Cichy ślub

pegaz

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2006
Posty
233
Punkty reakcji
1
Wiek
47
Brak wielkiej fety, tłumów, bez sypania ryżem i świadków z obrączkami, bez zapowiedzi i spowiedzi, bez nauk małżeńskich i myta na prowizorne szczęście w plebanii. Tylko my – dwa zespolone serca i uprowadzony do zaściankowego kościółka kapłan, wyrwany ze snu w środku nocy ^_^

Nie wiem jak Wy, lecz osobiście bardzo ciepło odczuwam taką formę ślubu ... bardzo intymnie i dozgonnie szczerze ...

Co sądzicie o "cichym" ślubie ?

Zapraszam do wypowiedzi :)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
reumatycznie :D

rzadko który pan ma w dzisiejszych czasach takie pomysły ;)

Wiem ze niektore z moich koleżanek nie wyobrażają sobie ślubu bez familii. Ja owszem :)

Mi się marzy kościelny jednak dla uroków tej magii sukienkowej, tych słów "ja biorę ciebie", choć pewnie chciałabym żeby przeszło coś w style amerykańskiego zwyczaju - że można zmodyfikować słowa przysięgi :)
Chciałabym na niego zaprosić moich znajomych ze studiów, netu, podstawówki, liceum i pracy :)
Ale potem żadnego wesela tylko skromny obiad dla rodzin i daleka podróż poślubna, która będzie tym czasem tylko dla nas :)

ogólnie więc zamysł mi się podoba, ale bym go nie zrealizowała :)

zaś nauki przedmałżenskie - niekoniecznie te koscielne to czasami sie jednak przydaja :) widziałam taki filmik, w ktorym pokazywali takie pary na tych naukach - okazywało sie czasami ze po nich zrezygnowali ze slubu. Musieli sie na nich zmierzyc z hipotetycznymi sytuacjami 0 np co bys zrobil gdyby partner był bezpłodny lub niepełnosprawny? Czasami takie rzeczy wychodzily na jaw jak rozbieznosc pogladow nie do pogodzeniai ludzie sie rozchodzili. Wg mnie lepiej tak niz po ślubie...
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Cichy ślub jak najbardziej mi się podoba, lecz kościelny. Z obrączkami, świadkami, spowiedzią, mszą... wszystko normalnie lecz bez tych "tłumów".
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
A ja chyba jednak wole pamiętliwe weselisko.
Dużo bawiących się ludzi, glośna muzyka.. :)
Tak, tak, to chce.

Tylko my – dwa zespolone serca i uprowadzony do zaściankowego kościółka kapłan, wyrwany ze snu w środku nocy
Mimo wszystko to mi się jak najbardziej podoba :)
Ale sluby od początku świętowało się glośno.. :)
I tak mi się kojarza.
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Hmm... Jakoś różnie to odczuwam. Owszem cichy, być moze, ale zachowujac wszystkie te Pobożne zwyczaje. Wlasnie spowiedź, i tak, jak wierząca osoba. Ale cichy ślub owszem, bez wielu ludzi, najblizsza rodzina, przyjaciele. Z tym, że i tak fajnie by było gdyby było więcej ludzi, wsyscy wazni ludzie, bo inaczej mogliby poczuc sie urazeni.. prawda? A potem wesele, byloby milo, przyjamnie :) i wszysycy byliby zadowoleni. poprawiny juz mniejesze, w domu, a potem jadę w podróż poślubna mhm ;)
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
ślub dla młodej pary, wesele dla gości. taka prawda.
z jednej strony chciałabym mieć taki cichy ślub tylko dla nas. ale z drugiej... chciałabym się podzielić moim szczęściem z innymi, bliskimi mi ludźmi.
 

wilczurzyca

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mój chłopak marzy o własnie takim cichym ślubie, w jakims starym kośiółku w Zakopanem:) Plan mi sie brdazo podoba, jednak... jestem jedyna córka mojej may i na pewno chciałaby byc na moim śłubie, poza tym rodzina, mój brat też brał ślub jak najbardziej tradycyjne z weselem itd.
Kompromisem byłby dla nas skromny ślub tylko z rodzicami, świadkami, rodzeństwem, potem obiad w jakiejs knajpce i w podróż poslubna, podobnie jak u Carmen.
Ale cały czas niesamowicie kusi mnie ten cichy ślub:)
 

