co jest nie tak?

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się co mi dolega. W ferie miałam robiony zabieg na przegrodę nosową, ale to ma akurat najmniej do rzeczy.
Tak więc od końca lutego zaczęłam mieć częste bóle serca, zdarzało się nawet, że codziennie. Teraz mam rzadziej. Ostatnio na wf jak robiłam skok dosiężny to za którymś razem jak podskoczyłam to nagle bardzo zaczęło mi walić serce. Zrobiłam się strasznie blada. Ogólnie jak biegam też się męczę jakoś gorzej mi się oddycha. Mam takie uczucie jakby w ogóle tlen mi do serca nie dochodził, albo powoli. Często, właściwie to od zawsze, czuję zmęczenie. Byłam u lekarza ze względu najbardziej na bóle serca. Mialam pobranie krwi, oraz ekg. Na EKG nic nie wyszło, jeśli chodzi o krew to też. Chociaż jak patrzyłam na wyniki to większa liczba leukocytów niż erytrocytów, więc zdziwiłam się czemu niby wszystko ok? Pomyślałam wtedy, że to może inaczej się na to patrzy? O bólach serca pani doktor powiedziała, że na tle emocjonalnym. Jednak ja je dostawałam nagle, gdy się nie denerwowałam. Po prostu siedze, a tu nagle boli. Od pewnego czasu mam też jakoś częściej zajady i to czasem nawet długo się utrzymuje. Pamiętam też, że jak miałam z 10,11lat i pobranie krwi wyszło chyba, że mam niedobór B12. Jestem też blada, choć można powiedzieć, że normalne, bo mam rude włosy itd. Mam też podkrążone oczy chociaż śpię normalnie 8godz. Mam też cienkie włosy, które strasznie wypadają. Mam też często zimne ręce i okres mi się 3 miesiąc spóźnia. W ciągu dnia jestem zmęczona i senna. Czy to może być anemia? Zamierzam jeszcze raz iść do lekarza. Mam 15lat.

Zapomniałam dodać, że kaszel jest moją nieodłączną częścią życia, ale gruźlicy nie mam, bo miałam robione badania.

Jak sądzicie co mi może być?
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Mówiłaś, że masz kłopoty z oddechem i sercem więc może to astma sercowa. Palisz?
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Nie pale :x Wątpię, że astma sercowa, bo nie mam napadów duszności. Poza tym sądzę, że wtedy pewnie by mi ją prędzej wykryto. Moja siostra ma np. oskrzelową.
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
U mojego chłopaka problemy z oddychaniem, opisane przez ciebie problemy z sercem (dokładnie te same, z poprawnymi wynikami ekg), no i ciągłe zmęczenie, wraz z niechęcią do zrobienia czegokolwiek okazały się objawami niedoczynności tarczycy. Może warto zrobić badania i w tym kierunku?
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
No racja... widać trzeba samemu lekarzowi mówić co robić, bo u mnie skonczylo sie na przepisaniu leków na uspokojenie ;/ Ogólnie moja mama uważa, że wyolbrzymiam i chce po lekarzach łazić żeby mi coś znaleźli, a potem zaczną mnie faszerować lekami ;x ;|
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Mojemu chłopakowi też powtarzali,że wyolbrzymia, wymyśla, że nic mu nie jest. Ale kiedy nasiliły się problemy z sercem, to udało nam się trafić na dobrą lekarkę,która dała mu skierowania na badania tsh, no i jednak jego wyniki dwa razy przekraczają normę.
Jeżeli czujesz,że jest coś nie tak,to przyciśnij lekarza. Powiedz o swoich podejrzeniach i po prostu nalegaj na skierowanie. Jeśli ci go nie wystawi, zrób badania prywatnie w przychodni. U nas jest to koszt ok.20 zł. Jeżeli ty również masz problemy z tarczycą to lepiej tak tego nie zostawiać.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Wiem o tym, ale to nastawienie mojej mamy tak mnie dobija, że czasem sobie myśle, że jak bede starsza to sama sobie bez jej łaski pojde :x Myślę, że pojde jeszcze raz w czerwcu i zobacze jak to bedzie...

