Co mnie - niewiernego Tomasza - może przekonać?

shakall1977

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Chrzanów
jedno jest pewne niszczymy i będziemy niszczyć naszą planetę ....ludzkość zmierza do samounicestwienia ... i na to zasługujemy ... planeta ziemia się zemści a bóg nic nie będzie miał do tego ....


wracając do tematu ...trzeba rozgraniczyć WIARA - KOŚCIÓŁ ponieważ wierzę w Boga ale nie w kościół ... który potrafił zabijać w imię wiary ,prześladować a teraz narzucać swoje własne przykazania ....


taki mały przykład : jesteśmy w małżeństwie od 8 lat (cywilny) mamy 2 dzieci i teraz musimy wziąć ślub kościelny ...dlaczego ? bo mi dziecka nie dopuszczą do komunii św. ... i ja się pytam czy Jezus by mi odmówił komunii dziecku ???? NIE !!!!! a kościół tak ..


i takich przykładów jest dużo a prawdziwych księży z powołania coraz mniej ....
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
jedno jest pewne niszczymy i będziemy niszczyć naszą planetę ....ludzkość zmierza do samounicestwienia ... i na to zasługujemy ... planeta ziemia się zemści a bóg nic nie będzie miał do tego ....


wracając do tematu ...trzeba rozgraniczyć WIARA - KOŚCIÓŁ ponieważ wierzę w Boga ale nie w kościół ... który potrafił zabijać w imię wiary ,prześladować a teraz narzucać swoje własne przykazania ....


taki mały przykład : jesteśmy w małżeństwie od 8 lat (cywilny) mamy 2 dzieci i teraz musimy wziąć ślub kościelny ...dlaczego ? bo mi dziecka nie dopuszczą do komunii św. ... i ja się pytam czy Jezus by mi odmówił komunii dziecku ???? NIE !!!!! a kościół tak ..


i takich przykładów jest dużo a prawdziwych księży z powołania coraz mniej ....

piątka z plusem !!
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
taki mały przykład : jesteśmy w małżeństwie od 8 lat (cywilny) mamy 2 dzieci i teraz musimy wziąć ślub kościelny ...dlaczego ? bo mi dziecka nie dopuszczą do komunii św. ... i ja się pytam czy Jezus by mi odmówił komunii dziecku ???? NIE !!!!! a kościół tak ..
ja jestem 20lat po ślubie cywilnym i nikt mi nie kazał brać ślubu kościelnego ,jedno dziecko miało komunię ,żona załatwiła ,drugie dziecko nie ochrzczone .Zobaczymy jak dorośnie do wieku komunijnego .Niech szaman nie robi foha;) to dziecko idzie do komunii a nie Ty.Za to nie lubię szamanów ,oni wiedzą jak trudno dziecku wytłumaczyć po co mu ta komunia .
 
P

Pawian

Guest
..bo mi dziecka nie dopuszczą do komunii św. ... i ja się pytam czy Jezus by mi odmówił komunii dziecku ???? NIE !!!!!
No i co z tego? Nie uważasz,że istnieją w Najjaśniejszej Pomrocznej poważniejsze zmartwienia,niż brak klerykalnych ceremonii? Nie martw się,Rogaty dziecka nie porwie.Jeśli chodzi o nauczanie Jezusa,to zarówno Chrzest jak i Pamiątka miały dotyczyć osób w pełni świadomych zasad Ewangelii,a nie niemowląt czy małych dzieci.Nie ma ani jednego przykładu w Nowym Testamencie,aby udzielono Chrztu czy chleba i wina na pamiątkę ofiary Jezusa małym niczego nie świadomym dzieciom.Tak samo nie ma tam wzmianki o jakichś Kapłanach.Społeczność pierwszych Chrześcijan to była społeczność braci i sióstr,którzy na dodatek mieli wszystko wspólne.Jedynym Kapłanem i Pośrednikiem był dla nich Jezus Chrystus.
 
