Co byście wybrali...

B

Blancos

Guest
@Narcyza - prosiłbym, abyś nie pisała postów zawierających wyłącznie same emotikonki, ponieważ takie posty średnio wnoszą cokolwiek do dyskusji.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
witam wszystkich...
Mam do was takie pytanie, co byście wybrali... studia na Pedagogice czy praca za granicą w logistyce dobrze płatna... ?
Praca.

Pedagogika ? Skończysz studia i albo zasilisz szeregi bezrobotnych, albo będziesz zarabiać śmieszne pieniądze. Efekt będzie taki, że będziesz miała 25 lat i gówniany zawód (taka prawda - pieniądze rządzą światem). Za to jak pójdziesz do pracy to w wieku 25 lat będziesz miała doświadczenie + jakieś pieniądze odłożone. Możesz też w trakcie rozejrzeć się za jakimiś studiami zaocznymi, tak aby dla świętego spokoju mieć papier i "wyższe" bo w naszym porąbanym kraju, nie wiedzieć czemu dla ludków ma ten papier znaczenie (choć 3/4 g* z tego ma).

U nas się demonizuje studia, a prawda jest taka, że od dobrych kilku lat g* dają, poza jakąś idiotyczną, wewnętrzną satysfakcją. Gwarantuję Ci, że Twoja satysfakcja będzie większa gdy po paru miesiącach , roku, dwóch będziesz kasowała takie 4000 EUR, a jakiś twój niedoszły kolega ze studiów dziennych, będzie dumny, że po pół roku poszukiwań znalazł pracę. za 1500 zł ....

Ja siedzę w Polsce tylko dlatego, że mam dobry zawód (IT) i dobrego pracodawcę. W związku z tym żyję normalnie, na poziome takiego średniego europejczyka. Gdyby nie to, to już dawno by mnie w tym głupim kraju nie było...
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
to są dwa sprzeczne kierunki... to Ty powinnaś wiedzieć co chciałabym robić w życiu:)
ale.. nie ważne co wybierzesz, życzę powodzenia!
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
jeśli i Ernest w lutym do "dojtczlandii" spada... mając gdzieś swoje wykształcenie, kursy, szkolenia... jedź i Ty... Serio! Powodzenia...
W Polsce - mając wykształcenie - praktykę - kursy i szkolenia - wiedzę - zarobisz.... Nie prawda że nie...
Tyle, że... to bedzie 1/4 tego co z tymi samymi papierami na zachodzie...

bo...
na zachodzie CZŁOWIEK Z WYŻSZYM to częto odpowiednik Polaka po zawodówce... bądź śreniej bez matury...
Tam - większość to "matołki"... a ich WYŻSZE to nasza 3klasa szk. średniej...
i tacy jak MY - często, bardzo często - mają lepiej jak rodacy danego kraju...

U znajomka w warsztacie pod Dortmundem - Polak jest kierownikiem, i drugi Polak szefem zmiany...
Nemcy to - przynieś pozamiataj pomimo tego - że wyksztłceni po uszy...
To samo na budowach...
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Jeżeli miała to by być pewna praca to można (po jakimś) czasie studiować zaocznie.
Jeśli dobrze płatna to nie będzie problemu z opłaceniem czesnego.
W ten sposób obie rzeczy będą załatwione (wiem, dziwnie sformułowane).
 

arye

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
praca. drugi raz taka okazja może sie nie pojawić. a uczyć jeśli chcesz to możesz sie sama w swoim zakresie
 
Do góry