A mam pytanie czy twój chłopak tył też przez tą chorobę ?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Tak, nadal tyje, nawet, jeśli miał okresy, kiedy jadł bardzo mało. Ale o ile 9 czerwca endokrynolog przepisze mu właściwą dawkę leków, to powinno się to przystopować. Oprócz tego ma też inne typowe objawy: zaparcia, ogólnie problemy trawienne, problemy ze stawami, skórą, włosami... Najbardziej męczą go jednak problemy z sercem i oddychaniem, to, że szybko się męczy, no i problemy z pamięcią i koncentracją.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Ja mam z koncentracją przeważnie przy tablicy ;p Jak na razie nie tyje, mam ciągle stałą masę. Boję się żebym nie zaczęła, bo właśnie mam zamiar schudnąć...
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Zrobisz badania i wszystkiego się dowiesz, a im szybciej odkryjesz, co dokładnie ci dolega, tym łatwiej będzie przeciwdziałać wszelkim następstwom choroby. U niego niestety wykryto to po kilku latach (problemy ze zdrowiem zaczęły się w gimnazjum, teraz jest na studiach), więc też różnica między wami może być znacząca. Ale myślmy pozytywnie! :) Głowa do góry i życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Dzisiaj było w szkole mi nagle duszno i jakoś ciężko na serce. Pielegniarka, że to też na tle emocjonalnym. Na początku jak powiedziała, że to nerwica, myślałam, że ze śmiechu nie wyrobie:D ale jestem przyzwyczajona do tego iż ona to tam udaje mądrą ; D Muszę wam napisać, że jednak dobrze zinterpretowałam swój sen i dzisiaj mi się lekko sprawdziło. Wszystko zależy od naszego nastawienia ; ) Wtedy to my mamy władzę ; D to by było na tyle ; )
 

sok_bananowy

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
73
Punkty reakcji
5
Wiek
35
No, ale fakt faktem, że nerwica też może dawać takie objawy. Mi się ciągle wydaje, że mam arytmię, a jeszcze nigdy mi to z badanie nie wyszło. Nie mówić już o dusznościach.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
a no dzisiejsi lekarze... Nerwica dam sobie rękę uciąć, że nie. A co do słabszego w sumie oddychania doszłam do wniosku, że to spowodowane zepsuciem w gim kondycji, bo mniej ćwicze ^^
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Generalnie nerwica, podrecznikowa, wystarczy poczytac Twoj pierwszy post. Bole serca???!!! A od kiedy serce boli? Bole pochodzenia wiecowego maja swoje zrodla w np. zakrzepicach lub w zawalach kiedy to obumierają komorki budujace sciany miesnia sercowego. Mysle, ze bol w kl. piersiowej nasilal sie podczas uciskania, wiec sa to bole nerwicowe, samo serce kuje czasami, sa to bole kujace, tez na tle nerwicy.

Leukocyty moga byc wieksze od hemoglobiny, nie robi to roznicy. O anemi mozemy mowic w sytuacji kiedy HGB=10 lub mniej.
 

von Lipwig

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
A co z tym niedoborem B12? Duży miałaś? Ona przecież wpływa na serce, bladość, jakieś swego rodzaju arytmie pracy serca, nawet szybkie zmęczenie pasuje. Jednak zależy od rozmiaru niedoboru. Jak Ci przy najświeższych badaniach wyszło stężenie B12?

PS. Odchudzasz się teraz bądź robiłaś to niedawno?:p

PS 2. Lestat bo Ci zylka strzeli z tego oburzenia:p Wrzuc na luz.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Jeśli chodzi o te wyniki z tymi leukocytami itp to pielęgniarka mi wytłumaczyła o co w tym chodzi, więc jest ok. Przy najbliższych nic o B12 nie było. Ostatnio bóle serca ustały. Zależało to widocznie od mojego stanu psychicznego. Nerwowy człowiek rzeczywiście jestem, ale nie w sensie, że ciągle się denerwuje tylko wiecie jakim : ] No "odchudzam" choć u mnie to słabo wygląda ; D
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
von Lipwig spox, jestem spokojny ;) Tylko mam wrazenie ze ciagle czytam te same posty ;)
 
Do góry