Co jest ważne w przyjaźni? Czym się cechuje udana przyjaźń?

innocentka

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cześć! Piszę pracę zaliczeniową (a właściwie projekt badawczy) na zajęcia i
potrzebuję Waszej opinii na pewien temat. Jakie cechy relacji z przyjacielem
są ważne? Co decyduje o tym, że czerpiecie satysfakcję z waszej relacji z
przyjacielem? Czym się powinna charakteryzować udana przyjaźń? Jakie
zachowania powinny występować po obu stronach? Czego oczekujecie od
przyjaciela? Nawet krótkie i proste odpowiedzi będą mi pomocne (nawet bardzo
oczywiste stwierdzenia - tego właśnie szukam, jakie odpowiedzi będą pojawiały
się najczęściej). Z góry dziękuję, pozdrówki:)
 

CałaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
450
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
stąd i stamtąd
Dla mnie przyjazn to wzajemne wsparcie, zaufanie, pomoc, umiejętność słuchania drugiej osoby, empatia, dzielenie razem i dobrych i złych chwil, szacunek, wspólne spędzanie czasu itd :)
 
M

marco9512

Guest
Przyjaźń fajna sprawa

Często jest tak, że w tle tej przyjaźni jest seks. Przyjaźń musi się cechować różnymi cechami. Zależy jaka to przyjaźń
Jeśli przyjaźń jest prawie jak koleżeństwo - zwyczajne koleżeństwo nie musi się niczym cechować. No może jedynie tym, że trzeba drugą osobe uznawać za swojego znajomego/kolege
Normalna przyjaźń praktycznie tym samym. Zaufanie, pomaganie sobie nawzajem.
A prawdziwa przyjaźń - a zresztą wiecie sami :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Wg mnie przyjaciel to taka osoba, której można bezgranicznie zaufać, powierzyć swoje sekrety, na którą można liczyć w każdej sytuacji, która potrafi odłożyć własne sprawy, żeby pomóc, wesprzeć, wysłuchać czy choćby być obok w trudnych chwilach.

Przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi...
— Elbert Hubbard
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32

Jakie cechy relacji z przyjacielem
są ważne?


Moim zdaniem glownie zaufanie, poczucie, ze na przyjaciela mozemy zawsze liczyc, ze nas nie zawiedzie. Przyjaciel to osoba, ktora jest z nami "na dobre i na zle" i pomoze w problemach. Jezeli jestesmy w opresji, a ta osoba nie pomoze mozemy miec pewnosc, ze to nie byla przyjazn.Przyjaciel to osoba, ktorej lubie sie zwierzac i ja osobiscie mojej przyjaciolce moge powiedziec wszystko. Nie boje sie wysmiania, bo jest wyrozumiala i rozumie mnie bardzo dobrze. Jestesmy wobec siebie szczere. Czujemy sie przy sobie bardzo swobodnie, inne dziewczyny, z ktorymi sie zadaje to tylko kolezanki, nie ma miedzy nami takiej wiezi, dlatego tez czuje, ze to co jest miedzy mna, a moja przyjaciolka jest wyjatkowe i mozemy nazwac sie bratnimi duszami.

Czym się powinna charakteryzować udana przyjaźń?

Wlasciwie to tym czym pisalam wczesniej : zaufaniem, szczeroscia, lojalnoscia. Bez tego nie ebdzie udanej przyjazni. Musimy czuc , ze to "to".

Jakie
zachowania powinny występować po obu stronach?


Obie osoby powinny byc szczere, a gdy nasza przyjaciolka powie nam sekret nie powinnismy jego nikomu mowic. Jednym slowem powinnysmy byc lojalne i zachowac to tylko dla siebie. Zawsze licze na to, ze jak mam problem przyjaciolka mnie wyslucha, doradzi, zainteresuje sie moim problem. I tak wlasnie jest i powinno byc.

Czego oczekujecie od
przyjaciela?


Tu tez nie napisze nic nowego. Oczekuje wlasnie glownie szczerosci, lojalnosci. Nie wiem czy moglabym sie z kims przyjaznic gdyby druga osoba perfidnie i mocno mnie oklamala. Raz juz mialam taka sytuacje i zerwalam kontakt. Po co mi jak ta osoba mi nie ufa. Tyle.

Pzdr 4 all.
 

innocentka

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam! Prowadzę projekt badawczy (w ramach pracy zaliczeniowej z przedmiotu na studiach) na temat pewnych aspektów relacji międzyludzkich. Gorąco proszę osoby w wieku 18-26 (lub zbliżonym) o wypełnienie ankiety na stronie http://webankieta.pl/ankieta/w1hpwlknneac :) dziękuję:)
 
Do góry