Co byście wybrali...

Wiki88

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
witam wszystkich...
Mam do was takie pytanie, co byście wybrali... studia na Pedagogice czy praca za granicą w logistyce dobrze płatna... ?
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
chyba jednak z mojej perspektywy pracę, studia też nie uciekną...
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Do licencjata daleko nie ma... A co będzie, gdy... za 5,6 lat do Twojej "logistyki" dopłynie kilkanaście bezrobotnych Polek / Polaków z Wyższym Wykształceniem logistycznym i znajomością 2,3 języków?? Mając 30 pójdziesz na studia? To po ich zakończeniu - będziesz miała 35-36 i ??? na Twoje miejsce będzie 100 innych w wieku 24 lat po... studiach. Różnica tylko taka, że... Oni zadowolą się wypłatą 1500euro a Ciebie, życie już nauczyło ... że to za mało by żyć w EU
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Pracę za granicę i studia zaoczne :p
A tak serio decyzja należy do Ciebie, przemyśl sobie plusy i minusy jednego, czy drugiego wyboru oraz w jakiej jesteś sytuacji ^_^
 

beltrix

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja bym wybrał pracę. Teraz nawet po studiach ciężko jest znaleźć pracę.
Wyjedź, zdobądź doświadczenie i wróć do kraju :)
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Ja zrezygnowałem - kończąc na licencjacie. Dalej nie było sensu. Na "przekwalifikowanie" zbyt późno już było... (Informatyka). Temat informatyki szedł a raczej biegł tak szybko do przodu że... studia zostawały w tyle. Niczego nowego nie byli wstanie uczyć więc wydawanie 3500zł na semestr mijało się z celem a i tak... w/g papierów od ponad 10lat mówią ... że mam niepełne wyższe i tyle mi styka. Powiem tylko - że im bliżej do 40-stki tym mniej chęci na naukę a Informatykę darowałem sobie 4lata temu bo... Świat za szybko pędzi. Dziś nie mam szans np. z nastolatkiem! Z jednej strony też bym wybrał pracę - lecz... gdybym mógł cofnąć czas - na bank bym skończył studia. Pozostała taka - niewyjaśnialna - wewnętrzna przykrość... lecz... gryzie się Ona z czymś bardzo ważnym. Mianowicie z tym:

* jeszcze chwila i wszyscy będą mieli Wyższe
* jeszcze chwila i wszyscy będą mówić po Angielsku
* coraz więcej pracy jest dla ludzi z Zawodówką a nie Studiami!
* mając fach w łapie zarobisz więcej jak po studiach!!

ale... to są tylko moje "myślonka"...

z jednej strony szkoda.. a z drugiej chciało by się to zakończyć...

A co do Zaocznych to.... w dzisiejszych czasach zaoczne PEŁNE WYŻSZE traktowane jest jak POLICEALKA.... więc, wydawać 5 lat kasę.... bez sensu
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Studiuję pedagogikę. Co dzień słyszę, że będę bezrobotna.
Wybrałabym pracę. Zarobisz, pójdziesz zaoczenie na studia.
 

Wiki88

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Praca pewna, zaklepana, w kraju którego język znasz?
Pracę.

Praca pewna, z językiem dam radę
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Masz 24 lata? '88 to Twój rocznik? I studia jeszcze nie rozpoczętę, tak? Czy dziekankę załatwiasz?
Fajnie mieć papierek, ale fajniej jest mieć pracę i kase. A po studiach pedagogicznych o "dobrze płatną pracę" ciężko.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Bierz robotę.
Mając dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę, a nie mając studiów, można świetnie żyć. Mając studia a nie mając pracy niekoniecznie.
 

Wiki88

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Masz 24 lata? '88 to Twój rocznik? I studia jeszcze nie rozpoczętę, tak? Czy dziekankę załatwiasz?
Fajnie mieć papierek, ale fajniej jest mieć pracę i kase. A po studiach pedagogicznych o "dobrze płatną pracę" ciężko.

nie, 20 skończyłam
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Jeżeli od razu przyjmą Cię do tej pracy za granicą, to się na nią zdecyduj. Jak będziesz studiować pedagogikę w Polsce, to będzie ciężko z dostaniem pracy.
 
