Co będzie jeżeli nie dostanę się do szkoły pierwszego wyboru

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Witam!
Ostatnio pisałem egzamin gimnazjalny...
Z:cenzura:ałem go strasznie... Powaliło mi się wszystko i dostanę może koło 40 pkt, do tego dojdzie około 30 pkt za świadectwo...

W tym tygodniu zacznie się elektroniczna rekrutacja w systemie KSEON...

I mam zamiar złożyć papiery na pierwszym miejscu do Technikum, a na drugim do Zawodówki, które znajdują się w tym samym budynku.
Może będę miał farta i się dostanę do tego Technikum, bo wiele osób zawaliło egzamin z matmy i w tym roku progi będą niższe...

Co jeśli nie dostanę się do szkoły pierwszego wyboru, czyli tego Technikum?
Papiery, które złożyłem automatycznie przejdą do tej zawodówki, czy będę musiał jechać do szkoły i zanieść nowe podanie, zaświadczenie lekarskie itd.?
Jeżeli nie dostanę się do szkoły pierwszego wyboru to do szkoły drugiego wyboru będę się mógł dostać dopiero podczas dodatkowej rekrutacji w sierpniu?
Czy będę od razu na liście przyjętych do tej Zawodówki, czyli szkoły drugiego wyboru, która przypominam znajduję się w tym samym budynku...

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego systemu KSEON.

Czytałem na innym forum, że ten system oblicza punkty i podpowiada czy się dostaniemy do tej szkoły czy nie, ale jak on ma obliczyć nam punkty jak jeszcze nie wiadomo ile ich będę miał, bo wyniki egzaminów będą w czerwcu, tak samo świadectwo też dostanę w czerwcu...
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
te same papiery co na technika masz na ucznia zawodowki , jak system cie wyeliminuje z tech. to pojdziesz do nastepnej podanej szkoły , jak wyeliminuje cie z tamtej to idziesz do tej trzeciej , jak nie trafisz do trzeciej.. to i tak znajdą ci jakąs zawodówke.
 

kierowiec

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
47
Punkty reakcji
1
Pierw jest lista przyjętych, potem się idzie i wybiera tą do której się dostałeś, mogłeś się dostać do dwóch czy trzech. Dopiero potem jest lista przyjętych. Jeżeli nie ma cię na liście a jesteś na rezerwowej to czekaj na drugi nabór, bo jest szansa, że wskoczysz jak ktoś zrezygnuje.
 

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Czyli ten system po prostu dopasowuje mnie do danej szkoły?
W jaki sposób mnie dopasowuje skoro nie ma jeszcze wyników egzaminu (będzie dopiero 18 czerwca) ani nie mam jeszcze świadectwa z ocenami i innymi osiągnięciami i nie wiem ile będę miał punktów...
 

kierowiec

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
47
Punkty reakcji
1
Za moich czasów tego nie było. Ale to pewnie jakaś info do szkół na ile ucznów mają się gotować.
 

kenkos

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2010
Posty
76
Punkty reakcji
1
Chyba kazdy wie, ile mniej wiecej ma pkt? podania sklada sie wczesniej, natomiast przed rekrutacja chyba sie uzupelnia? nie wiem... :p tez dopiero mam to przed soba.
 
Do góry