Co lubisz najbardziej?

Gatunki:

  • Reggae

    Votes: 0 0,0%
  • Roots Reggae

    Votes: 0 0,0%
  • Dub

    Votes: 0 0,0%
  • Dancehall/ Ragga

    Votes: 1 50,0%
  • Raggamuffin

    Votes: 0 0,0%
  • Ska

    Votes: 1 50,0%
  • Punky- Reggae

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    2

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
No właśnie. Postanowiłem zrobić taką sondę. Powiem wam szczerze, że niezbyt to łatwe zadanie, no ale spróbujmy wziąć w niej udział. Co najczęściej słuchacie? Jakich wykonawców polecacie. Prosiłbym o jakieś dłuższe wypowiedzi, argumentację...
Póki co siedzę cicho : )
 
N

Nazer

Guest
Trzecia fala ska oczywiście, skacore, skapunk... Ale dobrym reggae nie pogardze
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
O tak ska dobre : )

Niestety, martwi mnie zero punktów dla DUB'u... Heh, obawiam się że ktoś, kto nie siedzi w tym klimacie nie wie o co chodzi. A ta muzyka. Hm, jak to powiedziała moja kumpela, do Dub'u trzeba dorosnąć. To znaczy trzeba się sporo nasłuchać, żeby poczuć prawdziwy klimat tej muzyki. Sam nie oddałem na nią głosu, wybrałem roots reggae- mimo wszystko większe przywiązanie...
Ale Dub... Te dźwięki są niesamowite. Tego nie można słuchać bez emocji, nie można przejść obojętnie. Niesamowite uczucie. Jeżlei ktoś będzie miał styczność z Dubem, naprawdę, polecam spróbować.
 

kingulinda

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
gdzieś na skraju snów :)
a ja (jak na prawdziwą kobietę przystało :p ) nie potrafię zdecydowac co lubie najbardziej... praktycznie do każdego z tych gatunków czuję jakis sentyment, kojazą mi sie z jakimiś miejscami i ludzmi i za cholere nie wybiore jednego!:D

wiec podsumowując : rrr rlz :p (tak w duzym skrocie :D )

a co do DUB'u to dopiero zaczynamy sie zaprzyjazniać... jestem na etapie poszukiwan godnych przedstawicieli tego gatunku :)
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Abassi All Stars, King Tubby, Vibronics, Radikal Dub Kolektiv, Asian Dub Fundation, Mad Professor, Jah Shaka... jest jeszcze tego trochę : )
 

Mamatwojejbabci

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
piekło!
Trudna decyzja... nie to że ze mnei kobieta to jeszcze zodiakalna waga... jeszcze niedawno bym wybrała punky-reggae, ale teraz właśnie poszukuję i poznaję głębiej ska. Wiecie jak to czasem ejst że przychodzi na coś faza:D dlatego zaznaczam ska!
muszę się etż przyznać ze dabu zaledwie liznęłam troszkę wiec moze jestem malo obiektywna:p
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1

Hehe. Nie chcę być uszczypliwy, ale zwracam uwagę na taki malutki szczegół : ) Dubu... Pisząc Dabu, można pomyśleć, że masz na myśli zespół Daab. Wiesz, mogą z tego urodzić się nieporozumienia : ) Pozdrawiam : )

No tak. Chyba zawsze jest tak, że z jednego gatunku do drugiego. Moim zdaniem, niemożliwe jest polubienie wszystkiego na raz. Np. takie ska to bardzo łatwo odkryć słuchając właśnie punky-reggae, i odwrotnie (w sumie kolejność: najpierw ska, potem punky-reggae byłaby właściwsza, ale mniejsza o to). I tak samo z Dubem. Polecam zresztą Dub, bo to niesamowita muzyka.
 

Mamatwojejbabci

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
piekło!
oj sory.. no fakt Dubu! Oczywiście że dubu;] to było niezależne ode mnie.. paluszki same tak w literki trafiły;d
 
Do góry