S

Spamerski

Guest
Jeśli ktoś ma taki dylemat, to moim zdaniem powinien wybrać pracę. Chyba że idąc na studia ma już zapewnioną pracę, to wtedy, jeśli ma za co studiować, może iść na studia, na których być może i tak niczego się nie nauczy.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Pedagogika na dzisiejsze czasy? Bezsensu i bez przyszłości... Moja znajoma skończyła Logistykę z dodatkiem jakiegoś zarządzania. Uparła się 4 lata temu - i nauczyła się na blachę języka rosyjskiego i niemieckiego. Niemieckiego po to ... by otworzyć sobie rynek pracy. Rosyjskiego - bo ... nikt go nie zna a Wschód jest jej - czyli RYNEK zrzutu dla Niemców. Teraz uczy się .... uwaga! Tureckiego!!! Od pół roku siedzi pod Monachium w pewnej firmie która zajmuje się drzewem. Wszystko co z drzewa (meble itp.) Dzięki Rosyjskiemu - zarabia!!! (a widziałem kwity ze Sparrkasse) około 4500 euro!!! Nigdy nie dostała przelewu mniejszego jak 4300!!! I to tylko dlatego że: potrafi zarządzać kadrą i sprzętem (pojazdy) oraz zna Rosyjski!!! Siedzi w biurze i 8 godzin gada przez Neta lub telefon! Odpisuje na faxy i grzebie w Office. Śmieje się bo... w Polsce na podobnym stanowisku proponowano jej 2500-2800zł!! Za mieszkanie M2 w ULM płaci 550euro + opłaty czyli tyle co za M2 w Warszawie. Za tankowanie auta do dojazdów do pracy - płaci tyle samo co płaciła w Warszawie! bo wychodzi jej średnio około 130-150 euro miesięcznie. Jedzonko w Aldim, Lidlu jest w podobnych cenach do Warszawskich - czasami nawet tam jest taniej. Za prąd płąci zryczałtowaną taryfę 43euro na miesiąc. Mi - tu w Wawie - przyłazi 250-330zł miesięcznie! Więc - Ona ma taniej! No i ... w Polsce... Umowa Zlecenie a tam ... stały kontrakt! Ze swojej strony - zastanawiamy się z żoną nad wyjazdem po nowym roku. Znam w 70% niemiecki i w 95% Włoski. Zastanawiam się - co Ja tu robię? Niedawno zamknąłem firmę - bo... "mamy kryzys". Dostałem pracę na stanowisku blacharza / lakiernika samochodowego. Zaoferowano mi 2500-2700 i ... niestety musiałem brać bo nic innego nie ma. Za to samo w Monachium dostanę od 3000 w górę!!! Wymogi jak dla Mnie cieniutkie bo: spawanie TIG/MIG - MIG/MAG, cięcie plazmą, lakierowanie. 13000zł a 2500zł przy takich samych opłatach to... spora róznica...
Myślę że już w marcu - posty będę pisał z .... niemieckiego IP... :)
A Tusk i Pan Prezes niech się gryzą dalej... Oni wojny toczą a mi życie sprzed nosa spindala. Trzeba skończyć z patryiotyzmem i sentymentami i brać się w garść. Jeśli masz możliwość - spindalaj i to nawet teraz! Studia możesz skończyć na zachodzie!
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
Pracę plus studia właśnie w kierunku logistyki :)
A mam pytanie - czemu wybrałaś/wybrałeś takie studia? Bo ta praca to jakoś zupełnie inny biegun... :)
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Trochę mało czasu Ci zostało, co postanowiłaś?
Jeśli masz odwagę - jedź! Ja bym się nie odważyła. Korzystaj! Jak Ci nie wyjdzie, wrócisz i pójdziesz na studia.
 
Do góry