Co mślicie o rasiźmie??

Status
Zamknięty.

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Nacjonalizm ludziom kojarzy się z SSmanami albo hu..... wie czym jeszcze! Myślą że każdy nacjonalista to tępak bez wykształcenia, często się okazuje, że taki "tępak" posiada obszerną wiedzę, a wtedy atakuje się go bzdetami o drugim Hitlerze :phi:
 

ikasp

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
tak,tak i nie zapomnij stworzyć drugiego Ku-Klux-Klanu :niepewny:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie nabijajcie sie z dziewczynki
jeszcze wezmie to na powaznie...
ps ja z nimi mam niewiele wspolnego ale
lubie prawde (ale nie cwierc prawdy w stylu michnikowskim)
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
tak,tak i nie zapomnij stworzyć drugiego Ku-Klux-Klanu :niepewny:
a po co stwarzać drugi??? można przecież należeć do tego pierwotnego....

nie nabijajcie sie z dziewczynki
jeszcze wezmie to na powaznie...
ps ja z nimi mam niewiele wspolnego ale
lubie prawde (ale nie cwierc prawdy w stylu michnikowskim)


Myślę że dziewczynka ma na tyle rozumku ze potrafi dostrzec ironiczne wypowiedzi :eek:k:
 

ikasp

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Czemu mam to wziąć za prawdę?lol masz mnie za aż taką idiotkę :mruga: ?

nie nabijajcie sie z dziewczynki
jeszcze wezmie to na powaznie...
ps ja z nimi mam niewiele wspolnego ale
lubie prawde (ale nie cwierc prawdy w stylu michnikowskim)
oj...oj a ty myślałeś,że ja o Ku-Klux-Klanie na poważnie? :mruga: Biduszka :lol:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
oczywiscie
zwoje rozprostowane przez michnikowszyzne i juz lepiej nie bedzie
przepraszam za swa tepote
 
S

serwor

Guest
wbrew powszechnej indoktrynacji
w polsce jest olbrzymia tolerancja dla innosci (tez ras)
wystarczy porownac z najpoprawniejsza w europie francja
nie ma 1 tygodnia bez zajsc na tle rasowym
w ubieglym roku samych napadow na zydow bylo ponad 100 ponadto dziesiatki przypadkow bezczeszczenia ich grobowcow
o zajsciach z arabami na przedmiesciach - nie warto wspominac
a u nas wieje nuda
tam jak byla "parada rownosci" w marsylii
to bylo prawie 100 osob rannych u nas
pokrzyczeli jedni na drugich
wielka nietolerancja w polsce = oczywiscie tylko wg michnika i jego wyznawcow
Zgadzam się z Brave,jesteśmy bardzo tolerancyjni i to nasza wada.Dasz palec chcą rękę ,tacy byliśmy od wieków i przez to dostawaliśmy w d... .Powiniśmy kiedyś trzymać za pysk,Żydów ,Ukraińców któży wykorzystywali naszą tolerację ,przeciw nam.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Serwor jak my tacy źli jesteśmy, to czemu w Polsce przed wojną było tyle Żydów ? Tacy biedni byli, że nie stać ich było na bilet kolejowy np. do Wiednia ?
 
S

serwor

Guest
Serwor jak my tacy źli jesteśmy, to czemu w Polsce przed wojną było tyle Żydów ? Tacy biedni byli, że nie stać ich było na bilet kolejowy np. do Wiednia ?
Nie zrozumiałeś mnie ,ja naprawdę sądzę że naszą wadą jest i zawsze byla zbyt duża tolerancja.Zobacz że na części ukrainy która przed wojną należała do Polski kultura i język Ukraiński się zachowal ,w części należącej do CCCP zostali zrusyfikowani. Jestem socjalistą ale narodowcem ,coś jak przedwojenne PPS.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Piszesz jakby o całej Ukrainie, tutaj chodzi o kozaków.


Prawdziwych kozaków już nie ma :lol: zostali tylko zrusyfikowani Ukraińcy.


