co kupić ? zielonyyy :)

mikuss

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,
mam 16 lat ale to rocznikowo jestem niskiego wzrostu(ok.167cm), i chudej postury. Ćwiczę piłkę nożna gram w klubie i jestem obrońca więc potrzebna mi jest masa jak na razie spokojnie daje sobie rade nawet z graczami o większej masie. Chciałbym i tak przybrać na masie bo trochę przy rówieśnikach wyglądam jak dzieciak :). Dzisiaj dowiedziałem się od kolegi że dobre są białka (odżywki) mówił coś o waniliowych ale nie wiem jakie wybrać na początek i żeby były tanie na spróbowanie. Mam parę też pytań związanych z tym tematem: czy zażywanie białka jest szkodliwe ? czy można się uzależnić ? :p (wiem głupie pytanie ale nie wiem) czy bezproblemowo można je odłożyć w każdym momencie jeżeli się już nie bd chciało przytyć? jaka dietę wybrać? jakie ćwiczenia żeby nie zgorszyć sobie kondycji i mięśni brzucha (chodzi mi żebym się znowu nie zrobił pulpet i wo gule później wyglądał jak misiek , bo coś tam mam mięśni :p ) ? gdzie najlepiej kupić? i jakie odzywki :) Przepraszam za takie pytania ale jestem zielony ogólnie w tym dopiero zaczynam :p proszę o cenne odpowiedzi. Pozdrawiam
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Jest dużo białek na rynku te tańsze to UNS łowickie ostrowia. Czy to da efekt to jest uzupełnienie diety więc musisz mieć ułożoną diete, czy są szkodliwe jak wszystko :p czy się uzależnisz to nie narkotyk jak odłożysz to najwyżesz będą spadki ;)
 

mikuss

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
a mam pytanie ja dawkować odżywkę UNS na początek ? i w jakich momentach zażywać ? można to pić w bidonie ? (wziąść do szkoły ) CZY O TAKA CHODZIŁO CI SKALPEL1992
 

mikuss

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
a mam pytanie bo kumpel mówił mi coś żebym sobie kupił białko 70 ale nie wiem o co kaman...
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
to może ostrowie WPC 80 ? a nie 70 :eek:k:
 

cammb

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Wiek
37
przede wszystkim to idź na siłownię, aby nabrać masy.

na każdej siłowni jest jakiś trener, który ułoży ci trening pod twoje wymogi, a co do suplementów to w zależności od portfela: koszty białek od 35zł za 1kg do ok. 100
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
na początek, warto trochę poczytać. polecam na przykład najnowszy katalog firmy Olimp - do pobrania wymoderowano - na pewno warto się zapisać.

trzeba pamiętać, że suplementy są jedynie uzupełnieniem odpowiedniej diety i treningu, ale stosowane z głową i dobrze dobrane przynoszą bardzo fajne efekty.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
rumsztyk, warn za reklamowanie strony
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
ehh.. tak czy siak katalog jest OK, na pewno znajdziesz w google, nie będę podawał stronek, bo zostanę posądzony o reklamowanie stron...
 

Normtix

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
2
Rocket fuel lub Double Blast . Tak na serio w wieku 16 lat odpuścił bym jeszcze odżywki , lepiej poczekać z 2-3 lata , jeśli bardzo Ci tak zależy to idź na siłkę i trenera się zapytaj o odżywkach .
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
trener trenerowi nie równy...jeden poleci drugi nie.
 
Do góry