Co czytać?

jaropelka

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Mam przed sobą książkę Roberta Kaplowa pt. Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? Jestem zawiedziona. A książkę kupiłam, bo ktoś mi ją polecił... Może wy macie jakieś propozycje ciekawych książek?
 

Alolka

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
64
Punkty reakcji
2
Wiek
41
Miasto
Tychy
Witam. Mam przed sobą książkę Roberta Kaplowa pt. Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? Jestem zawiedziona. A książkę kupiłam, bo ktoś mi ją polecił... Może wy macie jakieś propozycje ciekawych książek?

Niebezpiecznie Tobie polecać:)
 

vanbooren

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jeżeli lubisz fantastykę, a w szczególności alternatywną historię świata polecam trylogię "Neandertalska paralaksa" (w równoległym świecie nasz gatunek wymarł a przeżyli neandertalczycy) oraz trylogię "Romanitas" - Cesarstwo Rzymskie, które nigdy nie upadło i ma się dobrze w XXI wieku, co nie znaczy, że wszystkim żyje się w nim znakomicie (dotychczas ukazały się dwie części, trzecia ma wyjść pod koniec 2010 r.)
 

Tiana

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
462
Punkty reakcji
0
zależy, co lubisz. Ja z amerykańskich pisarzy najbardziej lubię Grishama :D
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Jak to co czytać? Oczywiście tylko dobra i wartościową literaturę, dla każdego to oznacza coś innego i chyba to jest fajne, było by bardzo nudne gdybyśmy wszyscy czytali to samo. Ja skończyłam czytać "Ibis" Grodowskiego z goneta.net i jestem w trakcie "Człowiek jest tylko bażantem" Muller- polecam
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
Kisio masz rację, że nie ma najmniejszego problemu z tym co czytać, jest przecież tyle różnych tytułów, że jest w czym wybierać.
A możesz powiedzieć coś więcej na temat tych książek z goneta.net ??
O czym są te książki , co cię przekonało, żeby po nie sięgnąć.
 

ewa1112

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie piszesz, jaką literaturę lubisz. Jest wiele teraz blogów polecających nowości np. ja chodzę czesto na www.slowoczytane.blogspot.com albo na www.kobietazasciankowa.bloog.pl. Ale w tym drugim to raczej starszych książek recenzje znajdziesz. Nowości w tym pierwszym.
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
luomo - jeśli chcesz wiedzieć więcej o tych książkach to najprościej chyba zajrzeć na ich stronkę - sama czytam dwa e-booki, które mam właśnie stamtąd - w ogóle mam rozpoczętych mnóstwo książek bo chyba z pięć ale u mnie jest to już standard. Ciekawa jestem kiedy skończe je czytać ;)
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Hehe - ja podobnie, to znaczy czytam na raz kilka książek i boję się, że w końcu się w tym wszystkim pogubię ale jak na razie nie jest źle ;) Więc może dam radę ;) A obecnie czytam między innymi - "Cud nad Wisłą" Raniszewskiego z gonety, Vargasa Llosę i Tokarczuk - pełen przekrój przez różne gatunki ;)
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Witam. Mam przed sobą książkę Roberta Kaplowa pt. Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? Jestem zawiedziona. A książkę kupiłam, bo ktoś mi ją polecił... Może wy macie jakieś propozycje ciekawych książek?
Hmmmm... Ja dlatego czesto siegam do tworczosci Polskich pisarzy. Niedawno przeczytalam ciekawa powiesc obyczajowa, mlodego wspolczesnego- Romualda Pawlaka. "Poki pies nas nie rozlaczy" to opowiadanko o zwiazku, w ktorym "to cos" juz wygaslo. Dogorywa w codziennosci. A antidotum na smutki jest zakup malego, wystawowego pudelka. Mnie ta historia urzekla. Takze polecam :)
 

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
JA celuje glownie w ambitna fantastyke. Kieruje sie glownie nagrodami, bo w tym wypadku to naprawde pomocne. Tu jeszcze nagrody odzwierciedlaja wartosc - np. "Eifelheim" Flynna
 

Janos87

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
56
Punkty reakcji
0
JA celuje glownie w ambitna fantastyke. Kieruje sie glownie nagrodami, bo w tym wypadku to naprawde pomocne. Tu jeszcze nagrody odzwierciedlaja wartosc - np. "Eifelheim" Flynna

Co fakt to fakt , ja póki co siedzę w Nivenie ale do tej książki także dojdę :)
 

tander

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Polecam książkę Trudi Canavan "Łotr". Właśnie ją skończyłam i jestem zachwycona! Rewelacja;-)
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Miasto
Milton Keynes, UK
Książka, kórą polecam zawsze i wszystkim to "STO LAT SAMOTNOŚCI" Marquez'a.
Najlepsze co do tej pory czytałem.
A jeśli chodzi o fantastykę to najbardziej podobała mi się DIUNA - pierwsze trzy tomy, bo potem już nie...
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ja na fantastyce się nie znam za bardzo więc jedyne co mogę zaproponować to ta książka - więcej pewnie mógłby poradzić mój chłopak więc zapytam go o to ;) A w odniesieniu do wczesniejszej wypowiedzi - też uwielbiam "sto lat samotności" :)
 

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Co fakt to fakt , ja póki co siedzę w Nivenie ale do tej książki także dojdę :)
Jezeli podoba ci sie Niven sprawdz "Rakietowe szlaki" - zbior klasycznych opowiadan SF sprzed wielu lat. Mozna powiedziec ze fundamenty gatunku
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Miasto
Milton Keynes, UK
To ja polecę jeszcze Philip'a K. Dick'a - "Czy Androidy śnią o elektrycznych owcach" i ogólnie całokształt jego twórczości. Jego wyobraźnia powala...
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
Do góry