Ciemne pieczywo

wifi

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
mam dylemat:D postanowilam walczyc z kilkoma nadprogramowmi kilogramami, ale nie mam zamiaru przechodzic na drastyczna diete tylko po prostu zmienic troche jedzonko...wiem ze powinnam zrezgnowac z ciemnego chleba, ale skad mam wiedziec ktory jest faktycznie dobry, tzn nie jest sztucznie barwiony i nie ma calej fury konserwantow? czy sa jakies ktore mozecie mi polecic?
 

ElizQa

exmiziaczkamisia.
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
2 293
Punkty reakcji
0
Miasto
z krainy bajek :D
Najlepiej będzie jak będziesz kupować chleb biały,
Albo taki ciemniejszy z różnymi ziarnami,
Np. Słonecznika ;)
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
no chyba z jasnego powinno się rezygnować... bułek, rogali, bagietek, chleba...
ciemne pieczywo razowe, sojowe, albo typu Wasa jest raczej ok
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Pieczywo Wasa. Mniam. Polecam. Jest bardzo dobre i kromka ma jedynie ok. 30kcal, podczas gdy kromka zwykłego chleba ok.70kcal...

Wasa. I kropka.
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
Oj tak, wasa jest pyszna ;) Na poczatku wydaje się taka... sucha, ale potem się przywyczajasz ;)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
O I ja też polecam kruchutkie i smaczniutkie :) Wasa i tym podobne pieczywo jest smaczne i nie tuczy :]
Zrezygnuj też z masełka (jeśli urzywasz) bo to też robi swoje a różnice zauważysz.
 

Agniechaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
559
Punkty reakcji
0
Mhm,Wasa jest pyszna ;)

Ale za to nie lubie ciemnego chleba,a co dopiero pumpernikiel <_<

Jem zazwyczaj biały,albo Wase :p
 

chili

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem wogóle nie powinnaś jeść chleba, a jeśli nie wytrzymasz to tylko żytni(bez dodatków mąki pszennej)- taki chleb jest najzdrowszy i najmniej tuczący. Jeśli mogę coś polecić to kiedyś lekarz przepisał mi(ze względu na stan zdrowia)bardzo dobrą dietę. Jest ona idealna, żeby schudnąć, ale również zdrowo się odżywiać. Dieta molega na wyeliminowaniu z diety:
- cukru
- mąki pszennej
- mleka w proszku(znajduje się w prawie wszystkich jogurtach)
- gotowanych warzyw
- owoców zawierających dużo cukru, np. banany, winogrona
Niestety jest to dieta dla wytrwałych, ja z miłości do pierogów i makaronu wytrzymałam tylko rok, ale świetnie się czułam i wyglądałam. Zupełnie zmienia się wygląd skóry, znika przęmęczenie itp.
 

wifi

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
nawet, nei zartujcie, co to za zycie bez pieczywa i tylko na wasie?no to juz chyba ciemne zostanie:(ostatnio juz nawet kupilam jedno, pakowane co prawda (szulstad), ale ma to ten plus, ze widze ile kalorii itd jem:) smakuje calkiem niezle tyle ze paczuzka to tylko kilka kromeczek wiec musze jesc powoli:)
 

chili

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Nie jeść W OGÓLE chleba?! <_< Moim zdaniem to trochę przesada... Przecież chleb to jest najważniejszy pokarm...
Mi było ciężko się odzwyczaić, też tak myślałam, ale teraz już sie przyzwyczaiłam i prawie wogóle nie jem. Jak nie wytrzymuje to wciągam żytni- przynajmniej ma jakąś wartość. A wasa sucha jest bleee...
 

AragornFan

~unforgetable~
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Miasto
**Z TwoicH SnóW**
z jasnego się rezygnujeeee :mruga:

najlepiej jedz ciemny z ziarnami, pumpernikiel albo chrupki wasa, nie więcej niż 3 kromki dziennie :D

:papa:
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Wszelkie chleby z dodatekiem mąki pszennej są najbardziej tuczące.
Do diety polecam chleb żytni :)
Dietetyczka mojej mamy mówi że jest najlepszy.

PS Ale niezbyt smaczny jest xP
 

wera83

szalona wredotka :D
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z piekiełka :D Ja tam rządzę :P
Raczej na odwrót powinno się zrezygnować z białego chleba a nie z ciemnego. Ciemny chleb jest najzdrowszy :)

Najlepszy jest ze słonecznikiem lub ze śliwkami
 

hellen

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
zdecydowanie ciemne!jezeli chcesz ograniczyc kalorie,to najlepiej takie ze sliwka-ziarna slonecznika maja jednak troche kalorii:)takie pieczywo mozna spotkac w piekarniach,jest tez taki szulstad z teog co sie orientuje.na pewno lepiej jesc tak niz biale pieczywo na sniadanie i na kolacje,bo ono faktycznie tuczy:)powodzenia w nowej diecie!!:)
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Nie jeść W OGÓLE chleba?! <_< Moim zdaniem to trochę przesada... Przecież chleb to jest najważniejszy pokarm...
Popieram, cos trzeba treściwego zjesc, a nie na samym wasa i jakis cudach bo długo tak czlowiek nie pociągnie, a po drugie ciemny chleb zawiera bonnik potrzebny do przemiany materii, więc calkowita rezygnacja z chleba jest bez sensu.
 
Do góry