Co byście zrobili na moim miejscu?

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Czy skorzystaliście by z tej oferty, na moim miejscu?

Wśród kandydatów do I LO jest duża grupa osób ze znacznie zaawansowaną znajomością języka angielskiego. Dla nich właśnie chcemy utworzyć grupę z zaawansowanym językiem angielskim, przygotowującą do uzyskania certyfikatu FCE (First Certificate in English).
W tej grupie będzie nauczany język angielski:
* przez dwóch lektorów
* przez native speaker'a
* 6-8 godzin zajęć z języka
* zachowanie możliwości wyboru przedmiotów rozszerzonych w klasie trzeciej
* nauka także o historii Anglii, literatury Angielskiej i tym podobne "tematy poboczne"

Wstępnie już się zapisałem, ale nie wiem czy to jest dobra decyzja ...
Największym plusem tej klasy jest właśnie przygotowanie do FCE, na którym nie ukrywając bardzo mi zależy, ponieważ swoją przyszłość wiążę z zachodem. Nie wiem tylko czy zbyt szybko się "nie wypalę" bo aż takim orłem z angielskiego nie jestem - miałem dobry na koniec roku i 39 ptk z testu językowego. Nauka jest oczywiście bezpłatna. Mam także wątpliwości dot. tych 2-4 godzin dodatkowych na które będę musiał uczęszczać, dlatego że już w gimnazjum "cierpiałem" z powodu zbyt wielu godzin spędzonych w szkole. Co mi doradzicie?
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Faktycznie trudna decyzja.. Też bym miała problem z jej podjęciem na Twoim miejscu. Na szczęście ja mam jeszcze rok... :p
Ale jeśli nie przepadasz za historią itp. to może jakaś inna szkoła z mniejszymi ambicjami? Chyba ze w Twojej okolicy nie ma innego liceum o profilu językowym. Wybierz to, na czym Ci najbardziej zależy i w czym czujesz sie najpewniej.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Te wszystkie certyfikaty są o wiele bardziej szanowane niż fakt, że zdałeś z angielskiego maturę ;)
Więc się nie zastanawiaj i idź.
Najwyżej w trakcie zrezygnujesz, no chyba, że nie ma takiej opcji.
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
Idź! Certyfikat FCE bardzo może się przydać w późniejszym życiu. A masz możliwość uczęszczania na kurs za darmo :) W moim mieście kurs przygotowujący do FCE trwa około roku i kosztuje ponad 1000zł.
Na Twoim miejscu w ogóle bym się nie zastanawiała! Sam wiesz na pewno,że w obecnych czasach znajomość (dobra znajomość) języków obcych to podstawa.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
no pewnie, że idź. zwłaszcza jeśli masz taką okazję-kurs za darmo.
certyfikat bardzo się przydaje w późniejszym życiu, a tymbardziej jeśli wiążesz przyszłość z zachodem:)
 

Asaroth

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Na twoim miejscu bym nie poszła. Skoro nie jesteś orłem z angielskiego... A lubisz choc ten przedmiot?
Jak sie poduczysz trochę słówek to spokojnie możesz iść. Weź tylko pod uwagę, że jeśli jesteś słaba to jak sie będziesz czuła w klasie w której z założenia są ludzie umiejący angielski?
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Na Twoim miejscu wybrałabym tę klasę, bo podobnie jak Tobie, zależy mi na certyfikacie, bo zamierzam w przyszłości pracować i uczyć się na zachodzie. W której szkole jest taka oferta?
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Łatwo napisać, ale idź. Widać, że ta oferta Cię interesuje, a z angola zielony nie jesteś, więc przy lekkim wytężeniu szarych komórek zapewne sobie poradzisz. :D
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Angielski jest językiem dzięki, któremu możesz porozumieć się w każdej "dziurze" na ziemi ;) Dlatego nie zmarnuj takiej okazji ... nie będziesz żałować. Ja żałuję trochę, że moim przewodnim językiem jest Niemiecki ... ;(
 

Aspazja

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Dobrze zrobiłeś, że się zapisałaś co ci szkodzi? To daje ci szansę na lepsze poznanie języka a z tą nauką o historii Anglii to najprawdopodobniej tylko tak napisali a nauczycielowi będzie szkoda czasu na takie bzdety. Nie musisz mieć przecież najlepszych ocen z angielskiego, to zależy czy miałaś wymagającego nauczyciela. Ja jak poszłam do liceum to miałam gorszą ocenę od tych co umieli dużo mniej ode mnie więc się nie sugeruj stopniem. Ważne czy lubisz ten język bo jeśli nie to po co się męczyć?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
języki w naszych czasach są bardzo ważne, ale musisz sie poważnie zastanowić czy lubisz języki czy łatwo ci przychodzi ich nauka? w zasadzie jakbyś się uparł wszystko możesz wykuć (jeśli masz silną wolę) a później juz tylko praktyka..

jest po pierwszej rekrutacji w szkołach średnich i gdzie obecnie jest zapisany??
 
Do góry