M

merkaba12

Guest
człowiek żyjący w grzechu sam ściąga na siebie karę. Oczywiście grzeszący zadaje przy tym cierpienie swemu bratu — tak też było z Kainem, który zabił swego brata Abla.

Bóg Ojciec wszelkie zło dopuszcza ze względu na wolność, jaką dał człowiekowi, i by przez cierpienie jednego człowieka drugi został zbawiony. Tajemnica cierpienia wyjaśniona jest dokładnie w Nowym Testamencie poprzez całe życie na ziemi Moje i Mojej Matki oraz tych, którzy przy Mnie byli.

Dopóki wszyscy się nie nawrócą i nie zaczną żyć według przykazań Bożych, będą cierpieć zarówno oni, jak i cała ziemia. Będzie głód pożogi, trzęsienia ziemi, której wielkie połacie zaleją oceany. To będzie, Moje dziecko, upomnienie i przypomnienie wszystkim wyznawcom bożków, że Panem ziemi i całego ludu jest JEDYNY BÓG Jahwe.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Bóg na swojej scenie jaką jest nieboskłon, w postaci najczęściej wyobrażalnej i najbardziej rozpoznawalnej przez ludzi w danych społecznościach, pojawi się i przemówi do swoich opuszczonych dzieci
Problem w tym, że to nie ty masz Bogu stawiać warunki.
 

maniera

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2010
Posty
20
Punkty reakcji
3
Twoim podstawowym problemem jest to, że nie czytasz Pisma Świętego i pewnie nie chcesz Go na oczy widzieć, więc jaką chcesz uzyskać odpowiedź? Bóg objawił się już w Swoim Synu- Jezusie Chrystusie. Jeżeli widzisz Jego, żyjesz wedle Jego przykazań, to znasz Boga. Chcesz Go poznać? Uwierz w Jezusa. Gdybyś widział Boga, nie nazywałoby się to wiarą, tylko wiedzą. Bóg nas umilował do końca, że nie oszczędzil Swojego Syna, aby nas odkupił, a i Ten z chęcią się za nas ofiarował, byśmy mieli życie wieczne. Czy nie piekną rzeczą jest, że Bóg nas powołal do wieczności? Że tutaj na ziemi się nasze życie nie kończy? Że jeśli Bóg stwarza życie, to ono się nigdy nie skończy? Że wszyscy jesteśmy bracmi i siostrami? Że ktoś się o nas troszczy i nas kocha? Że pragnie się z nami dogłębnie zjednoczyć? Kim Ty jesteś grzeszny człowiecze, że godny jesteś spożywać Ciało Boga? Kto Ci dał to prawo? Odpowiedź: Jezus. Bogu nie jest potrzebna i nigdy nie była Msza Św. On Ją stworzył dla nas, żeby mieć nas zawsze przy sobie, każdego dnia. Żebyśmy mogli Go miłować i jednoczyć się z Nim fizycznie. Żebyśmy mogli w Nim być. Jesteś tak jak Konrad z III czesci Dziadów. Chcesz zobaczyć na siłę Boga. A Bóg milczy. Ukazał się księdzu Piotrowi. Dlaczego? Bo był pokorny. Pycha nie pozwala nam poznać Boga, dlatego wyzbyj się jej. Pan Bóg wywyższa pokornych, a pysznych z niczym odprawia. Pychę idzie unicestwić poprzez uniżenie siebie. Poprzez służbę Bogu i bliźniemu. Twoim problemem jest nieczytanie Pisma Św. jak już nadmieniłem. Dlatego zacznij Je czytać, a poznasz Prawdę. Prawda nas wyzwala. Tą Prawdą jest Jezus Chrystus.
Także nie rozumiesz, ze Bóg dał ludziom wolną wolę i nie ingeruje w ich czyny? On cierpi, ale nie chciał zebyśmy byli marionetkami i Ty chyba też nie, prawda? Chce, żebyśmy przyszli do Niego do nieba po śmierci, ale chce nas obok Siebie calkowicie wolnych.
Pan Bóg nawet w czasie wygnania z Edenu okazał Swoją miłośc, bo gdyby po skosztowaniu owocu z drzewa poznania dobra i zła skocztowali owoc z drzewa nieśmiertelności umarliby w grzechu.
 

