Ciąża? Pomoc Pilnie Potrzebna...

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
No tak USG moze cos pokazac po 4, 5 tyg dopiero... Mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie wszysko w porzadeczku:) Daj jak sprawy sie maja:)

Gin powiedział, że USG wykrywa ciążę dopiero od 6 tyg. A ja właśnie dzisiaj dostałam okres, wzięłam gorącą kąpiel i to mi przyspieszyło ;)
Jedna mała uwaga - to nie gonadotropina kosmówkowa wytwarza łożysko, a łożysko wytwarza gonadotropinę kosmówkową. Autorka na pewno wie i zrobiła "czeski błąd", ale czytający mogą nie wiedzieć.
A skąd masz takie informacje? Mój gin mi tak powiedział, wkleję nawet definicję z wikipedii : Gonadotropina kosmówkowa (hCG, Chorionic gonadotrophin, ATC: G 03 GA 01) - hormon produkowany od 8 dnia ciąży przez łożysko.
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
teraz to już będę uważać i się zabezpieczać należycie, a nie ciągle ryzykować :p
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
Princess przeczytaj raz jeszcze ta definicje z wikipedii i to co napisala Ania a zobaczysz ze to jedno i to samo pomylilas sie najnormalniej
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
A skąd masz takie informacje? Mój gin mi tak powiedział, wkleję nawet definicję z wikipedii : Gonadotropina kosmówkowa (hCG, Chorionic gonadotrophin, ATC: G 03 GA 01) - hormon produkowany od 8 dnia ciąży przez łożysko.

Nio właśnie - hormon jest wytwarzany przez łożysko a nie łożysko przez hormon :D
 
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
452
Punkty reakcji
0
Miasto
..::-Legnica-::..
Ja w tej chwili jestem w podobnej sytuacji jak autroka tematu, tylko że okres powinnam dostać dzisiaj, i sie strasznie boję.
princess, mówisz że gorąca kompiel przyspieszyć może??, sprubuję
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Zrób test. Kąpiel może nieco przyspieszyć okres, ale tylko jeżeli nie jesteś w ciąży. Nie jest to środek poronny, więc nie zmieni to nic.
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
mnie ta kąpiel pomogła, dostałam okres jeszcze tego samego dnia :) oczywiście ta metoda pomaga jeśli nie jesteś w ciąży. napisz jak tam
 
Do góry