Ciągłe burczenie..

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Hej :)
od jakiegoś czasu a tak dokładnie to od 9 miesięcy gdy np. zjem o 7 śniadanie to gdy nie zjem na długiej przerwie 2śniadania to zaczyna mi burczy w brzuchu (czyli tak ok. 10:30) czyli jakby nie patrzeć muszę w ciągu dnia tak co 3-4 godziny coś zjeść, obojętne co ale żeby przegryźć żeby mi nie burczało najlepsze jest to że ja nie czuje głodu tylko to burczenie kiedyś mogłam nie jeść nawet śniadania i dopiero o 14 obiad a teraz to bym się ze wstydu spaliła jak myślicie czym to może być spowodowane?
 

geheimnise

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Myślę, że może być to spowodowane przyzwyczajeniem organizmu do posiłków o stałej porze, albo po prostu szybka przemiana materii, czyli duże zapotrzebowanie na energię, szczególnie jeśli dużo się uczysz :D Powodem mogą być też nadmiernie produkowane kwasy żołądkowe, może miewasz coś takiego jak zgaga? Albo ze stresu ?? :niepewny:
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
A mam tzn. nie wiem czy mam ale miałam :p refluks żołądka... więc może to mieć jakiś wpływ? jeszcze ze czasem pijam kawę? no i ze stresu też może być ale czy ja wiem... :/
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
dzięki a czemu tak? :) bo ja właśnie żuje i to dużo raczej :D
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
W jamie ustnej wydziela się enzym (amylaza), który trawi cukry; jest to pierwszy etap trawienia pokarmu :)
Daje to sygnał do mózgu, że za chwilę nastąpi CAŁY proces trawienia i przygotowuje żołądek właśnie do tego.
Gumy nie połykasz, a żołądek jest przygotowany do trawienia.. następuje fala perystaltyczna (czyli te ruchy przesuwające pokarm) i skurcze.

I to ci właśnie w żołądku chałasuje :D
Inaczej: kusisz żołądek a nic mu nie dajesz i się wkurza :D

Jednak matura z biologii okazała się przydatna :D :D :D
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
właśnie guma zaspokaja głód dobre na chudniecie pije herbatę rumiankową i trochę łagodzi to burczenie :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
zaspokaja i tyle. oszukuje się żołądek. może Wam nie pomaga,aczkolwiek mi tak nie czuję głodu i o wiele mniej spożywam pokarmu.
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Ona zaspokaja fakt faktem, ale jest bardzo szkodliwa, tzn. w moim przypadku, gdyż mam refluks żołądka, a ona tam kwasy żołądkowe wylewa, czy coś takiego, ale i tak żuję :D głównie przy nauce...
 

Neger

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
187
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Ona zaspokaja fakt faktem, ale jest bardzo szkodliwa, tzn. w moim przypadku, gdyż mam refluks żołądka, a ona tam kwasy żołądkowe wylewa, czy coś takiego, ale i tak żuję :D głównie przy nauce...

Guma pomaga na koncentracje uwagi, tu sie zgodze. Ale co do glodu, to pomaga, na chcwile, po jakims czasie czujesz "ssanie" i jesz jeszcze wiecej. Nie da sie tak latwo oszukac zoladka, a czesto jest on sprytniejszy/madrzejszy od jego posiadaczy.
 
Do góry