edyta1995

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Jeżeli chodzi o mnie to bardzo wątpię w istnienie Boga. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. Jeżeli jest osoba ,tak dobra i wspaniała ,to czemu dziej się tyle zła ? Tak wiem, mamy wolną wolę ,ale skoro bóg kocha wszystkich tak samo ,to z jakiego powodu w Afryce dziecko umiera w cierpieniach z głodu ? Dlatego że tam się urodziło?... Dlaczego ten wszechmogący odbiera matką dzieci? Dlaczego dzieją się takie rzeczy jak na Haiti ? Jak to się stało że ktoś taki jak Hitler miał taką władzę, przecież zginęło tyle ludzi.Czemu ludzie mają raka ? Z jakiego powodu rodzą się tak bardzo chore dzieci?. Mogłabym zadawać setki takich pytań. Czy odpowie mi na nie jakiś ksiądz? Nie , co najwyżej wyciągnie łapę po pieniądze za pochowanie mojego ojca. Przecież Bóg jest miłosierny. Czemu moja siostra poroniła swoje trzecie dziecko ? Z powodu wolnej woli? Jaki jest cel w cierpieniu ludzi na świecie. Czy to temu Bogu jest potrzebne? Szanuje ludzi wierzących, bo naprawdę muszą mieć siłę ,aby nie szukać odpowiedzi na takie pytania, tylko po prostu wierzyć w niego i go kochać. Przykro mi, ale w porównaniu z tym co dzieje się każdego dnia na ziemi, tym co dotyka ludzi bez powodu , jakaś tam Biblia staje się dla mnie niczym. Wierzyłam w Boga całe swoje życie ,chodziłam do kościoła, modliłam się ,a Biblia była dla mnie ważna, niestety po powrocie z Afryki (dokładnie byłam w Kongo) wątpię w to wszystko. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłam. Jak już pisałam to tylko i wyłącznie moje poglądy.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Jeżeli chodzi o mnie to bardzo wątpię w istnienie Boga
Postać Boga na przestrzeni wieków wielokrotnie ulegała zmianom, dostosowując się do ludzkich pragnień i upodobań. Nie Bóg więc tworzy człowieka na swój obraz i podobieństwo — lecz odwrotnie, człowiek tworzy Boga zgodnie ze swoimi wyobrażeniami.
Ziemianie ulegli mirażom grupy cwaniaków, którzy koncepcję Boga skutecznie zaszczepili w ich umysłach i wyobraźni. Idea Boga — to nic innego, jak doskonałe narzędzie manipulacji. Jak w najprostszy sposób uzyskać władzę i możliwość kontroli nad drugim człowiekiem? Wyobraźnia potrafi wytworzyć dowolny obraz — a umysł przyjąć wszystko — trzeba tylko przygotować odpowiedni grunt.;)Przez wieki „wybrani" przez Boga mogą korzystać z przywilejów wymyślonych przez siebie, żyć kosztem innych, żerować na żywicielu. Ma to tragiczne skutki dla nas wszystkich. Przychodzi nam żyć w świecie, w którym absurdalna fikcja uznawana jest za rzeczywistość, a kierunek rozwoju człowieka wytyczają ci, którzy od wieków hamują i niszczą wszelkie przejawy postępu myśli.
Nie ma co się oszukiwać to co stworzyło 14miliardów lat temu wszechświat ,ma ludzkość w ............
 
