chwiejąca się jedynka

ferrnando

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Witam,mam 16 lat i nie dawno dopadł mnie pewien problem...mianowicie górny ząb jedynka od lewej strony lekko mi się chwieje,czytałem i pisze że jest to jeden z objawów paradontozy,przez ostatni czas troche zaniedbałem zęby ale teraz jak zacząłem myć to z 3-4 dni temu zauważyłem że jak jem to rusza się ten jeden ząb,nie bardzo bo nawet nie widać tego jak w lustrze patrzyłem ale jednak czuć delikatne poruszanie się...nie piszcie żebym do stomatologa poszedł bo już sie zapisałem ale dopiero na 3 sierpnia mam wizyta,proszę tylko o Wasze zdanie co to może być i czy jakieś domowe sposoby są na to.Pozdrawiam
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
jeśli są to ruchy minimalne niedostrzegalne w lustrze to może to normalne. Jak sobie dotykam zęby to w zasadzie każdy się delikatnie porusza. ALe jeśli rusza się bardziej to nie nadwyrężaj go do czasu wizyty. Myślę, że na parodontozę to u Ciebie trochę za wcześnie :)
 

renia007

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Też mi się tak wydaje. Jeśli to wygląda poważnie, to nie ma sensu się bawic w domowe sposoby, tylko umówić się do dentysty. Ale jeśli rzeczywiście prawie nie widać tych ruchów, to nie masz się czym przejmować:p
 

ferrnando

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Tego chwiania nie widać,przynajmniej nie gołym ruchem,pozatym już przestał sie chwiać^^ dzieki za odpowiedzi,pozdrawiam.
 

renia007

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
No to dobrze, mam nadzieje, że nie będzie juz więcej problemów:)
 

stomatolog

Lekarz dentysta
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Witam,mam 16 lat i nie dawno dopadł mnie pewien problem...mianowicie górny ząb jedynka od lewej strony lekko mi się chwieje,czytałem i pisze że jest to jeden z objawów paradontozy,przez ostatni czas troche zaniedbałem zęby ale teraz jak zacząłem myć to z 3-4 dni temu zauważyłem że jak jem to rusza się ten jeden ząb,nie bardzo bo nawet nie widać tego jak w lustrze patrzyłem ale jednak czuć delikatne poruszanie się...nie piszcie żebym do stomatologa poszedł bo już sie zapisałem ale dopiero na 3 sierpnia mam wizyta,proszę tylko o Wasze zdanie co to może być i czy jakieś domowe sposoby są na to.Pozdrawiam

Samo mycie nie wystarczy. Myć trzeba DOBRZE! Właściwą metodą (metody szczotkowania). Polecam metodę masażu dziąseł w celu ich regeneracji i polepszenia ukrwienia. + Metoda wymiatająca w celu dobrego oczyszczania.
 
Do góry