co za tym idzie mógłbym stwierdzić, ze żyję wśród debili. Mimo to na swojej drodze spotykam wielu inteligentnych, mądrych oraz fajnych ludzi.

Załapałeś aluzję ?

Przeciętne IQ wyniosi 100, 1 SD (odchylenie standardowe) wynosi 15 pkt. to 100 pkt musi być średnie, żeby wykryć zarówno geniuszy jak i osoby upośledzone.
Wszystko jest z tym w porządku ;)
 
M

Mother Russia

Guest
To jest FAKT, to jest UDOWODNIONE, to jest PRAWDA.

Skoro rzucacie tak potwornie mocne słowa, to proszę je teraz czymś naukowym poprzeć... Jakieś źródełko może? Gdzie te statystyki? Kto i jak badał? Halo, coś ktoś w ogóle? :whistling:
 
M

MacaN

Guest
Katarzyno, w Polsce nie wynosi 100. Nie chce mi się szukać źródła bo piszę na telefonie, ale jest nim "polityka".
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
Jak studiowałem na politechnice to dziewczyny były rzadkością nie tylko na moim wydziale. Chociaż na moim było ich więcej niż na innych. Nie zaobserowawłem dlaczego takie przedmioty jak np. budowa maszyn chociaż zresztą nie pokrywał się z moim kierunkiem i mnie średnio interesował traktowany jest jako przedmiot męski? Jak czytam takie rzeczy to przypomina mi się napis z LO z sali matematycznej o humanistach "nam myśleć zakazano" Czy oznacza to, że dziewczyny mają inne zainteresowania i pasje i po prostu wolą studiować coś ciekawszego jak bibliotekoznawstwo?

Zobaczcie na przykładzie poezji żadnego Poego, Baudelaira. Poezja: dziś w większości pisana przez kobiety – upada.

Czy w obliczu tych faktów potrzebne są badania statystyczne? Czy można to przyjąć za fakt?
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Ale jakieś konkretne statystki byłyby wskazane, żeby się po prostu można było do czego odnieść.
 
M

MacaN

Guest
Na polibudzie we wrocku na matematyce jest 60 % dziewczyn, na optyce ( fizyka ) 80%. Jakieś pytania ?
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
No, jak widać "statystyki" statystykami a życie, życiem :) Jest coraz więcej dziewczyn na politechnikach i trudno sądzić, że te dziewczyny nagle stały się inteligentne.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet mamy analfabetów i geniuszy :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
MacaN napisał:
Na polibudzie we wrocku na matematyce jest 60 % dziewczyn, na optyce ( fizyka ) 80%. Jakieś pytania ?
Niezły argument.

Wiec pytanie o statystyki do autora jest raczej zdecydowanie ponowione ? Czyżby łatwiej było wymyślać tematy niż przygotowywać się do nich ?
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
Katarzyno, w Polsce nie wynosi 100. Nie chce mi się szukać źródła bo piszę na telefonie, ale jest nim "polityka".
Tak, widziałam że około 96, napisałes to. :) Chodzi mi o przyjętą normę dla testów IQ, że przeciętne IQ mieści się w 85-115 IQ (czyli taką inteligencję +/- 1SD ma 64% ludności). Chodzi mi o to, że przeciętna jest przecietną i to, że w Polce wynosi ona 96 to nie jest duża różnica. Na pewno nie byłaby istotna statystycznie.
Plus jeśli chodzi o kobiety na polibudach i innych pokrewnych to raczej obstawiam tu stereotypy kobiety i zawodów kobiecych i męskich (b. silne nadal, ale będą słabnac) aniżeli inteligencję ;)
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
Nie wierze, że na PWr jest tyle dziewczyn. Zwłaszcza, że matma tam jest na wysokim poziomie. Chyba, że na pierwszym roku. Na politechnike się jest generalnie łatwo dostać. Problemem jest utrzymanie.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Odwołam się do tematu: są różne typy inteligencji, po prostu kobiety lepiej czują się w innych niż mężczyźni obszarach.
 
Do góry