M

magiczna

Guest
Wszystkim z wątpliwościami i pytaniami polecam kurs Alfa link usunięty, warn przyznany
 

Piłkarka

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
40
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Postać Boga na przestrzeni wieków wielokrotnie ulegała zmianom, dostosowując się do ludzkich pragnień i upodobań. Nie Bóg więc tworzy człowieka na swój obraz i podobieństwo — lecz odwrotnie, człowiek tworzy Boga zgodnie ze swoimi wyobrażeniami.
Ziemianie ulegli mirażom grupy cwaniaków, którzy koncepcję Boga skutecznie zaszczepili w ich umysłach i wyobraźni. Idea Boga — to nic innego, jak doskonałe narzędzie manipulacji. Jak w najprostszy sposób uzyskać władzę i możliwość kontroli nad drugim człowiekiem? Wyobraźnia potrafi wytworzyć dowolny obraz — a umysł przyjąć wszystko — trzeba tylko przygotować odpowiedni grunt.;)Przez wieki „wybrani" przez Boga mogą korzystać z przywilejów wymyślonych przez siebie, żyć kosztem innych, żerować na żywicielu. Ma to tragiczne skutki dla nas wszystkich. Przychodzi nam żyć w świecie, w którym absurdalna fikcja uznawana jest za rzeczywistość, a kierunek rozwoju człowieka wytyczają ci, którzy od wieków hamują i niszczą wszelkie przejawy postępu myśli.
Nie ma co się oszukiwać to co stworzyło 14miliardów lat temu wszechświat ,ma ludzkość w ............
No i ja się z tym zgadzam...
 

adamajkis

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
1
jedno jest pewne niszczymy i będziemy niszczyć naszą planetę ....ludzkość zmierza do samounicestwienia ... i na to zasługujemy ... planeta ziemia się zemści a bóg nic nie będzie miał do tego ....


wracając do tematu ...trzeba rozgraniczyć WIARA - KOŚCIÓŁ ponieważ wierzę w Boga ale nie w kościół ... który potrafił zabijać w imię wiary ,prześladować a teraz narzucać swoje własne przykazania ....


taki mały przykład : jesteśmy w małżeństwie od 8 lat (cywilny) mamy 2 dzieci i teraz musimy wziąć ślub kościelny ...dlaczego ? bo mi dziecka nie dopuszczą do komunii św. ... i ja się pytam czy Jezus by mi odmówił komunii dziecku ???? NIE !!!!! a kościół tak ..


i takich przykładów jest dużo a prawdziwych księży z powołania coraz mniej ....

A przez kogo Bóg ma głosić Słowo Boże? Niestety Aniołów na ziemii brak!!!
 

adamajkis

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
1
Postać Boga na przestrzeni wieków wielokrotnie ulegała zmianom, dostosowując się do ludzkich pragnień i upodobań. Nie Bóg więc tworzy człowieka na swój obraz i podobieństwo — lecz odwrotnie, człowiek tworzy Boga zgodnie ze swoimi wyobrażeniami.
Ziemianie ulegli mirażom grupy cwaniaków, którzy koncepcję Boga skutecznie zaszczepili w ich umysłach i wyobraźni. Idea Boga — to nic innego, jak doskonałe narzędzie manipulacji. Jak w najprostszy sposób uzyskać władzę i możliwość kontroli nad drugim człowiekiem? Wyobraźnia potrafi wytworzyć dowolny obraz — a umysł przyjąć wszystko — trzeba tylko przygotować odpowiedni grunt.;)Przez wieki „wybrani" przez Boga mogą korzystać z przywilejów wymyślonych przez siebie, żyć kosztem innych, żerować na żywicielu. Ma to tragiczne skutki dla nas wszystkich. Przychodzi nam żyć w świecie, w którym absurdalna fikcja uznawana jest za rzeczywistość, a kierunek rozwoju człowieka wytyczają ci, którzy od wieków hamują i niszczą wszelkie przejawy postępu myśli.
Nie ma co się oszukiwać to co stworzyło 14miliardów lat temu wszechświat ,ma ludzkość w ............

Zamiast słowa Bóg wystarczy wstawić słowo szatan - szpaku udaj sie do egzorcysty
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
nie ma a ni Boga a ni szatana ,to ludzie wierzący korzystają z usług egzorcystów.
mruga.gif
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
transfer nie pisz posta pod postem
 
Do góry