Ciekawostki o wodzie

basiacop

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Warszawa
Hej!
Potrzebuję jak najwięcej ciekawostek dotyczących wody. Moga być z różnego obszaru. Poczynając od świata, Afrykę, poprzez zdrowie, urodę, kończąc na jakichś mitach o wodzie. Tak więc wszystko, co wiecie. :)
Dla przykładu podam 3 swoje:
1. Ziemia to zamknięty system, tzn., że rzadko traci zasoby wodne. Taka sama ilość wody występuje dziś, jak i milion lat temu.
2. Człowiek odczuwa pragnienie, gdy straci chociaż 1% z całkowitej ilości, jaką posiada w ciele.
3. Waga, którą gubimy po ćwiczeniach jest wagą wody, a nie tkanki tłuszczowej.

Czyli chodzi mi o coś takiego. :)

Prosze o pomoc i z góry dziękuję.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Widzę, że bardzo ciekawy temat powstał. Ja też lubie dyskutowac o wodzie.
Ciekawostki:
1.22 marca Dzień Wody :D
2. każdego dnia tylko z wydychanym powietrzem tracimy od 400 do 500 ml wody, a w trakcie upałów nawet więcej,
3. woda, która nie spełnia standardów higienicznych bywa przyczyną rozwoju epidemii,

Pozdrawiam.
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
1.Średnie zużycie wody w Polsce: 145 litrów na osobę dziennie (w miastach)
2.Woda w okresie zimowym, ochładzając się, oddaje ciepło zgromadzone w okresie letnim.
3.Ciało kobiety składa się w około 60% z wody a mężczyzny w około 65%, ponieważ z natury organizm kobiety zawiera więcej tłuszczu. /i masz babo placek :p /
 

anthonyW

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
ja podam ciekawostki, ktore zrobily na mnie najwieksze wrazenie (nie wiem czy sa prawdziwe, ale pochodza z powaznych zrodel)

"1 litr zużytego oleju silnikowego wylany do rzeki lub kanalizacji jest w stanie zanieczyścić 1 milion litrów wody"
"kilogram wyrzuconej wołowiny oznacza zmarnowanie 50 tysięcy (!!!) litrów wody użytych na jej wyprodukowanie"

o wodzie był tez fajny materiał we Wprost. moze znajde, to ci zeskanuje.
 

basiacop

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Warszawa
ja podam ciekawostki, ktore zrobily na mnie najwieksze wrazenie (nie wiem czy sa prawdziwe, ale pochodza z powaznych zrodel)

"1 litr zużytego oleju silnikowego wylany do rzeki lub kanalizacji jest w stanie zanieczyścić 1 milion litrów wody"
"kilogram wyrzuconej wołowiny oznacza zmarnowanie 50 tysięcy (!!!) litrów wody użytych na jej wyprodukowanie"

o wodzie był tez fajny materiał we Wprost. moze znajde, to ci zeskanuje.

Super by było! Bardzo proszę! :)

Muszę napisać coś, co ostatnio znalazłam na stronie Edenu na Facebooku. Niewiarygodne, ale Polska jest jedynym krajem europejskim zagrożonym w najbliższej przyszłości brakiem wody! Tam było napisane, że w 2025 roku zacznie się w Polsce deficyt wody!

Ale ja więcej, więcej ciekawostek potrzebuję. Za już otrzymane wielkie dzięki! Są super! :D
 

ahaps

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Skoro potrzebujesz więcej to dorzucam swoje. :)

1. Ponoć w 2025 roku w Polsce zacznie brakować wody pitnej.
2. Woda w pracy polepsza wydajność pracownków. Co jednak ciekawe, świadomość ta jest dużo większa w firmach, gdzie już jest dystrybutor z wodą. :p
3. Niemowlaki i dzieci nie powinny pić wody mineralnej, tylko źródlaną.
4. Uczucie pragnienia jest często mylone z uczuciem głodu. :D Najpierw więc wypijmy szklankę wody, a potem jedzmy! (To taka mała rada dla wszystkich borykających się z nadbagażowymi kilogramami). :)
5. Uczucie pragnienia już jest sygnałem odwodnienia organizmu. Należy pić wodę często, małymi łykami.

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę. :)
 

ahaps

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Woda, odwieczny lek na kaca :D

Hahahaha.... Ostatnio szukałam w necie sposobów na kaca i zobaczcie jaką wypowiedź na jednym z for znalazłam:
"Czy ktoś z Was próbowął zwalczać kaca wodą? Nie mówię tu o porannym suszeniu, ale o popijaniu alkoholu wodą lub wypiciu minimum pół litra wody przed pójściem spać po dłuższej zakrapianej imprezie.
Ostatnio na imprezie firmowej postanowiłem to wypróbować. Wszyscy popijali wódkę sokami, natomiast ja usiadłem przy naszym dystrybutorze z wodą Eden i nią popijałem alkohol. Następnego dnia to moi kumple okupowali dystrybutor Edenu, a nie ja.
Może więc to działa? Mieliście takie doświadczenia?" (jacob12)

Tak więc, Twoje zdanie SoulJAH się potwierdziło. :) Kup sobie jeszcze dystrybutor Edenu, a kac będzie dla Ciebie pojęciem obcym. :D
 
Do góry