Ciągle mi słabo - co to jest?

liza_mineli

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Nie lubię użalać się nad sobą, ale męczy mnie sprawa i chcę zapytać czy ktoś poznaje jakieś objawy - o mało nie wywaliłam koszyczka ze święconką w kościele, bo już po raz któryś w tym miesiącu nagle zrobiło mi się słabo. Zupełnie znikąd to przychodzi - na przykład wstaję z kanapy i nagle wszystko zaczyna mi wirować, przed oczami białe plamki i już czuję, że stracę przytomność, ale oddycham głęboko i jakoś przechodzi. I to tak od niedawna, wcześniej się nie zdarzało. Boję się, że kiedyś zemdleję i rozwalę sobie głowę na przykład. Nawet nie wiem do jakiego lekarza z tym pójść... Mam nadzieję, że to nie serce... Co mi może być waszym zdaniem?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Albo cukrzycę, pójdź do lekarza rodzinnego, on skieruje Cię na badania i ewentualnie do neurologa. Nie przejmuj się tym za bardzo, pamiętaj, że to może być zwykłe przesilenie wiosenne
 

florentinaaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Tomoze byc cokolwiek wiec do lekarza ogolnego wybierz sie. Troche badan bedziesz musiala zrobic, bo i EKG i mozgu badanie tez sie przyda, ale chyba chcesz miec spokoj, co nie?
 

omrtea

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
e, serce to nie jest. tak po mojemu to poprostu niedociśnienie masz, chociaż na medycynie dopiero jestem na drugim roku, więc jeszcze wszystkich rozumów nie zjadłam :/. to tak jest, że przy wstawaniu w głowie może ci się zakręcić. z tego co wiem, leczenie nie jest zbyt skomplikowane, wystarczy jeden lek. widziałam, że Gutron chętnie przepisują, bo najdłużej z tych wszystkich leków działa. objawy powinny szybko ustąpić. a, i ciesz sie, że nie mdlejesz, dużo ludzi traci przytomność.
 

Twiggy

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Hell
Nie widzieliscie dziewczyny a juz o mało jej raka nie uznaliscie...
Kilka pytan na początek :
- Jak sie odzywiasz ?
- Ile spisz ?
- Jak najczesciej spedzasz czas wolny ?
- Czy obecnie na cos chorujesz ?
- Jaki kolor ma Twoja skora ?
- Bierzesz jakies leki stale ?
- Czy masz duzo na głowie, tzn jakies zajecia pozalekcyjne, uprawianie sportu ?

Diagnozy Ci nie postawie, najlepiej zebys udala sie do lekarza, moze na podstawie tych pytan pomoge Ci wybrac do jakiego dokladnie specjalisty powinnas sie udac.
Jedyne co mozesz zrobic to badanie krwi pod kontem cukrzycy, wymaz lipo-czegos tam, nie pamietam juz czego, wybierz sie do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie, on bedzie wiedzial jakie to dokladnie badanie.

pozdrawiam :)
 

liza_mineli

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Nie widzieliscie dziewczyny a juz o mało jej raka nie uznaliscie...
Kilka pytan na początek :
- Jak sie odzywiasz ?
- Ile spisz ?
- Jak najczesciej spedzasz czas wolny ?
- Czy obecnie na cos chorujesz ?
- Jaki kolor ma Twoja skora ?
- Bierzesz jakies leki stale ?
- Czy masz duzo na głowie, tzn jakies zajecia pozalekcyjne, uprawianie ?

Diagnozy Ci nie postawie, najlepiej zebys udala sie do lekarza, moze na podstawie tych pytan pomoge Ci wybrac do jakiego dokladnie specjalisty powinnas sie udac.
Jedyne co mozesz zrobic to badanie krwi pod kontem cukrzycy, wymaz lipo-czegos tam, nie pamietam juz czego, wybierz sie do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie, on bedzie wiedzial jakie to dokladnie badanie.

pozdrawiam :)

Hm, jakby tu wszystko składnie opisać... Odżywiam się zdrowo, jem dużo warzyw i owoców, ryby, mięso, mało ziemniaków czy ryżopodobnych zapychaczy, unikam ciężkostrawnych potraw, słodyczy, białego pieczywa. Śpię minimum 7 godzin na dobę, z czasem wolnym różnie, jak u każdego, ale uprawiam sport. Chorowałam na zapalenie pęcherza, ale generalnie zawsze byłam zdrowa... Skóra nie budzi mych podejrzeń, chociaż jest trochę blada... Na stałe biorę tylko antykoncepcję, a co do zajęć... Mam sporo na głowie, ale bez przesady. Zaczęłam się zastanawiać nad tym co posała omrtea, może faktycznie mam niedociśnienie? Mierzyłam, mam za niskie... A kawa nie podwyższa tak, jak powinna. I mam zimne stopy.
 