A co do ziem zachodniej Ukrainy to zostały one bezprawnie zagarnięte Polsce przez ZSRR po wojnie i!
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Sry pomyliły mi się epoki, jeżeli komuś chodzi o to że stosunek Polaków do Ukraińców był zbyt pobłażliwy to jest w błędzie. Macie przykład już w ekranizacji powieści Ogniem i Mieczem. Gdzie tam była łagodność dla ludności może nie tyle Ukraińskiej, ale kozackiej, raz byli traktowani jak ktoś gorszy, dwa nie mieli żadnych praw, a trzy byli potrzebni tylko i wyłącznie do pomocy Polakom w czasie wojen. Drugim przykładem niech będzie akcja Wisła, gdzie tam była łagodność dla Ukraińcow, może dostawali więcej od innych narodowości podczas wysiedleń, ale na tym tracili ( tutaj przykład mojej rodziny, nie będę wam przedstawiał jej historii bo się chwalić nie lubię ). A trzecim przykładem niech będzie wtrynianie nosa w ich teraźniejszą politykę. Serwor gdzie tu widzisz wszechstronną tolerancję ?? Bo ja nigdzie.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
W czasach powstania chmielnickiego litości szlachty dla chłopów nie było. Szlachta tolerowała odmienność religijną tamtych regionów. Ot taki plus demokracji szlacheckiej, że gdy na zachodzie tępiono się z powodu wiary, u nas z powodu wiary nic się nie działo, lecz na tle wyzysku chłopów przez szlachtę.
O akcji Wisła nawet nie wspominaj, gdyż gdybyś nie zauważył przesiedlono ich by zakończyć bratobójcze walki. Wołyń, Bieszczady-to miejsca bodajże największej kulminacji konfliktów. Tam już talorencja się chyba w tym przejawiła, że Ukraińcom nie zrobiono kolejnego Oświęcimia. Nienawiść była zbyt duża. Wiem co mówię, moja rodzina pochodzi z kresów, a prapra dzidek był pierwszą oficjalną ofiarą 27 AK (też się jest czym chwilić <_< :bag: ). W każdym bądź razie dobrze znam relacji pomiędzy Ukraincami a Polakami w temtym okresie. Były co najmniej bardzo kiepskie.
Obecnie tylko Polska wstawia się za Ukrainą i stara się pomóc w rozwiązaniu kryzysu i pozyskać UE dla Ukrainy, by nie zostawić jej na pastwę Rosji.
I bynajmniej nie potwierdzam tutaj słów serwora.
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Ta odys, w poprzednim systemi niebieskich czy pomarańczowych ( nie znam się na tym ) nie było takiej sytuacji że w kilka miesięcy po wyborach synalek prezydenta miał na koncie sumkę nie przeciętnego milionera. To Polacy byli za zmianą systemu na Ukrainie, a wyszło z tego jeszcze większe :cenzura: niż było przedtem.

O listości dla kozaków nie ma co mówić, to była inna warstwa społeczna od chłopstwa polskiego, juz sam fakt zaciągania ich do wojska świadczył o tym iż nie byli zwykłymi chłopami. Ja im się nie dziwię Polska szlachta ich nie doceniala i pomijała, a wyszło jak wyszło gdyby nie potop Szwedzki i odsiecz hana tatarskiego dla Kazimierza, Chmielnicki by mógł naszym kawalerom dać sromotną klęskę.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Po każdej rewolucji przychodzi okres zawodu i defraudacji. Tak było jest i będzie. Inną sprawą jest to, że zachód się Ukrainą nie interesuje, tylko Polacy.

Co do powstania to nie tak szybko. Reczpospolita tak łatwo by się nie poddała woli Chmielnickiego to raz, dwa miałeś tego przykład w historii. Wtedy byliśmy pomiemo wielu słabości, za mocni.
Chłopami nie byli i to właśnie szlachcie nie pasowało. Nie chcieli za nią robić to raz, a dwa napadali na chanat. Oczywiście jest jeszcze tego trochę więej.
 
S

serwor

Guest
Sry pomyliły mi się epoki, jeżeli komuś chodzi o to że stosunek Polaków do Ukraińców był zbyt pobłażliwy to jest w błędzie. Macie przykład już w ekranizacji powieści Ogniem i Mieczem. Gdzie tam była łagodność dla ludności może nie tyle Ukraińskiej, ale kozackiej, raz byli traktowani jak ktoś gorszy, dwa nie mieli żadnych praw, a trzy byli potrzebni tylko i wyłącznie do pomocy Polakom w czasie wojen. Drugim przykładem niech będzie akcja Wisła, gdzie tam była łagodność dla Ukraińcow, może dostawali więcej od innych narodowości podczas wysiedleń, ale na tym tracili ( tutaj przykład mojej rodziny, nie będę wam przedstawiał jej historii bo się chwalić nie lubię ). A trzecim przykładem niech będzie wtrynianie nosa w ich teraźniejszą politykę. Serwor gdzie tu widzisz wszechstronną tolerancję ?? Bo ja nigdzie.
Akcja wisla to własnie przykład naszej łagodności.Ukraińcy z kurnych chat zostali przewiezieni do domów z elektrycznoscią ,lazienkami itp.Innego wyjscia nie było ,alternatywą byłyby pacyfikacje i krwawe rzezie.Tak bylo po stronie rosyjskiej.Weż pod uwagę że to było po wojnie ,po rzeziach na bezbronnej ludnosci polskiej na Wołyniu.A co do wtrącania się do spraw współczesnej ukrainy to fakt,ale nic na to nie poradzimy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry