Co było przed wszystkim? Początkiem kosmosu i materii?

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
jakie badania

edit:
czas nie istnieje, jak ktoś już w tym wątku celnie zauważył, nie ma początku, ani końca jest teraz.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
jakie badania

edit:
czas nie istnieje, jak ktoś już w tym wątku celnie zauważył, nie ma początku, ani końca jest teraz.

Np.

Obserwacja kwazarow, okazuje sie iz jeest stopniowo mniejsza niz bylo to w przeszlosci.
Odkrycie uniwersalnego tla promieniowania coeplnego.
W 1960 przeprowadzono eksperynent liczenia odbiornikow i rowniez wyszlo ze w przeszlosci bylo ich wiecej.

Czas nie istnieje, to my przemijamy.
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
studiujesz fizykę ? kwazary emitują energię równą całej galaktyce, jasność niektórych zmniejsza się w przeciągu paru dni, wobec czego są małymi obiektami ...

uniwersalne tło promieniowania ... a co to takiego ?

jakich odbiorników.

problem nie w tym co człowiek może zbadać, problem w tym, że nie wiemy gdzie jest koniec wszechświata, czy to co widzimy jest np. jedną miliardową/bilionową/czy dziesiątą częścią, a może jest nie-skończony. dlatego nigdy człowiek nie wykaże, czy entropia osiągnie stan stały. poza-tym twierdzenie, że tak istotnie będzie jest błędem, bo nie odkryliśmy granic wszechświata, dlatego nie wiemy czy jest on układem izolowanym.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
to sa najdalsze widoczne ciala, jakby entropia malala to tych obiektow by sie pojawialo wiecej a nie mniej

szukanie nie boli

http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmic_microwave_background_radiation

odbiorniki to wszelkie ciala niebieskie posiadajace mozliwosc emisji ciepla (chyba)

tak, ale wyzej wspomniane fakty sugeruja ze wszechswiat sie ochladza, czyli entropia rosnie...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
czy mam racje to nie wiem :D nikt nie wie, to tylko hipotezy, wciaz czlowiek o kosmosie wie bardzo malutkoo
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
albo nie

nie ma najdalszych widocznych ciał, bo ich nie możemy zobaczyć, nie możesz zobaczyć co jest za widnokręgiem, poza-tym na "mapie" promieniowania materia rozmieszczona jest różnie i w zależności od kierunku wraz z odległością ich nie "ubywa" ... rozmieszczenie galaktyk gdy nie są układami izolowanymi nie ma znaczenia, wszystkie obiekty emitują promieniowanie, ( nie ma zera bez.. ) które do nas może dojść pod warunkiem, że prędkość ucieczki przewyższa siłę grawitacji, odbiornik nie może emitować, tylko odbierać, więc nie można pisać, że odbiornik emituje. poza-tym światło które do nas dochodzi pochodzi z bardzo bardzo dawna, a jeżeli wszechświat nadal się rozszerza, to nigdy nie zobaczymy co jest przed nami ...

ani ty nie masz kwalifikacji żeby o tym pisać, ani ja, poza-tym słabo mi się robi, bo fizyka zaczyna przyjmować formę baśni tysiąca i jednej nocy, z mojej strony tyle, za-pewne większość tego co napisałem mija się z prawdą, część bierze swój początek z wyobraźni, część z ograniczonej wiedzy, a posługiwanie się wikipedią ( co sam w tym wątku robiłem ) jest nie-cenzuralne i powinno być karalne.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
mowa byla o tych ktore mozna jeszcze zobaczyc ;]

wlasnie ze ubywa

aby stwierdzic ze wszechswiat nie jest ukladem izolowanym konieczne byloby wykazanie jakiegos "otoczenia" z ktorym wymienia energie i mase, o ile mi wiadomo nic takiego nie stwierdzono

ja tylko wspominam o znanych juz faktach i nic wiecej

wikipedia to najwygodniejszy i najprostszy wybor aby ogarnac wiedze przynajmniej PODSTAWOWA, nikt tez tego nie traktuje do konca serie
 
Do góry