omrtea

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Hm, jakby tu wszystko składnie opisać... Odżywiam się zdrowo, jem dużo warzyw i owoców, ryby, mięso, mało ziemniaków czy ryżopodobnych zapychaczy, unikam ciężkostrawnych potraw, słodyczy, białego pieczywa. Śpię minimum 7 godzin na dobę, z czasem wolnym różnie, jak u każdego, ale uprawiam sport. Chorowałam na zapalenie pęcherza, ale generalnie zawsze byłam zdrowa... Skóra nie budzi mych podejrzeń, chociaż jest trochę blada... Na stałe biorę tylko antykoncepcję, a co do zajęć... Mam sporo na głowie, ale bez przesady. Zaczęłam się zastanawiać nad tym co posała omrtea, może faktycznie mam niedociśnienie? Mierzyłam, mam za niskie... A kawa nie podwyższa tak, jak powinna. I mam zimne stopy.

no to kochana, jak wół masz niedociśnienie, stopiska zimne, i jeszcze się zastanawiasz, co Ci jest? do lekarza marsz! acha, i poproś o ten Gutron, nie daj sobie pod żadnym pozorem wcisnąć żadnych kropelek, bo tylko się nabujasz z tym, a efektów szczególnych nie będzie, poza cieńszym portfelem. pozdrówki i trzymam kciuki!! napisz co lekarz powie.
 

Twiggy

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Hell
Hm, jakby tu wszystko składnie opisać... Odżywiam się zdrowo, jem dużo warzyw i owoców, ryby, mięso, mało ziemniaków czy ryżopodobnych zapychaczy, unikam ciężkostrawnych potraw, słodyczy, białego pieczywa. Śpię minimum 7 godzin na dobę, z czasem wolnym różnie, jak u każdego, ale uprawiam sport. Chorowałam na zapalenie pęcherza, ale generalnie zawsze byłam zdrowa... Skóra nie budzi mych podejrzeń, chociaż jest trochę blada... Na stałe biorę tylko antykoncepcję, a co do zajęć... Mam sporo na głowie, ale bez przesady. Zaczęłam się zastanawiać nad tym co posała omrtea, może faktycznie mam niedociśnienie? Mierzyłam, mam za niskie... A kawa nie podwyższa tak, jak powinna. I mam zimne stopy.

Ja tez mam niedocisnienie, oraz biore tabletki hormonalne. Wiesz, ze tego nie powinno sie robic ? Ze tabletki hormonalne pogarszaja problemy z krazeniem ? Pozostaje Ci tylko zmienic albo antykoncepcje albo wybrac sie po mniejsza dawke hormonow. Ja podobne jazdy mialam z Syndi-35.

pozdrawiam :)
 

Vapster

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bielawa
co do stup i rąk też mam lodowate, lecz jak uprawiam reguralnie jakiś sport jest troche lepiej dziwne to ....
 

czarna25

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Miasto
Okręt mój płynie dalej.. GDZIEŚ TAM
Moim zdaniem również to może być niedociśnienie. Bo braku witamin w z tego co widać nie masz.
Lub też co jest bardzo prawdopodobne chociaż nic nie napisałaś może być to spowodowane jakimś stresem. Wykończeniem psychicznym.
Stres to zła rzecz. Wykańcza a nawet o tym można nie wiedzieć. A skutki dopiero później są widoczne.
 

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Przyjaciółka też miała taki sam problem, poszła do lekarza, skierowała ją na badanie krwi, moczu, kału stwierdziła, że nic jej nie jest. Tylko przepisała jakieś tabletki na podwyższenie ciśnienia, bo miała za niskie.
 

male././

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Lekarz lekarz lekarz też czułam się od kilku tygodni słabo i dzisiaj dowiedziałam się ze mam nadczynnośc tarczycy.
 

klaudia522

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lublin
tez to ciągle mam... juz dwa razy zemdlałam i drugim razem rozcięłam brode więc pojechałam do szpitala. Cały dzien robili mi jakies badania a potem stwierdzili ze to ze zmęczenia;/ (a co najlepsze to byly wakacje i jakos nie bylam przemęczona)
 
Do góry