Ciąża bliźniacza

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja bym chyba wolala dwoje za jednym zamachem i miec spokoj do konca zycia

prawdopodobienstwo mam duze

byle tylko bylo to zaplanowane :]
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
No wiadomo wiadomo ;) Dlaczego od razu kobieta jest biedna?Nie rób z niej ofiary losu :D Ja byłabym dumna, że mogę urodzić bliźnięta, może mówię tak dlatego, że nie muszę się męczyć przy porodzie, no ale cesarka też boli hehs
 

mama_muminka

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z doliny muminków
wiadomo, ze jest ryzyko na zajscie w ciaze blizniacza jak sie dlugo bierze tabletki, ale istnieje tez ryzyko np takie, ze dziecko bedzie chore... wiec nie wiem czy warto kombinowac ;] lepiej pogadac o tym z lekarzem
 

PreMediCare

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Drogie Panie,

z ciążą bliźniaczą mamy do czynienia wówczas, gdy w macicy rozwijają się jednocześnie dwa płody. Lekarze wyróżniają dwa zasadnicze rodzaje ciąż bliźniaczych, w wyniku których na świat przychodzą bliźniaki jednojajowe tzw. identyczne, bądź też nieidentyczne nazywane bliźniakami dwujajowymi. Z medycznego punktu widzenia najważniejsze jest jednak stwierdzenie czy bliźniaki mają osobne czy wspólne łożysko (kosmówkę). Mimo tego, iż ciąża mnoga nie jest niczym wyjątkowym, przez lekarzy traktowana jest jako ciąża podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że mama bliźniaków powinna szczególnie dbać o siebie i swoje zdrowie. Koniecznie więc przez te 9 miesięcy powinna regularnie odwiedzać ginekologa i obowiązkowo wykonać badania prenatalne. Przyszła mama musi pamiętać, że ciąża mnoga oznacza częstsze niż zwykle wizyty kontrolne. W pierwszym i drugim trymestrze będzie ona musiała spotykać się ze swoim lekarzem prowadzącym co 2–3 tygodnie, a w trzecim nawet co tydzień. Przed nią również znacznie więcej badań USG – raz w miesiącu w przypadku bliźniąt dwukosmówkowych lub raz na dwa tygodnie, jeśli spodziewa się bliźniąt jednokosmówkowych. Ciąża bliźniacza to ogromne wyzwania dla przyszłej mamy. Warto jednak je podjąć, aby po 9 miesiącach cieszyć się podwójnym szczęściem.

Zespół Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare
 

migotka_mi

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2023
Posty
9
Punkty reakcji
0
Pamiętajcie dziewczyny, żeby w przypadku ciąży bliźniaczej koniecznie wykonać badania prenatalne. Upewnijcie się, że maluszki są zdrowe. Ze swojej strony polecam Wam wspaniałą panią doktor, u której moja znajoma je robiła - dr Rozmus-Warcholińską. To lekarz, któremu zdecydowanie warto zaufać. Jest rzetelna i bardzo dokładna, co przy ciąży bliźniaczej jest bardzo ważne.
 
Do góry