Co myślicie o inwestowaniu w złoto?

D

DEHNEO

Guest
Witam,

Ostatnio dużo się mówi o złocie, że to super inwestycja, a już na pewno bezpieczny sposób lokowania gotówki.. Poleca mi to również mój makler z firmy, która aktualnie inwestuje moje pieniądze (efect) i złota używają jako zabezpieczenie na wypadek kryzysu...

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat bo mam trochę wolnych środków, które chciałbym jednak zainwestować we własnym zakresie i myślę o złocie. Bo to chyba jedna z łatwiejszych i stabilniejszych opcji inwestycyjnych? Nie chcę zaczynać od akcji bo przerażają mnie statystyki (90 % traci itp).

Znalazłem takie artykuły, w sumie ciekawie opisane ale prezentują trochę sprzeczne koncepcje więc już sam nie wiem co o tym myśleć...

Złoto jako bańka spekulacyjna

Złoto jako pewna inwestycja


Pozdrawiam,
DEHNEO
 

Bud Light

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
212
Punkty reakcji
5
Ja pisałem już o złocie w innym temacie. Jest teraz przy takiej cenie przy której kilkadziesiąt lat temu spadało. O inwestowaniu w złoto trzeba było pomyśleć gdy zaczynał się trend wzrostowy a nie gdy jest już na bardzo wysokim poziomie.

Tak jak w tym artykule od początku jestem zdania że przy takiej cenie złota jaką mamy obecnie wzrastać będzie co najwyżej 2-3 lata. Taka jest kolej rzeczy i zachęca się do inwestowania w złoto po to aby cena dalej rosła i inni mieli jeszcze większe zyski gdy wyczają że już czas sprzedać bo będzie spadać.

Mylisz się odnośnie akcji. Nie zapominaj że w akcje nie inwestuje się na 3-4 lata tylko 5-10. Sam rynek akcji przestał mnie interesować bo jest zbyt nieobliczalny ale 80% funduszy akcyjnych na przestrzeni 5-6 lat ma nawet 130% wzrostu. Mało które w długim okresie są na stracie, prędzej czy później i tak cena będzie wzrastać. Oczywiście można inwestować w krótkim okresie ale tu już trzeba oganiać zachowania rynku.
 

nobleman

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeżeli chce się inwestować w złoto to tylko na okres min. 5-10 lat. Złoto powinno rosnąć w długim terminie ale chyba nie tak dynamicznie jak to było do tej pory. Myślę że cena 2000 USD jest możliwa.
 

Elrinius

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Od złota trzymac się z daleka w tym momencie :)

Poczytaj o historiach baniek spekulacyjnych :)


Powiem tak, wszelkie surowce KGHMy i te inne zostawić teraz w spokoju.

Skieruj swój wzrok na nieruchomości aktualnie tanieją :)
 

panmarketoid

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2011
Posty
71
Punkty reakcji
1
A w ropę naftową warto inwestować? Niespokojna sytuacja w regionie może spowodować dalsze wzrosty cen. :p
 

amanor11

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Zobacz długookresowe trendy. Złoto konsekwentnie od kilku lat idzie w górę i na razie nie zapowiada się, żeby miało się to zmienić.
 

Berney-Toys

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ja bym się bardziej patrzyła w stronę srebra, które od dobrych kilku miesięcy goni złoto, aż miło. Z drugiej strony gra na surowcach i walutach to bardzo duże ryzyko i nie wiem czy warto tracić na to nerwy
 

czarek1412

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich! Fakt, ciekawa rzecz iwestwowanie w srebro. Nie myślałem o tym. Jesli ktoś ma pieniadze, duże ilości może teraz kupować nieruchomości - mieszkania, domy, działki, których ceny spadają. A może inwestój dalej w giełdę
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Po przeczytaniu kilku artykułów coraz bardziej przekonuję się, że warto inwestować w wino.
http://www.finansosfera.pl/wiadomosci/inwestycje-w-wino-wyniki-portfela-ipopema-fine-wine-fizan/
 
Z

zypek84

Guest
Poczytaj raporty firmy Jartom, które dotyczą inwestowania w magazyny i hale, a przekonasz się w co warto teraz ładować kasę. Ja tylko szukam wspólnika.
 

piotr olaw

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Złoto zawsze w razie czego można sprzedać. Przejrzyj sobie katalog monet, w zależności ile chcesz zainwestować możesz wybrać monety albo sztabki w bradzo różnych przedziałach cenowych.
 

nowiki

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Inwestyując w złoto należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest mój horyzont inwestycyjny? Czyli na jak długo zamierzam ulokować moje pieniędze w tym kruszcu. Na przestrzeni ostatnich 10 lat złoto niemal bez przerwy rosła i dało solidnie zarobić. Natomiast w ciągu ostatniego roku, spadło z poziomu 1900 dolarów za uncje poniżej 1600 dolarów. Jak będzie się zachowywało dalej, cięzko powiedzieć. Dziennikarze ekonomiczni niemal na każdym kroku mowią o złocie jako o bezpiecznej inwestycji. Jednak należy mieć na uwadze, że dziennikarze opisują fakty i to co było, opisują przeszłość. Wątpie żeby któryś z nich wskazywał na złoto 10 lat temu jako najlepszą możliwą inwestycje.

Inwestyując w złoto należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest mój horyzont inwestycyjny? Czyli na jak długo zamierzam ulokować moje pieniędze w tym kruszcu. Na przestrzeni ostatnich 10 lat złoto niemal bez przerwy rosła i dało solidnie zarobić. Natomiast w ciągu ostatniego roku, spadło z poziomu 1900 dolarów za uncje poniżej 1600 dolarów. Tym samym wydaje się, że złoto nie jest najlepszą inwestycją na krótki okres. Jak będzie się zachowywało dalej, cięzko powiedzieć. Dziennikarze ekonomiczni niemal na każdym kroku mowią o złocie jako o bezpiecznej inwestycji. Jednak należy mieć na uwadze, że dziennikarze opisują fakty i to co było, opisują przeszłość. Wątpie żeby któryś z nich wskazywał na złoto 10 lat temu jako najlepszą możliwą inwestycje.
 
K

kabol

Guest
Zdecydowanie najlepsze okazje pojawiają się teraz w branży nieruchomości magazynowych. Zobaczcie - http://www.maxima.jartom.eu/
Jak to możliwe, że podejmowane są milionowe inwestycje w kilka dni po pojawieniu się ofert? To chyba świadczy o sytuacji na rynku. Sądzę, że takie okazje będą widoczne przez kilka miesięcy, a później już tylko ceny będą szły w górę...
 
Do góry