co jest lepsze: szkola prywatna czy publiczna?

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
moja siostra przeprowadzila sie do Warszawy co za tym idzie szuka nowego liceum. Moze polecicie jakas dobra szkole?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
hmm.. dobre? tu jest zestawienie najlepszych LO w Warszawie
http://www.egzaminy.edu.pl/content/view/253/5/
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
a jakie to sa szkoly? publiczne czy prywatne? bo ona raczej do jakiegos prywatnego by wolala...
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
w zestawieniu są tylko publiczne.
tu na będzie większość szkół prywatnych: http://maps.google.pl/maps?hl=pl&um=1&ie=UTF-8&q=szko%C5%82y+srednie+prywatne+warszawa&fb=1&gl=pl&hq=szko%C5%82y+srednie+prywatne&hnear=Warszawa&view=text&ei=_C15TOiyEsrGswbJ_qGyDQ&sa=X&oi=local_group&ct=more-results&resnum=1&ved=0CC0QtQMwAA
wszystko znajdziesz w internecie...
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
no tak tylko, ze z rankingu duzo sie nie dowiem o danej szkole:) Jakby nie patrzyl wazna jest tez opinia ludzi :) Dlatego tez ludziska do jakich wy liceow chodzicie w Warszawce ? ;) moze tez wiecie cos o innych szkolach oprocz swoich ?:) waaaazneee :p
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Ja swoje liceum szczerze mówiąc trochę źle wspominam, więc nie będę o nim pisała. Ale watek ciekawy, bo właśnie szukamy szkoły dla kuzyna. Podstawa to miła atmosfera i ciekawe zajęcia ;)
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
O kurcze no :) Moje liceum jest najlepsze :)
Atmosfera tutaj to podstawa :) Jest mało ludzi, co fajnie robi w klasach, bo jestesmy bardziej zgrani i nauczyciele mogą się nami lepiej zająć. Dobrze jest jeżeli chodzi o języki obce, wyjazdy fakultatywne i ogólnie o opiekę nauczycieli.
Ja już skończyłam tę szkołe, ale wspominam ją najlepiej.

To jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 61 im. Stefana Kisielewskiego na Ursynowie.

Jak chcecie sie wyleczyc ze szkolnej nerwicy, nie użerac sie z beznadziejnymi nauczycielami, miec swiety spokoj, uczyc sie i poznawac fajnych ludzi, to nlo 61, to najlepszy wybór :)
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Ze szkół niepublicznych to rzeczywiście dobry wybór. Języki mają na bardzo wysokim poziomie. Moja koleżanka przeprowadziła się do Polski z młodszym bratem i on tam ma zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców. Pozatym atmosfera tak jak piszesz, nie jest stresowa. Ja niestety nie miałam takiego szczęścia i słabo wspominam moją szkolę średnią :(
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
kimbra napisał:
Ze szkół niepublicznych to rzeczywiście dobry wybór. Języki mają na bardzo wysokim poziomie. Moja koleżanka przeprowadziła się do Polski z młodszym bratem i on tam ma zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców. Pozatym atmosfera tak jak piszesz, nie jest stresowa. Ja niestety nie miałam takiego szczęścia i słabo wspominam moją szkolę średnią :(
W moim życiu to był pod wieloma względami najpiękniejszy okres, ale faktycznie nie ze wzgledu na szkołę :p
Jako nastolatka kojarzyłam raczej ze snobizmem takie instytucje, a ich uczniów z nudziarzami, ale potem na studiach poznałam trochę ludzi z różniastych LO, była też dziwczyna po tej NLO 61 i wielu dobrych szkół niepublicznych, którzy mimo świetnych wynikow na maturze nie byli nudziarzami ;) Oni w większości lubili sie uczyć, nie kojarzyli tego z pracą feudalną w przeciwieństwie do większości, która uczęszczał do publicznych szkół. Dziś jako matka zastanawiam się nad niepubliczną szkoła dla dziecka. Nie od podstawówki, bo akurat mamy bardzo dobrą w rejonie, ale od gimnazjum.
 

hehehehehehe

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
72
Punkty reakcji
2
Mogłabyś napisać trochę o niej, osobowość, czy dobrze się uczy itp. Mi się wydaje, ze przeważnie, oczywiście nie jest to reguła, ale w publicznej jest trudniej, jeśli chodzi o naukę, na ludzi tez możesz różnych trafić, w prywatnej jest lepsza atmosfera, nie ma takiego wyścigu szczurów, jest się inaczej traktowanym. Ja chodzę do liceum publicznego i tez takie polecam. Do prywatnych szkół chodzą osoby, których rodzice mają dużo kasy, przez co mają łatwiej.
 

Anka1317

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o warszawskie szkoły prywatne to polecam ZDZ na Podwalu (pisałam już o tej placówce w innym wątku). Znam tą szkołę od strony uczniów, dwoje dzieci mojej koleżanki tam chodziło. Zawsze wypowiadała się o ich szkole w samych superlatywach. Warto sprawdzić w necie na pewno mają swoją stronkę.
 
Do góry