adin

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
ja stoję twardo na Ziemi nie wiem jak Ty..jeśli nie to dalej lataj w chmurach...
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
adin jaka jest zależność pomiędzy stapaniem po ziemi a cichym ślubem?
z twojego postu takie cos nie wynika
pisz jaśniej jeśli łaska :/
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
w październiku biorę slub- jaki? może nie cichy ale skromny, bo po co brac pożyczki? zadłużać się. Po co mi te tłumy? Przeciesz najważniejsze, że on zostanie moim Mężem- bo to jest dla mnie najważnejsze. Na moim ślubie będą rodzice i światkowie- bo bez nich nie ma jak wziąść ślubu. Jeszcze rodzice nam mówią o chrzestnych, eh. A jak będzie to już nie wiem. Sukni nie będę kupowała jakomś za 1800zł tylko skromną, ale ładną. A kościółek będę załatwiała z chłopakiem na poboczu mojego miasta- tam jest taka ładna kapliczka z fajnym Księdzem :) I czego mi więcej trzeba- najważniejsze, że zostanę Jego Żoną!
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
ja mialam brac slub.. w pazdzierniku.. na moje urodziny. nie wypalilo.. chlopak idzie do wojska.. :|
nie wiem jaka jest druga planowana data.. pewnie bedziemy o niej myslec jak chlopak bedzie juz po wojsku.. heh...
a slub mialbybyc moze nie potajemny.. ale cichy.. wsrod.. rodzicow.. rodzenstwa.. i swiadków..
tak ja z clopakiem planuje.. bo niechcemy brac pozyczki na slub.. ale znając moich rodzicow to tak nie bedzie..
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
z jednej strony chciałabym mieć taki cichy ślub tylko dla nas. ale z drugiej... chciałabym się podzielić moim szczęściem z innymi, bliskimi mi ludźmi.
to tak jak ja. No ale mam jeszcze czas na zastanowienie się ,bo ślubu jeszcze z chłopakiem nie planujemy ;)
 

aadamm158

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2006
Posty
387
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Hajnówka
ale poco odrazu pozyczki czy asz tacy ludzie sa biedni zeby niemieli tych 15 tysiecy na słub no bez przesady z czym do ludzi cichy zalezy z kim ale ja lubie zeby bylo duzo ludzi zeby bylo mozna sie bawic do samego rana :) a nie w knajpce jakiejs to nie pojemu:)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
aadamm158 ty chyba nie wiesz co mówisz..
15 tys to mało?
średnia krajowa w Polsce jest około 2 tys
zresztą slub to nie jedyny wydatek
młodzi chcą gdzies pojechac, gdzieś mieszkać, coś w tym mieszkaniu miec itp
jaki jest sens wywalania 15 tys na wesele po to zeby ciotki i wujki mogli sie nażreć za przeproszeniem naszym kosztem?
15 tys to jest roczna spłata kredytu mieszkaniowego
fajna podróz poślubna
lub wypasiste wyposażenie kuchni (moze i na przedpokoj by starczylo)
no ale lepiej na wódzię i dj-a....
 

aadamm158

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2006
Posty
387
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Hajnówka
no wiesz umnie w miescie gral zespuł zorka ponad 300 ludzi :cenzura:ista zabwa byla i wydali 15 za same lokale i zespul a reszta nieiwme n iechwalili sie ale naprawde warto muj znajomy kreci wesela kazde wesele jak wypali an dvd daj mi obejzec wszystkie sa :cenzura: a natmy co bylem łoooo glowa mala kozackie :)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
aadamm158 może ty jesteś taki kasiaty, ale ie wszyscy. Ja na rodziców pomoc nie ogę liczyć, i na pewno nie miałabym 15 tyś. Jesteś jakiś dziwny :/

Kasia1986 a w czym przeszkadza wam wojsko? przeciesz kiedy Faceci są w wojsku to też biorą śluby :)
 

adin

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
adin jaka jest zależność pomiędzy stapaniem po ziemi a cichym ślubem?
z twojego postu takie cos nie wynika
pisz jaśniej jeśli łaska :/


chciażby z tego względu,że nie jest radośnie odbierane przez rodzinę...
w telenowelach to jest norma,ale w życiu ludzie nazwą Cię dziwakiem..będzie podziw?będzie,ale sceptyczne nastawienie zostanie

którzy będą kompletnie zalani, a na następny dzień nie będą pamiętać jak mają na imię :]
co ma piernik do wiatraka .. ciche śluby to się niby w chmurach zawiera ?! :p
wyrwałaś z kontekstu..tak każdy potrafi przytoczyć,przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź,a sama sobie odpowiesz
 
Do góry